Yandisk kullananlar bi bakabilir mi?

Konusu 'Uygulama Haberleri' forumundadır ve DeathFighter tarafından 29 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. DeathFighter

DeathFighter Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Erzurum

- Yandisk kullananlar bi bakabilir mi?

Konuyu umarım doğru yere açmışımdır. Yeni başladım kullanmaya ama pek güvenemedim. Ben başkalarının paylaştığı klasör(dosya) leride açıp bakıyorum. Telefondan kullanıyorum (iphone). Ama safariden web üzerinden giriyorum yandiske. Bu paylaşılan klasörler tlefona virüs bulaştırır mı? Diğer forumlardada okudum foto çekiyomuş-fotolara bakıyomuş falan diyolar doğru mudur? Ben fazla bilmiyorum diski ama bilen birileri varsa biraz açıklayabilir mi? Tekrar söyleyeyim uygulamayı indirmedim safariden kullanıyorum.

2. CaresX

CaresX Asistan

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    kim takar caddesi, kemalpaşa tatlısı, no:3,
    android kullanıyorsanız ve dosyalar arşivlenmişse (örn: rar, zip (bunların android için olan versyonları)) yandisk (hiçbir cloud sitesi.. google drive, one cloud da dahil) bu dosyanın içine bakıp virüs varmı diye bakamaz ancak androidte bu tür yazılımlar mevcut bu yüzden android daha teknoloji meraklılarına özeldir bu tür durumlarda bişey yapabilecek yada bişey yapmayı isteyip araştırabilecekler içindir. bu program evet fotoğraflarınıza, dosyalrınıza, notlarınıza ve bütün kişisel dosyalarınıza bakabilir ve bunları yollayanın bilgisayarına iletir o yüzden dikkatli olun ^^

3. kaanm55

kaanm55 Profesör

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Kırklareli
    demek istediğinizi tam anlayamadım. yandex.disk mi dosyalarınıza sızacak? yoksa yandexdiskten paylaşılan dosyalar mı virüs bulaştıracak? önce bir virustotalden bakın. sonra yükleyin. şahsen ben dosya paylaşımı için yandex.disk kullanıyorum

4. Fbiugur

Fbiugur Üyecik

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Asistan
    Yer:
    Erzurum
    Bulaşmaz kardeş abartmayın virüs dediğin olay sisteme entegre olabilmesi için kurman lazım sistemden izin alması lazım yönetici hakları elde etmesi lazım ve bunları günümüz telefonları sana soruyor sen hepsini okumadan evet evet diyorsan ve ne yaptığını bilmiyorsan yine bulaşmaz o kadar basit bir şey değil ve yandesk yoluyla bulaşmazzz...

5. CaresX

CaresX Asistan

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    kim takar caddesi, kemalpaşa tatlısı, no:3,
    diyorumki rar türü dosyaları açabilen uygulamalar dışında hiçbişey rarın içine bakamaz yani virüs varmı söyleyemez xD saçmalamışım ben orda biraz
    --- Gönderi Güncellendi ---
    androidte öyle değil ama ^^

6. DeathFighter

DeathFighter Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Erzurum
    Bakın şimdi ben tanımadığım birinin yandisk ten paylaştığı bir dosyaya (dosyanın içinde bir sürü materyal var. Video, ders notları vb) girsem adamın paylaştığı dosyadan benim telefonuma virüs bulaşır mı? Yukarıdada belirttiğim gibi bazı forumlarda fotolara erişiyomuş-foto çekiyormuş yandisk. Eğer böyle bir şey varsa fotolar dosyayı paylaşan kişiye mi gidiyor. Ben yandısk uygulamasını kullanmıyorum. Tarayıcı üzerinden kullanıyorum. Cihaz iphone

7. nader11neu

nader11neu Asistan

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Uzman
    Yer:
    Hollanda
    Bulaşır

Taslak kaydedildi Taslak silindi