Yandex'den browser hamlesi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
4
Google Chrome ve Yandex.Browser Chromium altyapısı kullanılarak hazırlanmıştır. Taner Deliloğlu'nun attığı bir tweette aralarındaki farkın LookAndFeel olduğunu söylemiştir. Linux altyapısı kullanılarak hazırlanan işletim sistemleri ne kadar birbirinden farklı önce bunu sorgulayın daha sonra bu iki tarayıcı hakkında yorum yapın. browser.yandex.com adresinden zaten farklı kılan özellikleri görebilirsiniz. Google Chrome'dan daha güzel olmuş, eline sağlık Yandex.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Google Chrome ve Yandex.Browser Chromium altyapısı kullanılarak hazırlanmıştır. Taner Deliloğlu'nun attığı bir tweette aralarındaki farkın LookAndFeel olduğunu söylemiştir. Linux altyapısı kullanılarak hazırlanan işletim sistemleri ne kadar birbirinden farklı önce bunu sorgulayın daha sonra bu iki tarayıcı hakkında yorum yapın. browser.yandex.com adresinden zaten farklı kılan özellikleri görebilirsiniz. Google Chrome'dan daha güzel olmuş, eline sağlık Yandex.

Kimseye "bilgi fakiri" demeye hakkın yok.Farkındasın değil mi?

İsteyen istediği gibi eleştirir.Sen buna karışamazsın, o kişilere bu sıfatı takamazsın.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Kurmamla kaldırmam bir oldu :) Yandex kendi alt yapısını kullanarak tarayıcı yapabilirdi.

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9

İsteyen istediği gibi eleştirir.Sen buna karışamazsın, o kişilere bu sıfatı takamazsın.
yaw müdür sen takma onu kafana o zaten yandex türkiye gönüllüsü yandex bak biz yaptık oldu dese yine harika olmuş dicek :D

Reaksiyon puanı
4

Aynı eleştiriyi biz "Din" konuları hakkında yaptığımız zaman otomatik olarak ban yiyoruz buna ne diyeceksin moderatör?

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bazı ayarları kaldırmışlar. Google senkronizasyon yok mesela doğal olarak. Yandex de buna benzer bir senkronizasyon sistemi koyarsa yeni sürümlerde kullanırım. Şimdi denetim masasına gidip kurduğum gibi sileyim.

muratgurcemal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sonuçta "chromium" alt yapısını kullanıyor :) Chrome ye benzemesi doğal...

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Sıfırdan tarayıcı yapma potansiyeli vardı. Keşke öyle olsaydı :)

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Aynı eleştiriyi biz "Din" konuları hakkında yaptığımız zaman otomatik olarak ban yiyoruz buna ne diyeceksin moderatör?

Gerektiğinde gereken yapılır.

Bir proje yayınlanmış ve eleştiriye açık.

Eleşti yapan kişiye o sıfatı takamazsın.

Bir şey yapıyorsan, eleştiriye açık olursun.

Bilmem anlatabiliyor muyum?

Reaksiyon puanı
4

Bende din konularında eleştiri yaptığım zaman bu mesajını sana veya herhangi bir yetkiliye gösterdiğim zaman "o başka, bu başka" demeyeceksiniz. İnançlarda eleştiriye açıktır. Adam bana küfür ediyor ben kendimi savunuyorum ama banı yiyen yine ben oluyorum.

Şehzade~

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Ya [MENTION=84327]deatmania[/MENTION] bu adamla uğraşılmaz şimdi ban yiyecek görecek gününü...

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Bende din konularında eleştiri yaptığım zaman bu mesajını sana veya herhangi bir yetkiliye gösterdiğim zaman "o başka, bu başka" demeyeceksiniz. İnançlarda eleştiriye açıktır. Adam bana küfür ediyor ben kendimi savunuyorum ama banı yiyen yine ben oluyorum.

Evan,

Kasap et derdin de, koyun can.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=32978]Evan[/MENTION] yaptığını herkes görüyor. Sen beğenmiş olabilirsin beğendiğini söyle ama genelleme yaparak insanları aşşalayıcı sıfatlar kullanmana müsade etmeyiz.

Bu şekilde devam edersen haklı olarak banıda yersin.

Şehzade~

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ben ne banlar yedim bu forumda. Yine yiyim nolacak? Ban yiyoruz ama "kime göre, neye göre" yiyoruz orası soru işareti.

Abi burada sen haksızsın konuyu uzatmaya gerek yok bilgi fakiri diyemezsin insanlara.Herkesin görüşü,fikri farklıdır:)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
kullanan arkadaşlar; menü çubuğuna "home" butonu nasıl eklenebiliyor? sadece Я butonu var. o da sabit yandex.ru'ya giriyor. anasayfayı ayarlardan google yapsam da Я butonu yandex için çalışıyor.

Reaksiyon puanı
4
Tamam arkadaşlar ben şimdi REDFOKS adlı arkadaştan yardım istedim. SDN'deki hesabımı ve mesajlarımın silinmesi için talepte bulunacağım. Herkese iyi forumlamalar.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Utanmasalar logoyu bile benzeteceklerdi herhalde bu çin malı google chrome gibi oldu :D

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Tamam arkadaşlar ben şimdi REDFOKS adlı arkadaştan yardım istedim. SDN'deki hesabımı ve mesajlarımın silinmesi için talepte bulunacağım. Herkese iyi forumlamalar.
kendini bu duruma sen getiriyorsun sawunduğun veya beğendiğin birşeyi başkası beğenmeyip eleştirdiğinde ona direk yaftayı yapıştırıyorsun gerçi bağnaz bilgi fakiri bunlar birkaç örnek ;)

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yandex Türk piyasasına girdiğinden beri bekliyordum bu hamleyi indirip kullanacağım türkçe suan yok galiba dil desteği geldiğinde harika olur.

Reaksiyon puanı
4
Yandex Türk piyasasına girdiğinden beri bekliyordum bu hamleyi indirip kullanacağım türkçe suan yok galiba dil desteği geldiğinde harika olur.
Erhan Erdoğan yakında Türkçe dil seçeneğinin servise ekleneceğini Twitter hesabından duyurdu.

kendini bu duruma sen getiriyorsun sawunduğun veya beğendiğin birşeyi başkası beğenmeyip eleştirdiğinde ona direk yaftayı yapıştırıyorsun gerçi bağnaz bilgi fakiri bunlar birkaç örnek ;)
Açık kaynak kodlama yapanların Twitter hesaplarında "Daha güzel ve başarılı" olduğu yargısına ulaşırken burada yayınlanmasının üzerinden 30 dk geçmediği halde hemen kalıp yorum basanlar daha bilgili sende haklısın.

bug

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Gerçekten kendi browserını çıkarma kabiliyeti varken chromium tabanlı çıkarması hoş olmamış.

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Erhan Erdoğan yakında Türkçe dil seçeneğinin servise ekleneceğini Twitter hesabından duyurdu.

Açık kaynak kodlama yapanların Twitter hesaplarında "Daha güzel ve başarılı" olduğu yargısına ulaşırken burada yayınlanmasının üzerinden 30 dk geçmediği halde hemen kalıp yorum basanlar daha bilgili sende haklısın.
hala anlamamakta ısrar ediyorsun arkadaş beğenmedim beğenmek zorunda değilim anlamıyormusun yaw sende beğendim dersin olur biter bu taraftarlık niye onu anlamıyorum insanlar beğenmedi diye bilgi fakirimi oluyor arkadaş ben yazılımcı değilim kodlamada yapmadım ama beğenmedim alla alla :D

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ben chrome hastayım yandex de seviyorum birleştiği iyi olmuş bence türkçe gelsin süper olur.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
4 defa göçtü :( bakamadım bile sağına soluna. Ana sayfa ayarı da yoktu? şimdilik rafa kalktı maalesef.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114

Seni de anlıyorum fakat başkalarına zorla beğendirilemez bir şeyler. Herkes beğenir ama aradan 1 kişi çıkar derki ben bunu beğenmedim. İşte o beğenmeyene de saygı göstermek lazım. Kendine göre sebepleri vardır ki beğenmemiş. Böyle durumlarda kendi düşüncelerini savunurken keskin ve kırıcı sözler söylemen senin zararına.

Beğendiysen neden beğendin onları yaz daha açıklayıcı olur...

------------------------------------------------
Bu arada chrome eklentileri yüklenebiliyor.Ama senkronize etme yok. Yandex senkronize ve türkçe gelirse daha iyi olur. :)

Reaksiyon puanı
4
Seni de anlıyorum fakat başkalarına zorla beğendirilemez bir şeyler. Herkes beğenir ama aradan 1 kişi çıkar derki ben bunu beğenmedim. İşte o beğenmeyene de saygı göstermek lazım. Kendine göre sebepleri vardır ki beğenmemiş. Böyle durumlarda kendi düşüncelerini savunurken keskin ve kırıcı sözler söylemen senin zararına.

Beğendiysen neden beğendin onları yaz daha açıklayıcı olur...

------------------------------------------------
Bu arada chrome eklentileri yüklenebiliyor.Ama senkronize etme yok. Yandex senkronize ve türkçe gelirse daha iyi olur. :)
Türkçe desteği yukarda belirttiğim gibi Erhan Erdoğan'ın açıklamasıyla yakın zamanda geleceği duyuruldu. Tarayıcı için özel bir mağaza açılması planlanıyormuş. Senkronizasyon konusundada Yandex.Disk ile etkileşimli olarak çalışacağı söyleniyor.