'Yalnız olmadığımız 20 yıl içinde kanıtlanacak'

Bu konuyu okuyanlar

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Dünyanın da içinde bulunduğu Samanyolu Galaksisi'nde 100 milyon gezegen olduğunu belirten NASA, "İnsanlık evrende yalnız olmadığımızı 20 yıl içerisinde anlayacak" dedi.

140716alien.hlarge.jpg

NASA'da görev yapan gökbilimciler dün ABD'nin başkenti Washington'da bir basın toplantısı düzenledi.

Uzayda yaşam olup olmadığını araştırmak için son teknoloji teleskoplardan faydalanılacağını belirten gökbilimciler, evrende yaşam belirtilerini araştıracak bir uydunun da 2017'de fırlatılacağını duyurdu.

NASA yönetimi ve gökbilimciler, Hubble, Kepler ve Spitzer Uzay Teleskobu’nun da dahil olduğu kara ve uzayda konuşlandırılmış teknoloji sayesinde evrende, yaşamın en büyük kanıtı sayılan suyun varlığının kesin olarak tespit edileceğini iddia etti. NASA'ya göre, önümüzdeki 20 yıl içerisinde uzayda yaşam olduğunu insanlık öğrenecek.

Baltimore merkezli Uzay Teleskobu Bilim yöneticisi ve Webb Uzay Teleskobu bilim insanı Matt Mountain, "5 yıl önce etrafımızdaki yıldızların yüzde 10 ile 20’lik kısmının Dünya büyüklüğünde ve yaşanılabilir olduğunu bilmiyorduk. Şimdi ise, dünyamızı sonsuza kadar değiştirebilecek bir fırsat avuçlarımızın içinde" dedi.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Gezegen Bilim Profesörü Sara Seager da, "Çok yakın bir gelecekte insanlar, yıldızların Dünya gibi gezegenlerinin olduğunu söyleyecek. Astronotlar da, Samanyolu Galaksisi’ndeki her bir yıldızın en az bir gezegeninin olduğu görüşünde" şeklinde konuştu.

Kaynak

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Bilimsel bir yapının böyle önseziyle sözler söylemesi doğru değil he yakalarsın sinyalini dersin uzayda canlı var o zaman anlarım.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Uzayda yaşam olduğuna inanmıyorum ben ancak olurda birgün öyle birşey olduğunu düşünürsek bu dünyanın sonu demek çünkü artık din ve inanç diye birşey kalmaz aynı zamanda bu dünya yaşanmaz bir yer olur zaten öyle ancak daha ilerisini düşünemiyorum.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Bu dev yapının içinde bir atom kadar büyüklüğü olmayan bir dünyada yaşıyoruz. Elbette birçok yaşam olması kaçınılmaz. Ancak 20 yıl içinde tespit edilecek gibi sözler söylemek bilimle bağdaşmıyor.

Mali400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o kadar gezegen var dünyadan bile büyük sadece insanların olduğunu düşünmek biraz saçma,bence başka canlılarda olabilir belki de bizim göremediğimiz tabi zaman göstericek bunları :)

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
bizim bedenci biraz dini konulardan anlayan (ne diyeceğimi bulamadım :D) biri diyim bari. neyse cinler hakkında soru sorduk o görünen ufolar cinlerin arabası cinler uzay dışında da yaşıyor dedi bakın bu yalan falan değil haa

Allah koca evreni boşuna yaratmamıştır elbet uzayda da canlılar vardır ben olduğuna inanıyorum

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Uzayda yaşam olduğuna inanmıyorum ben ancak olurda birgün öyle birşey olduğunu düşünürsek bu dünyanın sonu demek çünkü artık din ve inanç diye birşey kalmaz aynı zamanda bu dünya yaşanmaz bir yer olur zaten öyle ancak daha ilerisini düşünemiyorum.

öyle bir şey olsa bile.gezegeni bilsek.koordinat olarak bilsek bile.şu an ki bilim ile en az binlerce yıl lazım.o da şu an teknolojik olarak mümkün değil.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

teknoloji tahmin ettiğiniz gibi hızlı filan gelişmiyor.50 yıl önceki gazete manşeti. biz halen fosil yakıtlarla çalışan.her gün saatlerce trafik çekiyoruz.

recNMua.jpg

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
evet kim ispatlayacak.
bizde tanisabilecekmiyiz.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
bizim bedenci biraz dini konulardan anlayan (ne diyeceğimi bulamadım :D) biri diyim bari. neyse cinler hakkında soru sorduk o görünen ufolar cinlerin arabası cinler uzay dışında da yaşıyor dedi bakın bu yalan falan değil haa

Allah koca evreni boşuna yaratmamıştır elbet uzayda da canlılar vardır ben olduğuna inanıyorum
3 harflilerin dünyadan çıkması yasaklanmıştır onlara öyle biliyorum.

tolga9009

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sonuçta koskoca evren içinde sadece dünya yok ya elbette diğer canlılarda vardır uzayda:lol:

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
öyle bir şey olsa bile.gezegeni bilsek.koordinat olarak bilsek bile.şu an ki bilim ile en az binlerce yıl lazım.o da şu an teknolojik olarak mümkün değil.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

teknoloji tahmin ettiğiniz gibi hızlı filan gelişmiyor.50 yıl önceki gazete manşeti. biz halen fosil yakıtlarla çalışan.her gün saatlerce trafik çekiyoruz.

recNMua.jpg

Milenyum yılı diye ilan etmişlerdi :D Şimdiki teknolojiyi görseler 2000'i mağara devri ilan ederlerdi :D

Son mesajlar