Yahoo postaları neden hotmail'in junk mail'e gidiyor

Bu konuyu okuyanlar

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Aslında her ne kadar kategorinin adı Mesajlaşma Yazılımları da olsa mailler hakkındaki genel mesajlar buraya yazıldığı için daha uygun bir kategori bulamadım..

yahoo.de veya y7mail.com,yahoo.com.tr (yahoo.com yapıyo mu bilmiyorum) li adreslerden @live.com veya @hotmail.com lu adreslere mail atılınca neden hep JUNK maile gidiyor? passporttan kaydını da yaptırdım.. belki işe yarar diye ama yaramadı.. Hala junk'a gidiyor..

kafama takıldı uğraştım çözemedim. var mı bi bileni ?

edit: yahoo.com'u denedim gelen kutusuna geldi

Son düzenleme:

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
y7mail.com'dan bir mail adresi alıp dediğini denedim haklıymışsın. Hotmail bu adreslerden gelen mailleri junk (önemsiz) olarak görüyor. Bir çözümü var ancak sadece o adreslerden sana gelen mailleri direk inbox'a gelmesini sağlayabiliyorsun:

y7mail.com'dan bir hesap aldım ve hotmail tabanlı kendi mailime bir mail gönderdim.

Daha sonra Mailimi açtım birde ne göreyim, dediğin gibi önemsiz postaya düşmüş.

En sağ üstteki Seçenekler'den Diğer Seçenekler'e tıklayın. Güvenli ve Engellenen Gönderenler kısmından Güvenli gönderenler'i açın ve listeye y7mail.com yahoo.com.tr ve başka istediğiniz adres varsa onları ekleyin. Bu sayede bu adreslerden gelen hiç bir mail önemsiz postaya düşmeyecek.

İşte aynen bu şekilde:

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ya zaten gelen mailde güvenli olarak işaretle dediğimiz zaman diğer gelenler inbox'a geliyo. fakat sıradan bi adama gönderdiğin zaman bu ayar yapılı olmicak ve junk'ına gidicek :// bu yüzden çözmek istiyorum ama bişey bulamadım. dediğim gibi @yahoo.de ve @yahoo.com.tr ler bile junk a gidiyor. buda microsoft'un yahoo yu pek ciddiye almadığını mı gösteriyo acaba :D

edit: yahoo'nun yeni mailleri çok hoşuma gitti. ve gayet te hızlı. fakat bu sorun var ortalıkta. gmail de böyle bir problem yok, direk inbox'a alıyor mailleri

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Evet bende kaydolduğumda gördüm çok şık ve hızlı bir tasarım. Fakat dediğinde haklısın. Normal bir kullanıcıda bu ayar bu şekilde olmayacak ve posta gelen kutusunda görünmeyecek. Bunun için biz birşey yapamayız. Ama Microsoft'a bir mail yazacağım bakalım ne diyecekler.

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
user1.png
YavuzIlk Soru/Yorum: About junk e-mails
23:39:53
system1.png
Sistem
Serdar Kalin oturuma katildi
23:39:53
system1.png
Sistem
Serdar Kalin baglantiniz gerçeklesti
23:39:58
user1.png
Yavuz
Merhaba.
23:41:09
user1.png
Yavuz
Sorum şu: y7mail.com, yahoo.com.tr vb. sitelerden gelen e-postalar Hotmail'deki "önemsiz posta" klasörüne düşüyor. Bunun çözümü var mıdır? Ne yapabiliriz?
23:42:32
agent.png
Serdar Kalin
Bu hizmet sadece Microsoft Masaüstü İşletim Sistemleri, Ofis ve Oyun ürünleri desteğini vermeye yöneliktir. Lütfen oturumu bu kapsam dahilinde tutmaya özen gösteriniz
23:43:05
user1.png
Yavuz
Anlıyorum. Bu konu hakkında nerden destek alabilirim?
agent.png
Serdar KalinDirek kendilerine mail atabilirsiniz çünkü sunucu tabanlı durumlar bunlar
23:44:15
user1.png
Yavuz
Peki anlıyorum.İlginiz için teşekkürler. İyi çalışmalar.

Yanlış kapı çaldık sanırım :) Araştırmamıza devam ediyoruz.

Edit: Allah rızası için ne Hotmail, Ne de Yahoo kendilerine ulaşabilmemiz için bir yöntem koymamışlar siteye. Umarım buluruz bir yöntem.

Son düzenleme:

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
tamam ben de araştırmaya başlıyorum o zaman :)

edit:

Mail

ben mail atıcam adamlara. belki siz de işe yarar bişeyler bulursunuz

edit2

aynısını microsoft 'a da gönderdim onun yardım adresi de burda..

https://support.live.com/default.aspx?locale=en-us

edit3: üye ayarlarından "Preferred Content: Yahoo! U.S." yaptım ama hala junk 'a gidiyor.

edit4: yahoo dan cvp geldi
Hello,

Thank you for writing to Yahoo! AUNZ.

We understand emails sent from Yahoo! are being delivered in the Bulk
folder of the recipient.

We regret to hear about the issue you have described. However, based on
the details you have provided, we believe the issue is related to a spam
or antivirus mail filter executed on the receiver's mail server. Since
this is not a Yahoo! Mail server, we will be unable to advise you any
further, as we do not have access or control over this.

If you require further assistance, please contact the support staff or
postmaster for the domain where you are attempting to send to. The
domain is the portion after the @ symbol in the email address.

Thank you again for contacting Yahoo! Customer Care.

Regards,
Carter
Yahoo! AUNZ Customer Care

diye kibar bir cevap vermişler. kısaca bu bizim sorunumuz değil, spam olarak algılayan servis sağlayıcınızla görüşün diyorlar

Son düzenleme:

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Adamlar doğru demiş abi ne yapsınlar. Microsoft, yahoo.com'daki mailleri işine geldiği için spam olarak görmüyor değil mi?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
gittim sıradan normal bir @yahoo.com lu adres aldım. yine junk mail engeline takıldı

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
hahah sız mıcrosoftun hotmaılıının yahoo maıllerı aldıgına sukredın adamları ellerının tersıyle ıttıler :):D

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
hotmail'in cevabı geldi. kısaca yardımcı olamadılar. güvenilir listesine eklememizi istiyorlar

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Oldu canım. Millete e-posta atmadan önce telefonla arayacağız "Hedecan, beni güvenli listene eklede posta atacağım sana" diyeceğiz, ondan sonra atacağız. Güzelmiş. Bu Microsoft'un hangi stratejisi aceba?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ambargo stratejisi bence :) aslında @live lı msn ime geçmeseydim inadına y7mail.com dan geçicektim amaa..

Son mesajlar