Yahoo Belini Doğrultamıyor

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Microsoft ile yaşanan belirsiz sürecin ardından sıkıntı çekmek için ekonomik krize bile ihtiyacı olmayan Yahoo, yıl sonunda işçi çıkarımına mı gidiyor?

3500 Yahoo çalışanının 10 Aralık'ta muhasebeye son defa uğrayacağı söyleniyor. Microsoft ile yaşanan gelgitli dönemin ardından halihazırda ekonomik buhran yaşayan Yahoo, söylenenlere göre finans bölümünden %50, mühendislikten %10, satış ve idari birimlerden ise %25 oranında kesinti yapacak. Hatta öyle ki, şirket giderlerini azaltmak için işten çıkarılanların ayrılma tazminatında bile kesinti yapmayı düşünüyor. Microsoft teklifinin ardından hisse senetleri %60 değer kaybeden Yahoo, bakalım bu tasarruflarla belini doğrultabilecek mi?

:: Yahoo neden bu hallere düştü?

Yazan : Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yahoo ya girmeyeli en az bir yıl olmuştur. Dur bir bakayım birşey değişmiş mi :)

Invent-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normal ama yeni trendleri yakalayamadı veya sonra dahil oldu sonuç bu. Google youtube yi alırken blogger i alırken, microsoft facebook a yatırım yaparken( bunlar büyük olanları, küçük firma alımlarından bahsetmiyorum) yahoo hep kendi içinde halletmeye çalıştı. CEO su suçludur bence en başta onu kovmaları lazım. Bu arada microsoft şimdi almak isterse bir önceki verdiği fiyatı düşürecektir. e ne oldu herp yanlış hareket :(

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Google a karşı Microsoft ile birleşmek dururken, tek başına devam edicem deyince böyle oluyor. :)

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Microsoft gibi büyük bir firmanın teklifini kabul etmesse düştüğü hal ortadadır. Bende uzun süredir Yahoo'ya girmiyorum, aklıma bile gelmiyor kısaca. 2000'li yılların idolu olan Yahoo şimdi ne hallerde. Mynet bile Yahoo projesinden alıntı olmasına rağmen kendini geliştirmeyi becerebildi.

Aliapaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mynet'ten nefret ederim. ama yahoo'ya göre mynet'i daha çok ziyaret ediyorum :) google üsküdarı geçti artık :D