Yabancılarla iletisim

Bu konuyu okuyanlar

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ingilizce konusmam icin pratik yapmam gerek biliyorum ama konusamiyorum site filan onerecek var mı ya da yabancı biri tanıyan ?

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Tonguç akademiyi izleyebilirsiniz youtube dan. Orta okul düzeyi ing ile başlayıp bayağı ilerleterek gidersin[emoji6]

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Yok konusmak lazim bana biliyorum grammer filan

Online oynuyorsan çok işine yarar. Ben ne konuşuyorsam oyunda sürekli yabancılarla iletişim halinde olduğum için konuşuyorum. Biliyordum zaten ama dediğin gibi pratik yoktu. Onu da yaptık işte :D. Eğer yok oynamıyorum diyorsan biraz sıkıntı. Gidip turisti çeksen konuşsan garip bakabilir olaya :D

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yaz tatilinde Turizm'de gelişmiş illerimizde çalışabilirsin. Bedavadan dil kursu olarak görebilirsin. Üstelik bir de üç beş kuruş kazanırsın.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yaz tatilinde Turizm'de gelişmiş illerimizde çalışabilirsin. Bedavadan dil kursu olarak görebilirsin. Üstelik bir de üç beş kuruş kazanırsın.
Iyi fikir ama cekingenim ben internet uzerinden olsa ?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Online oynuyorsan çok işine yarar. Ben ne konuşuyorsam oyunda sürekli yabancılarla iletişim halinde olduğum için konuşuyorum. Biliyordum zaten ama dediğin gibi pratik yoktu. Onu da yaptık işte :D. Eğer yok oynamıyorum diyorsan biraz sıkıntı. Gidip turisti çeksen konuşsan garip bakabilir olaya :D
Oyun isini gecici olarakk biraktim. Saol

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
O olmaz, bu olmaz, unut sen bu işi.

ceren82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
duygunun dili dini yok bir şekilde anlaşıyorsunuz ama tabiki evrensel olan ingilizceyi mutlak öğrenmek lazım

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Bu iş için en iyi pratik bizzat kendileriyle konuşmak ben böyle öğrendim :)

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Hellotalk programı sırf bu iş için yapılmış bir uygulama

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Onun dışında faceden ya da wechat gibi programlardan rastgele yabancıları ekle ve konuşmaya basla. Ben öyle yapmıştım baya bi faydası oldu

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Bende pratik yapmak için bi arkadaş edinmek istiyorum. HelloTalk'ı denemiştim pek veirm alamadım.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Dediğim gibi gir faceye birkaç yabancıyı ekle. Sana yardımcı olurlar. Mesela bu 9gag gibi sayfalar var onlara yorum yapanları filan ekleye bilirsin. Bide filipinler endonezya gibi uzakdogu ülkelerindeki insanlar bu yabancı arkadaş konusuna baya meraklı. Oralarda şansını denemen iyi olur

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Göz göze gelmediğin bir kişi seni ciddiye almaz, Makaraya alır.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yanlış öğrendiklerin de vardır o zaman.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Onda amaç öğrenmekten çok akıcılık kazanmak oluyo zaten belli seviyeye gelmeden konuşamıyosun pek

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
@Samet Demirtaş saol senin dediğin gibi denicem :) Ya makaraya alsınlar hatta en kötü şeyi yapsınlar amaç burda konuşmak ve geliştirmek . Ben biliyorum ama pratik ihtiyacım var maalesef böyle başlayalım o zaman :) Hatta kasmamak için yanımada bi arkadaşımı alırım :D

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Her seviyede konuşabilirsin, ama konuşacakların az olur. Okul ingilizcesi ile sokak ingilizcesi her zaman farklıdır. Okulda öğreten hoca kendisi hiç bir zaman bir ingiliz ile karşılaşmamış olabilir. Telafuzunu alt yazılı film'lerden veya şarkı sözlerinden edinmiş olabilir. Ama film'lerdeki İngilizce genelde Amerikan İngilizcesi ve bozuk ingilizce. Kavgada söylenen sözlerden ve o havada söylenmiş ve bizim ahlâk anlayışımızı aşan, veya bizim dilimizde anlamını yitiren bir lehçede.

İngiltereye gittiğinde kimseye "Hey men, common let's go surfing" diyemeyeceğinden, ne kadar ingilizce öğrenirsen öğren, asla kendine bir güvenin olmaz. Çünkü senin bildiklerin ne kadar çok olursa olsunlar, bir ezberden öte gitmez. Bu nedenle de yaz tatillerini değerlendirmeyi öneriyorum. Tabii isterseniz para ödeyip, yurt dışına dil kursu turu yapan bir operatör ile ingiltereye de uçabilirsiniz. Dil kursları içn bu tür organizasyonlar var.

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Yanlış öğrendiklerin de vardır o zaman.
Yanlış öğrendiğim bir şey yok çünkü konuşurken amaç o aksanı kapmak konuşmada akıcılığı sağlamak kısaca teklememek :) belirli bir noktaya gelmeden zaten konuşamazsın :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Göz göze gelmeden konuşabileceğin konular, "Nasılsın", "ben de iiyiyim", "hava nasıl oralarda" ile sınırlı kalır. Ortak yaşanan bir ortamda konuşulan konular gerçek hayattan konular olur. Bazı ifadelerin anlamlarını, olayın akışından çözebllirsin ve kitap ingilizcesi ötesinde de bir şeyler öğrenmiş olursun. Sultan Ahmet'teki satıcıları bir gör, en az kendi işleri için yeterli olabilecek kadar, bir den fazla dil biliyorlar.

Bir arkadaşım şöyle demişti "Dil dile değmeden dil öğrenilmez" tabii o kadarı bana ters düşer.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Göz göze gelmeden konuşabileceğin konular, "Nasılsın", "ben de iiyiyim", "hava nasıl oralarda" ile sınırlı kalır. Ortak yaşanan bir ortamda konuşulan konular gerçek hayattan konular olur. Bazı ifadelerin anlamlarını, olayın akışından çözebllirsin ve kitap ingilizcesi ötesinde de bir şeyler öğrenmiş olursun. Sultan Ahmet'teki satıcıları bir gör, en az kendi işleri için yeterli olabilecek kadar, bir den fazla dil biliyorlar.

Bir arkadaşım şöyle demişti "Dil dile değmeden dil öğrenilmez" tabii o kadarı bana ters düşer.
Yapacaz bir seyler artık [emoji1] Boyle kalmam .

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yalnız aksan demişken korelilerin ingilizce aksanları çok güzel yaa:). Onlarla konuşabilirsin mesela. Ülkemizde çok turist ve yaşayan insanlar var;)