Yabancı Bir Kişi için Türkiye'de ki Sınavlar

Bu konuyu okuyanlar

batubey6006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sınıfa Çeçenistandan bir kız geldi.
Türkçe bilmiyor.Yeni öğrenmeye başladı.
Sınavlara girip birşey yapamadan çıkıyor.
Bana soruyor "Acaba benim sınavlarım nasıl olacak?"diye. Acaba bu kişiler için devlet birşey yapıyor mu ? Yani, bir ayrıcalık tanıyor mu ? Böyle giderse kız sınıfta kalacak.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Üniversite sınavları için değil mi?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerimiz de çokça şikayet ediyolar yabancı uyruklu öğrencilere tanınan aşırı imtiyazlardan..! Hiç bi şey bilmeden mezun olup doktor, mühendis filan oluyorlarmış... Artık ne kadar doğru, bi şey demek istemiyorum.

AMA BİLDİĞİM; İŞİ EHLİNE VERMEKTİR, İLİM İŞİNDE İMTİYAZLARA YER OLMAZ !

İşi ticarete döken bir kısım çevre de var (üniversite ve diğer eğitim kurumları olabilmekte...) ve Türkiye Cumhuriyeti yabancıların çıkarları için değil Mazlumların Gönülleri için gerçekten ehil ve çalışkan bireylere ihtiyaç duymaktadır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Önce hazırlık okuması gerek diye biliyorum bizim üniversitede öyle en azından. Direkt nasıl bölüme girmiş ki?

batubey6006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önce hazırlık okuması gerek diye biliyorum bizim üniversitede öyle en azından. Direkt nasıl bölüme girmiş ki?
Detaylı konuşamadım. Kız garip sorucam cevap alabilirsem hemen yazarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben seni yanlış anlamışım kız liseden 11. Sınıfta benimle fakat şu ara sınavlar var ve kız yapamayıp sınıfta kalıyor hocalar da mecburen 0 vermek zorunda hak geçmesin diye. Benim merak ettiğin bu kız Türkçe yi yeni öğrenmeye başladı. Bu kız için kolaylık var mı ?
Bu kızın birde kardeşi var. 10. Sınıfa giden bir kız. Ikisi için de geçerli bu sorduğum.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Detaylı konuşamadım. Kız garip sorucam cevap alabilirsem hemen yazarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben seni yanlış anlamışım kız liseden 11. Sınıfta benimle fakat şu ara sınavlar var ve kız yapamayıp sınıfta kalıyor hocalar da mecburen 0 vermek zorunda hak geçmesin diye. Benim merak ettiğin bu kız Türkçe yi yeni öğrenmeye başladı. Bu kız için kolaylık var mı ?
Bu kızın birde kardeşi var. 10. Sınıfa giden bir kız. Ikisi için de geçerli bu sorduğum.
Hocaların soruları kız ve kardeşi Türkçe öğrenene kadar Çeçen dilinde sorması gerekiyor bence tek yol bu.