Yaani Yerli ve Milli Maili Çıkardı!

Bu konuyu okuyanlar

yanyazan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Yerel arama motoru olan Yaani kişisel verilerin ülke sınırları içerinde kalması için kendi mailini çıkardı.Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen yerli ve milli e-posta servisleri kullanıma açıldı. Veri güvenliği için gayet yerinde bir uygulama olmuş bence ;)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Arayüzü güzel ve hızlı. Yalnız quota bilgisi olan var mı? Kaç GB?
Ayarlar bölümü aşırı derecede yetersiz. :)

Edit: 1.6. Servis’e üye olmamla birlikte tarafıma 2 (iki) GB kapasiteli bir e-posta alanı verileceğini, (Sözleşmede mevcut olan ibare)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Kullanirmiyim bilemem ama kimse kapmadan adama mail aldim

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Ayarlar bölümü aşırı derecede yetersiz. :)

Edit: 1.6. Servis’e üye olmamla birlikte tarafıma 2 (iki) GB kapasiteli bir e-posta alanı verileceğini, (Sözleşmede mevcut olan ibare)

2GB ne ya. Çöp. Bari 10 GB ile giriş yapsalarmış. Bu şekilde Gmail'e alternatif olmaları zor.

Protonmail bile ücretsiz 5GB veriyor. Koca Turkcell hazretleri 2 GB mı uygun görmüş. Peeh.

Son düzenleme:

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
2GB ne ya. Çöp. Bari 10 GB ile giriş yapsalarmış. Bu şekilde Gmail'e alternatif olmaları zor.

Protonmail bile ücretsiz 5GB veriyor. Koca Turkcell hazretleri 2 GB mı uygun görmüş. Peeh.
Dediğin gibi 2GB biraz az ama önemli olmayan e-postaları silersen boş alan artabilir. Sonrası belki daha çok GB ile gelebilir. Daha yeni açıldı.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Dediğin gibi 2GB biraz az ama önemli olmayan e-postaları silersen boş alan artabilir. Sonrası belki daha çok GB ile gelebilir. Daha yeni açıldı.

Dur ben de açayım. 3 GB olsun astegon-mail :)

Yeni açıldı 2 GB felan komik şeyler bunlar.

Eğer gerçekten rakip olmak istiyorsan en az 5 hatta 10 GB olmalı. Atıyorum TCELL abonelerine 2 kat kota verilebilmeli. Bunlar marketing de bilmiyorlar.

ama arayüzün hızı güzel.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Dur ben de açayım. 3 GB olsun astegon-mail :)

Yeni açıldı 2 GB felan komik şeyler bunlar.

Eğer gerçekten rakip olmak istiyorsan en az 5 hatta 10 GB olmalı. Atıyorum TCELL abonelerine 2 kat kota verilebilmeli. Bunlar marketing de bilmiyorlar.

ama arayüzün hızı güzel.
Şimdi eldeki imkanları da düşünecek olursak bu yüzden bu kadar az kota ile başlamış olabilirler :D
Olurda beklenen ilgiyi görürse kesinlikle iyileştirmeler ve kota da artışlar olacaktır :)

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Şimdi eldeki imkanları da düşünecek olursak bu yüzden bu kadar az kota ile başlamış olabilirler :D
Olurda beklenen ilgiyi görürse kesinlikle iyileştirmeler ve kota da artışlar olacaktır :)

Haklısınız ancak 2 GB ile girilmesini eleştirdim ben. bari 5 olaydı :)

Neyse SAS disklerin maliyeti yüksek tabi :p

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
@astegon şimdi eleştiriyor, ama bu mail tutarsa "Neden adı @ataturkmail.com değil" diyecek :D bu paylaşımı at fava bekle :tearsofjoy:

Şaka bir yana, umarım ileriki dönemde kotayı artırırlar. Fakat başlangıç için 2 GB yeter.

Tasarımı da hotmail ve gmaile göre daha sadece ve kullanışlı, bakalım hayırlısı.

Reaksiyon puanı
5,171
Şu yaani denilen şey resmen insanların yerli ve milli duygularını istismar etmek...

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
@astegon şimdi eleştiriyor, ama bu mail tutarsa "Neden adı @ataturkmail.com değil" diyecek :D bu paylaşımı at fava bekle :tearsofjoy:

Şaka bir yana, umarım ileriki dönemde kotayı artırırlar. Fakat başlangıç için 2 GB yeter.

Tasarımı da hotmail ve gmaile göre daha sadece ve kullanışlı, bakalım hayırlısı.

Siz böyle yaftalamaya devam edin. Ayrıştırmaya devam edin. Ayıp sizin bu yaptığınız. Eleştiri kültürünüzü güncellemenizi öneririm. :)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Siz böyle yaftalamaya devam edin. Ayrıştırmaya devam edin. Ayıp sizin bu yaptığınız. Eleştiri kültürünüzü güncellemenizi öneririm. :)
2GB sınırlı olabilir ancak günlük kullanım için yeterli bence (bankalarla falan çok mesaj gelmezse). Bir de yerli ve milli olması da yine de iyi olmuş ama en yakın zamanda limit yükselebilir (inşallah). Böyle ağır eleştirilere gerek yok. Bakıyorsun artık her şey yerli ve milli olmaya başlıyor, işte o açıdan baksan eleştirilerin yanlış olduğunu gösterebilir.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
2GB sınırlı olabilir ancak günlük kullanım için yeterli bence (bankalarla falan çok mesaj gelmezse). Bir de yerli ve milli olması da yine de iyi olmuş ama en yakın zamanda limit yükselebilir (inşallah). Böyle ağır eleştirilere gerek yok. Bakıyorsun artık her şey yerli ve milli olmaya başlıyor, işte o açıdan baksan eleştirilerin yanlış olduğunu gösterebilir.

Bak hocam, ben bu konuda profesyonel olarak çalıştım. Bu tür girişimleri çok değerli bulan birisiyim. Yaftaladığın şeyler konusunu aynen iade ediyorum size. Şu forumda siz bana mesaj atmadınız mı YETER diye. E yaptığınız nedir şimdi. Yaani'nin ne olduğu belli.

neyse konuya dönelim. Yaani arama motoru zaten yandex altyapısını kullanıyor. Muhtemelen yaani mail de yandex altyapısı kullanmakta. Bu konuları eleştirirsek DAHA İYİSİNE yönlendiririz diye düşünüyorum. "İstemezuk" tayfası değilim sakın yanlış anlaşılmasın. evet olsun. Ama teknoloji geliştirme konusunda birilerinden esinlenip ya da yararlanıp değil özgün ürünlere alkış tutmak daha doğru geliyor bana.

Ekleme:

Önemli bir bilgi var bak. Neler olmuş.

Kısacası yerli ve milli gözetlenmekten hoşlananlar buyursunlar.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697

Doğru söylüyorsun, eleştiri kültürümüzü geliştirmemiz lazım. Ben sadece ufak bir tariz yaptım, ciddi değildi.

Ayrıştırmaya ve yaftalamaya ise tamamen karşıyım. Ülkemizin ve milletimizin menfaatleri için en uygun olan şeyin ne olduğu kişiden kişiye göre değişebilir, her fikir değerlidir.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Bak hocam, ben bu konuda profesyonel olarak çalıştım. Bu tür girişimleri çok değerli bulan birisiyim. Yaftaladığın şeyler konusunu aynen iade ediyorum size. Şu forumda siz bana mesaj atmadınız mı YETER diye. E yaptığınız nedir şimdi. Yaani'nin ne olduğu belli.

Kısacası yerli ve milli gözetlenmekten hoşlananlar buyursunlar.

Peki, diyelim ki Yandex altyapısı kullanılıyor arama motorunda, e-postada haberlere göre Yandex altyapısı falan yazmıyor. Bak @astegon'cuğum. Bize söylediğin yerli ve milli sevdası lakabı çok kabaca oldu. Yerli ve milliyi tercih etmemizin sebebi kendi ülkemizden ihtiyaçları karşılamak. O kadar basit. Onun dışında teknoloji konusunda yeni yeni adım atıyor Türkiye.

Son düzenleme:

macindows

Asistan
Reaksiyon puanı
59
bütün jenerik mailler boş şu anda... kapın en iyileri ilerde satarsınız..

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Peki, diyelim ki Yandex altyapısı kullanılıyor arama motorunda, e-postada haberlere göre Yandex altyapısı falan yazmıyor. Bak @astegon'cuğum. Bize söylediğin yerli ve milli sevdası lakabı çok kabaca oldu. Yerli ve milliyi tercih etmemizin sebebi kendi ülkemizden ihtiyaçları karşılamak. O kadar basit. Onun dışında teknoloji konusunda yeni yeni adım atıyor Türkiye.

Bak güzel kardeşim. Yerli ve milli lafını ben severim. Ancak bunu siyasi anlamda zikretmek doğru mu takdiri size bırakıyorum.

Yerlisi varsa tabii ki tercih ederim (Vestel hariç) ancak bu e-posta işlerini yapmak kolay değil. Koskoca yahoomail kapandı gitti neredeyse.

Ben fikrimi söyledim. Hemen bir savunma, hemen bir yaftalama. Burası forum. Efendice eleştirimi yaparım.

2 GB az keşke 5 ya da 10 GB ile gelseydi diyorum. Hoop vay başlangıç, vay ilerde artar. Artmaz arkadaşlar artmaz. Boşuna heveslenmeyin artmaz. Artışları PARA ile yaparlar.

Yandex altyapısı kullanan arama motorunu "Yerli ve milli" olarak lanse etmedi mi? Etti. Eee? Bu mail için ne demişim

1577278179935.png

MUHTEMELEN demişim. Nedir muhtemelen? Tahminim, öngörüm. Yakında çıkar kokusu. Belki de başka bir altyapı. Belki sendmail kullanıyorlar. Belki exchange (ki hiç zannetmiyorum şişer kalır) belki postfix, belki qmail.

Bilmiyorum. Sadece tahmin ettim.

Niye polemik yaratmaya çalışıyorsunuz?

Sanki ben karşıyım bu işlere. Buyrun kullanın paşa paşa. Ben kullanmayı bu aşamada düşünmüyorum. :)

Aha bu da benim fikrim gençler...

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Yandex altyapısı kullanan arama motorunu "Yerli ve milli" olarak lanse etmedi mi? Etti. Eee? Bu mail için ne demişim

Ekli dosyayı görüntüle 83767
Anlıyoruz da eyvallah ama kanıtlı link ve delil gönderirsen fikrim değişebilir. Arama motorundan bahsetmiyorum, e-posta sevisinden. Rica ediyorum. Hiç haberlerde bahsedilmedi çünkü.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Anlıyoruz da eyvallah ama kanıtlı link ve delil gönderirsen fikrim değişebilir. Arama motorundan bahsetmiyorum, e-posta sevisinden. Rica ediyorum. Hiç haberlerde bahsedilmedi çünkü.

Çünkü daha bilinmiyor. Sence TCELL "ay biz smtp.io altyapısını kullanıyoruz, allah bizi ne etmesin ahahahah" der mi?

Demez.

:)

Ayrıca bu ülkede bir sürü yerli diye geçinen e-posta servisleri vardı. Hepsi birer birer kapandı hocam. 95 yılında beri internet içerisindeyim. Bu gözler neler gördü neler. Ülke çıkışının 10 Mbps olduğu zamanlardan bahsediyorum.

Son mesajlar