Xperia Z5 'in su ile imtihanı

Bu konuyu okuyanlar

ahmetyaylaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben telefonu su geçirmiyor diye yıkamak istedim yıkadıktan sonra telefon ilk önce dokunmatiği çalışmadı yeniden başlattım çalıştı şuan ise şarja taktığımda titreşime geçiyor ve şarj olmuyor ne yapmalıyım bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Ya bu su geçirmez diyorlar aslında geçiriyor yada sadece saf su etki etmiyor.Benim tanıdığımda da vardı havuza atmışlar bu telefonda cebindeymiş bozulmuş.Klasik yöntem yapman lazım pirinç yöntemini yap.Kurulamaya çalış

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Tüm markalar için aynı şey geçerli. Cihazın su almaması gerekiyor arkadaşlar.
Cihazın kapak yapısı belli bir standarda göre yapılıyor. Çoğu yaklaşık 1.5m su derinliğine kadar diye belirtilir, bu kadar basınca dayanabiliyor kapak yapısı. Sonrasında basınca yenik düşüyor ve su almaya başlıyor. Su aldıktan sonra cihaz bozuluyor.
Cihazı çeşme altında yıkarken ya kapağı tam kapanmamıştır, gözünüzden kaçmıştır. Yahut suyun basıncı, yıkarken tuttuğunuz şekil itibari ile açılabilir kulakçıklardan birinden geçebilecek seviyeye gelmiş ve su içeri girmiştir.
Telefonlarda %100 su geçirmez ibaresini görene dek bu işlemler hep bir risk içerecek. Şu anda yayınlanan su geçirmezlik standartları aslında telefonu yağmur altında kullanmanıza veya yanlışlıkla havuza düşürdüğünüzde çalışmasına olanak sağlamaya yönelik.
Forumlarda veya kendi çevrenizde bile bir araştırın kaç kişinin telefonu benzer şekillerde bozulmuş olabiliyor. Diğer taraftan birileri havuza dalıp dakikalarca video çekip yayınlıyor ve hiçbir problem yaşamıyor. İkisi de aynı telefon.
Kapaklara gelen su basıncını an be an hesap edemeyeceğinize göre durduk yere risk almamak en güzelidir diye düşünüyorum.

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Tüm markalar için aynı şey geçerli. Cihazın su almaması gerekiyor arkadaşlar.
Cihazın kapak yapısı belli bir standarda göre yapılıyor. Çoğu yaklaşık 1.5m su derinliğine kadar diye belirtilir, bu kadar basınca dayanabiliyor kapak yapısı. Sonrasında basınca yenik düşüyor ve su almaya başlıyor. Su aldıktan sonra cihaz bozuluyor.
Cihazı çeşme altında yıkarken ya kapağı tam kapanmamıştır, gözünüzden kaçmıştır. Yahut suyun basıncı, yıkarken tuttuğunuz şekil itibari ile açılabilir kulakçıklardan birinden geçebilecek seviyeye gelmiş ve su içeri girmiştir.
Telefonlarda %100 su geçirmez ibaresini görene dek bu işlemler hep bir risk içerecek. Şu anda yayınlanan su geçirmezlik standartları aslında telefonu yağmur altında kullanmanıza veya yanlışlıkla havuza düşürdüğünüzde çalışmasına olanak sağlamaya yönelik.
Forumlarda veya kendi çevrenizde bile bir araştırın kaç kişinin telefonu benzer şekillerde bozulmuş olabiliyor. Diğer taraftan birileri havuza dalıp dakikalarca video çekip yayınlıyor ve hiçbir problem yaşamıyor. İkisi de aynı telefon.
Kapaklara gelen su basıncını an be an hesap edemeyeceğinize göre durduk yere risk almamak en güzelidir diye düşünüyorum.
Aynen öyle

unitback

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arcath kardeşime katılıyorum ama su geçirmezlik özelliği olan tüm cihazlarda en önemli nokta kapaklarının tamamen kapalı olması, ikinci el cihazlar için bişey diyemem ama sıfır alıp b şekilde deneme yaptığınız cihaz maksimum değerleri aşmadığınız sürece kolay kolay su geçirmez, ben kendim Z serilerinin tamamını denedim sorun yaşamadım deniz suyu ya da normal çeşme suyu fark etmedi... Saygılar

ahmetyaylaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben telefonu garantiye yolladım abiler 24 günün sonunda tamir edilmiş vaziyette (anakart değişimi olmuş ve yan çerçeve değişmiş) geldi