Xperia Z2 & LG G3 Hangisi?

Hangisi?

• Lg Optimus G3

Kullanılan: 46 64.8%
  • Sony Xperia Z2

Kullanılan: 25 35.2%

• Kullanılan toplam oy
    71
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

danger_raso

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bir arkadaşım yakında telefon almayı planlıyor
Gerçi her iki telefonda özelllik olarak kafa kafaya
Arkadaşımım telefonla yapıcakları
Film izlemek(Altyazılılarda dahil)
Yüksek çapı oyunlar gerçi ikisininde zorlandığı bir oyun yok
Ekran kalitesi yüksek
Fotoğraf kalitesi yüksek olması
Ekran boyutunu kafaya takmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Z2 & G3 (iphone ve Windows 8 hariç diğer telefon önerileride yapabilirsiniz.)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Öyleyse G3. Film için birebir. Z2'de aşırı ısınma problemi olduğu söyleniyor. Bir tek kamerada Z2 önde ama G3'ün kamerası yeterli olur.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
İki cihazda gayet iyi ikisini eline al hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. Birde G3'de 2k ekran S801 in başa çıkabileceği bir çözünürlük değil ama oyunlarda nasıl bir sistem kullanıyor tam bilmiyorum eğer 2k ekran ile devam ediyorsa cihaz oyunlarda sorun yaşarsın.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ekran boyutunu kafaya takmiyor yüksek capli oyunlar, film izlemek aslinda bu dediklerin bence tablet icin ideal bak 1000 tl alti bir telefon alsin yanina da ipad air alsin dediklerinle ayni hesaba denk geliyor telefonda film izlemek pek keyifli değil malesef

danger_raso

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ekran boyutunu kafaya takmiyor yüksek capli oyunlar, film izlemek aslinda bu dediklerin bence tablet icin ideal bak 1000 tl alti bir telefon alsin yanina da ipad air alsin dediklerinle ayni hesaba denk geliyor telefonda film izlemek pek keyifli değil malesef
kardeş ekran boyutu derken tablet değil taşınılabilir bir boyut tablet sürekli yanında gezdirilmesi zor

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İki telefonların teknik özellikleri genel tabirleri ile aynı diyebiliriz.LG'de S801 AC 2.5GHz,Z2'de ise 2.3 GHz frekans hızında çalışan işlemciler bulunuyor.LG'nin yüksek ama önemli olan şey,Yazılım Stabilitesi.İkisi'de Özel bir Android Arayüzü barındırmakta.LG arayüzü oldukça flat tasarıma sahip.Yani lansmanda dediği gibi "Akıllı Sadelik" ön planda.Sony ise Premium kullanıcı arayüzü sunan bir tasarıma sahip.KitKat ile Xperia temaları oldukça canlandı.LG ise daha sade olmaya gitti.Bazı arkadaşlar diyecek ki,2K Ekran ile oyun stabilitesi iyi olmaz.Ama Render'lara baktığımızda oyunların hepsini 1080p'ye çekiyor.Çünkü 2K Ekran hiçbir Oyun'a uygun değil.Yani bu artı.Her ne olursa olsun,Sony Xperia yeni tema oldukça iyi olmuş.Özel arayüz seçimlerde Z2'yi seçiyorum.Oyun performans'ta ve Benchmark sonuçlarına hiç karışmayalım çünkü ikiside genelde 33.000-36.000 arası değişiyor.Tasarım için Z2 Kaliteli fakat çerçeveleri kalın,G3 ise biraz daha plastik ama incecik bir yapı bulundurmakta.Seçimi sen yap.Ben oy vermiyorum.

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Yüksek oyun oynayacaksa z2 .zaten hiçbir insan sadece fikm izlemek için telefon almaz dimi:) g3 pil ömrü ile en alınmayacak telefon ve cpu su ekranını kaldıramaz yorumları var.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Yüksek oyun oynayacaksa z2 .zaten hiçbir insan sadece fikm izlemek için telefon almaz dimi:) g3 pil ömrü ile en alınmayacak telefon ve cpu su ekranını kaldıramaz yorumları var.

Oyunlar qhd değil fhd çalıştığı için G3 daha iyi. Ayrıca Z2'de 20dakika oyun oynadıktan sonra telefonu tutabilirsen devam edersin. G3'ün pil ömründe ne var? Gören de 1500mah pil koydular zanneder..

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=387442]enocenes[/MENTION] ''g3 pil ömrü ile en alınmayacak telefon'' Ya başka işin yokmu dostum senin? git ayfona laf et şarz konusunda. G2 nin şarzını bilmeyen yoktur, bitiriyimde şarza takıp yatıyım diye bekleyen insanlarız G3'ü eline alıp kullandınmı saatlerce böyle bir yorumda bulunuyorsun anlamadım?

Konuya dönersek, Kameraya çok önem veriliyorsa ve tasarıma pek bakılmıyorsa z2 tercih edilmeli, Kamera o kadarda mükemmel olmasın ama tatmin edici olsun, tasarımında tadından yenmesin diyorsanız G3. Ben olsam 2K Ekran keyfini yaşamak isterdim açıkçası. Benim oyum G3'e dir. Z2 de iyi telefon ama bence g3 döver gibi.

35583558

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G2 var benim şuan full facebook ve uygulamalar mesajlasma whatsaptn falan cok mesajlasıyorum full kullanıyorum şarzı 1 gün gidiyor, çok iyi bir telefon aynı zamanda note 3 glaxy s5 den ve ıphone 6 dan daha hızlı g3 çok fena olur :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
G2 var benim şuan full facebook ve uygulamalar mesajlasma whatsaptn falan cok mesajlasıyorum full kullanıyorum şarzı 1 gün gidiyor, çok iyi bir telefon aynı zamanda note 3 glaxy s5 den ve ıphone 6 dan daha hızlı g3 çok fena olur :)

Hız konusunda hemen hemen aynılar fakat İos ile Androidi karşılaştırmamak gerekir, iosun eline su dökülmez stabilitede. Note 3ten ve s5den daha stabil çalışırmı G3 bilemiyorum ama 3gb ram 801 ilede bir zahmet çalışsın yani :p.

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
G3'te 2k ekran var ama oyunlar ve birçok uygulama full hd 1080p şeklinde açılıyor

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
o yorumlara lg güzel bir cevap verdi oyunlar 1080 olarak açılıyor böylece sorun kalmıyor.

ben olsam g3 alırdım z2 de çok iyi ama arayüzü hoşuma gitmiyor ve çerçeveleri çok kalın ve yandakı dock girişleri telefonu çok kötü gösteriyor

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alırsan G3 3gb ram'li modelini al 2gb ram'li modeli Z2'nin gerisinde kalır diye düşünüyorum
Edit:
Bence tasarım olarak Z2 G3'ten daha iyi Yani sert ve keskin hatlı tasarımları daha çok seviyorum
Z2'nin daha zarif bir tasarıma sahip olmamasının sebebi toz ve su dayanıklılığı ve bu G3'te su geçirmezlik sanırım yoktu

ata1996

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Evet arkadaşlar Z2 yi detaylı bir inceleme fırsatı buldum,G2 ile karşılaştırarak anlatmak istiyorum tabiki G2'den iyi bir telefon ama fikir verme açısından kendi telefonum G2 ile karşılaştıracağım.
Dış yapı/tasarım:Z2 nin kasası ele alınca çok iyi bir his veriyor ve sağlam bir telefon kullandığınızı anlaıyorsunuz xperia z1 ve z deki gibi tam dikdörtgen değil köşeler ovalleştirilmiş ve daha rahat bir tutuş sağlanmış yalnız yine alt üst boşluk devasa boyutta G2 ile yan yana koyunca kasa oldukça büyük olmasına rağmen ekran ufacık kalıyo ve kötü görünüyor.Ben tasarım yönünden oyumu G2'ye veriyorum ama malzeme kalitesinde Z2 açık ara önde.
Ekran:Sony sonunda dandik tft ekranlarından vazgeçip ips kullanmaya başladı ve sony trilimunos ekranı ve bravia engine ile birleşince dukça iyi bir görüntü verdiğini söyleyebilirim farklı açılardan bakınca sıkıntı yok,ayrıca kullanılan fosforlu mavi led etkisini göstermiş ips'in klasik siyah verememe hastalığını az da olsa yenmiş diyebilirim,G2 ile yanyana koyunca gerçeğe daha yakın görüntü verdiğini söyleyebilirim,ancak G2de renklerin cayır cayır
yanmasından dolayı göze daha hoş geliyor burada kimseye artı vermiyorum.
Kamera:Z2 nin kamera açık ara önde gerek yazılım gerek donanımda daha üstün,ben kendi telefonuma 4k video yükledim Z2 çok reklam yaptığı 4k videoya 5 dk den fazla dayanamadı ve cayır cayır yandı sıvı soğutma sisteminin bjr etkisini göremedim bunun için mi piyasaya 3 ay geç sundular anlam veremedim doğrusu. G2 deki 4k video modu daha fazla dayandı.
Pil:yaklaşık 4 saatlik incelemem sonucu pil &100den 30'a indi doğrusu daha fazla gktmesini beklerdim G2 ise %51 de idi ekran parlaklıklarını aynı seviyede kullandım.3200 mahlık bir batarya göremedim ben.
Ses:Sony iki tane minik stereo hoparlör ile çok iyi iş cıkarmış ses temiz ve yüksek ama bir m7 değildi,kulaklık sesinde ise sony mdr v55 kulaküstü kulaklık ile yaltığım testte Z2 daha yüksek ve daha kaliteli ses verdi.
Oyun ve Genel performans:Menü geçişlerinden başlamak istiyorum.İlginç şekilde menü geçişleri G2 kadar hızlı değildi ve öyle ahım şahım bir performans göremedim,yaklaşık yarım saat real racing oynadım ikisinde de G2 de ufak kasmalar yaşarken Z2 de kasılma olmadı yalnız Z2 yarım saatte alev topuna döndü diyebilirim ufak işler yaparken bile telefon çok ısınıyor bu sıvı soğutmayı ne diye koymuşlar analamadım.
Sonuç:Z2 güzel bir telefon olmuş ama ciddi manada aşırı ısınıyor ve ciddi derecede kasa açıklığı(sonraki partilerde düzelir heralde).Sorusu olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım:D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Evet arkadaşlar Z2 yi detaylı bir inceleme fırsatı buldum,G2 ile karşılaştırarak anlatmak istiyorum tabiki G2'den iyi bir telefon ama fikir verme açısından kendi telefonum G2 ile karşılaştıracağım.
Dış yapı/tasarım:Z2 nin kasası ele alınca çok iyi bir his veriyor ve sağlam bir telefon kullandığınızı anlaıyorsunuz xperia z1 ve z deki gibi tam dikdörtgen değil köşeler ovalleştirilmiş ve daha rahat bir tutuş sağlanmış yalnız yine alt üst boşluk devasa boyutta G2 ile yan yana koyunca kasa oldukça büyük olmasına rağmen ekran ufacık kalıyo ve kötü görünüyor.Ben tasarım yönünden oyumu G2'ye veriyorum ama malzeme kalitesinde Z2 açık ara önde.
Ekran:Sony sonunda dandik tft ekranlarından vazgeçip ips kullanmaya başladı ve sony trilimunos ekranı ve bravia engine ile birleşince dukça iyi bir görüntü verdiğini söyleyebilirim farklı açılardan bakınca sıkıntı yok,ayrıca kullanılan fosforlu mavi led etkisini göstermiş ips'in klasik siyah verememe hastalığını az da olsa yenmiş diyebilirim,G2 ile yanyana koyunca gerçeğe daha yakın görüntü verdiğini söyleyebilirim,ancak G2de renklerin cayır cayır
yanmasından dolayı göze daha hoş geliyor burada kimseye artı vermiyorum.
Kamera:Z2 nin kamera açık ara önde gerek yazılım gerek donanımda daha üstün,ben kendi telefonuma 4k video yükledim Z2 çok reklam yaptığı 4k videoya 5 dk den fazla dayanamadı ve cayır cayır yandı sıvı soğutma sisteminin bjr etkisini göremedim bunun için mi piyasaya 3 ay geç sundular anlam veremedim doğrusu. G2 deki 4k video modu daha fazla dayandı.
Pil:yaklaşık 4 saatlik incelemem sonucu pil &100den 30'a indi doğrusu daha fazla gktmesini beklerdim G2 ise %51 de idi ekran parlaklıklarını aynı seviyede kullandım.3200 mahlık bir batarya göremedim ben.
Ses:Sony iki tane minik stereo hoparlör ile çok iyi iş cıkarmış ses temiz ve yüksek ama bir m7 değildi,kulaklık sesinde ise sony mdr v55 kulaküstü kulaklık ile yaltığım testte Z2 daha yüksek ve daha kaliteli ses verdi.
Oyun ve Genel performans:Menü geçişlerinden başlamak istiyorum.İlginç şekilde menü geçişleri G2 kadar hızlı değildi ve öyle ahım şahım bir performans göremedim,yaklaşık yarım saat real racing oynadım ikisinde de G2 de ufak kasmalar yaşarken Z2 de kasılma olmadı yalnız Z2 yarım saatte alev topuna döndü diyebilirim ufak işler yaparken bile telefon çok ısınıyor bu sıvı soğutmayı ne diye koymuşlar analamadım.
Sonuç:Z2 güzel bir telefon olmuş ama ciddi manada aşırı ısınıyor ve ciddi derecede kasa açıklığı(sonraki partilerde düzelir heralde).Sorusu olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım:D

Kısaca diyorsun ki Z2 alacağına 2 tane G2 al.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Aynen öyle:) hem kendini hem kardeşini,yakınını sevindir:)

Z2 kasası istediği kadar sağlam his versin, G2'deki şıklığı, tasarımı 10 tane Z2'ye değişmem. Değişirsem de alır satarım 20 tane G2 alırım yine. :p

ata1996

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Z2 kasası istediği kadar sağlam his versin, G2'deki şıklığı, tasarımı 10 tane Z2'ye değişmem. Değişirsem de alır satarım 20 tane G2 alırım yine. :p
Çerçeveler değilde alt üst kasadaki devasa boşluklar ve kasa/ekranı oranı çok kötü G2'nin tasarımını ben de çok seviyorum,sihirli tuşu bile seviyorum önyargı ile aldım ama keşke tuşlar yanda olsaydı dediğim olmadı.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Çerçeveler değilde alt üst kasadaki devasa boşluklar ve kasa/ekranı oranı çok kötü G2'nin tasarımını ben de çok seviyorum,sihirli tuşu bile seviyorum önyargı ile aldım ama keşke tuşlar yanda olsaydı dediğim olmadı.

Kesinlikle. Zaten satın almadan önce gittim vitrindeki cihazı çıkarttırdım, elime aldım, evirdim çevirdim. Yanda tuşu olan telefon kötü geliyor artık. :)

brkytml

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Z2 4k video cekimde asiri isinmadan dolayi kapaniyormus.. Bence g3 al 2k ekrana 3000 batarya yetermi deme zaten adamlar fazla sarj yemesin ekran yorulmasin diye pastel renklerde gozu ve ekrani az yoran bi arayuz yapmislar

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
android telefonlar arasında demek istedim kötü demedim m8,s5,z2arasında en az pil onda var

Z2: 3200mah ÇIKARILAMAZ..!
G3: 3000mah ÇIKARILABİLİR..!
S5: 2800mah ÇIKARILABİLİR..!
M8: 2600mah ÇIKARILAMAZ..!

Şimdi söyle bakalım hangisi en az?

pianoman

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Elbette g3. kamera konusunda ise g2 dahi z2 den başarılı bunu fotoğrafçı ve bizzat iki cihazı test etmiş biri olarak söylüyorum.

hakanmelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kendi adıma alacak olsam Z2 alırdım. G3 kötü değil ama Z2 her yönüyle kusursuz gibi geliyor (tabi kronik sorunları yoksa.onu da gelmeden bilemeyiz).