Xperia Z1 Compact Root - Recovery - BL Kapalı - DRM Backup - Güncelleme

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bu yöntem demode olmuştur

Bu konudan devam edelim.

Uyarı:

Root yapmak riskli bir işlem olduğu için kendiniz riski alıyorsanız işlemleri yapın, mesuliyet kabul etmem.

Ön hazırlık:

1-Z1 Compact Driver indirin http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/xperia-z1-compact-driver/
2-Son sürüm flashtool yükleyin https://unrestrict.li/flashtool
*Flashtool kurulumu ve kullanım anlatımı http://forum.shiftdelete.net/sony/3...sil-kullanilir-flashtool-ile-rom-yukleme.html
3-Anlatımdan yardım alarak Flashmode ve Fastboot Drivers'ları yükleyin
4-SuperSU indirin ve hafıza kartına atın (zipten çıkarmayın) http://download.chainfire.eu/396/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v1.94.zip
5-Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip (zipten çıkarmayın) indirin ve hafıza kartına atın (doğru dosyayı indirdiğinize emin olun) http://nut.xperia-files.com/
6-z1c-44-uk.system.flashable.zip indirin ve hafıza kartına atın (zipten çıkarmayın) https://mega.co.nz/#!KBg11TrZ!dDk5lKGAYrRAmu7p7CYyDZYWumfAPcrjReCh5srDQHk
7-SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf indirin ve bilgisayarda dursun http://dl.weeaboo.com/Z1Compact/SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf
8-C6903_14.1.G.534_ianford10_UK Unbranded_modified.ftf indirin ve bilgisayarda dursun https://www.mediafire.com/?lbkqbmd997dp99x
9-Z1C-lockeddualrecovery(...)installer.zip indirin ve bilgisayarda zipten çıkarın (doğru dosyayı indirdiğinize emin olun) http://nut.xperia-files.com/
10-D5503_14.3.A.0.681_Generic_UK-nosystem.ftf indirin ve bilgisayarda dursun http://www.mediafire.com/download/g1mahcm5y8cax2q/D5503_14.3.A.0.681_Generic+UK-nosystem.ftf

Adımlar:
1- Cihazı bilgisayara bağlayın, aygıt yöneticisinde bu şekilde bilinmeyen aygıt olarak gözüküyorsa sağ tıklayıp sürücü güncelle deyin ve 1. linkteki driveri klasöre çıkartıp driver yükleme ekranında o klasörü gösterin, ADB Driver'larını yüklemiş olacaksınız. Şu şekilde aygıt yöneticisinde gözüküyorsa tamam.
xlqRazd.png

Flashtool telefonumuzu flashmode'da görüyor mu denemek için telefonunuzu kapatın, flashtool programını açın, telefon kapalıyken ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu telefona takın öndeki led bi kırmızı bi yeşil olup sonra sönecek, sonra bilgisayarınızda flashmode driverları yüklenip flashtool programında device connected in flash mode yazacak.
Resimde önce flashtool programı doğru driverlar yüklenmelidir diyor kırmızı yazılarla sonra windows cihazın driverini yüklüyor (SEMC Flash Device), daha sonra ise flashtool programı Device connected in flash mode diyor.

DL6XNiZ.jpg

Bu adımdan sonra telefonu bilgisayardan çıkarın telefonu açın sonra kapatın.

2- SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf dosyasını cihaza flashlamalısınız, bunun için;
*C:\flashtool\firmwares klasörüne SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf dosyasını atın.
*Flashtool programını açıp yıldırım ikonuna tıklayın
*Flashmode seçin
*SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf üzerine tıklayıp sağ tarafta Wipe altındahi herşeyi seçin, Exclude altındaki herşeyin işaretini kaldırın. Flash butonuna basın.
ndx0cx.jpg

*Flashtool programı hazırlıklarını tamamladıktan sonra telefonunuzu bağlamanızı isteyecek. Resimdeki gibi uyarı çıkacak.
bSSWhqO.jpg

*Telefonunuzu kapatın, ses kısma tuşuna basılı tutarak telefona kabloyu takın.
*Flashlama işlemi başlayacak.
*Bitince Flashtool programında "Flashing Finished" ve "Please unplug and start your phone" yazısını görürsünüz, kabloyu çıkarın ve telefonu başlatın.

3- Telefonun açılması biraz sürecek ilk açılış olduğu için, açılış animasyonu telefonun kapaklarını gösteren bi animasyon çıkacak kafanız karışmasın biraz bekleyin açılır.

4- Telefon açıldıktan sonra türkçe seçip devam edin, sırasıyla Ayarlar -> Telefon hakkında -> Derleme numarası üzerine 7 tek tıklayın böylelikle Geliştirici seçeneklerini açmış oldunuz.
Şimdi tekrar Ayarlardan Geliştirici seçeneklerine girin, USB hata ayıklamayı etkinleştirin daha sonra Güvenlik kısmından Bilinmeyen Kaynakları aktifleştirin ve Uygulamaları Doğrula seçeneğini kaldırın.

5- Şimdi ADB arayüzünde telefonun göründüğünden emin olun, bunun için yukarda 9. adımda Z1C-lockeddualrecovery(...)installer.zip dosyasını zipten çıkarın ve lockeddualrecovery\files altına girin, o klasörde shift tuşuna basılı tutarak boş bi yeri sağ tıklayın ve Komut penceresini burada aç seçeneğiyle komut penceresini açın, adb devices komutunu verin, cihazınız device diye belirtiliyorsa diğer adıma devam edin belirtilmiyorsa ADB driverlerini kontrol edin telefonda USB hata ayıklama açık mı tekrar tekrar kontrol edin.

Cihazınız şu şekilde gözükmeli.
2vtct4m.jpg

6- Şimdi C6903_14.1.G.534_ianford10_UK Unbranded_modified.ftf dosyasını 2. adımdaki dosyayı flashladığımız gibi flashlayın. Wipe altında seçenek olmayacak ve Exclude altındaki hiçbirşey seçilmeyecek.

2wcr5n7.jpg

7- İşlem bittikten sonra kabloyu çekin ve telefonu açın, titredikten sonra açılıyor demektir. Ekranda hiçbirşey gözükmeyecek ekran simsiyah olacak bilginiz olsun.

8- Telefonda birşey gözükmediği için açıldı mı açılmadı mı emin olmak için 1 2 dk bekleyin. Sonra telefonu bilgisayara bağlayın. Şimdi tekrar yukarda 5. adımdaki gibi adb devices komutunu verdiğinizde cihazınız gözüküyor mu kontrol edin, gözüküyorsa install.bat dosyasını çalıştırın, açıldıktan sonra 3. seçeneği "Installation on unrooted ROM" seçin yani 3'e basın, işlemler başarıyla tamamlandıktan sonra telefonu zorla kapatın bunun için güç tuşuyla birlikte ses açma tuşuna basılı tutun 3 kere titredikten sonra kapandı demektir.

9- D5503_14.3.A.0.681_Generic_UK-nosystem.ftf dosyasını flashlayın, Wipe ve Exclude altındaki hiçbirşeyi seçmeden flashlayın.
svktxi.png

10- Flashlama işlemi bittikten sonra kabloyu çıkarın ve telefonu açın telefon titreyip yeşil led yandıktan sonra ses açmaya basılı tutun led ışığı pembeye dönecek ve philz recovery açılacak.

11- Philz recovery içinde Mounts & Storage altında format/system seçeneğini seçin, sakın telefonu yeniden başlatmayın yoksa herşeye baştan başlarsınız.

12- Philz recovery içinde geri dönüp Wipe Data/Factory reset yapın. (clean to install a new rom seçeneği değil)

13- Install zip seçeneğine girin 2. sıradaki Choose zip from storage/sdcard1 altındaki şu dosyaları verilen sırayla yükleyin

1. z1c-44-uk.system.flashable.zip
  2. Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip
  3. UPDATE-SuperSU-v1.(...).zip

14- Recovery'de reboot system now seçeneğiyle telefonu yeniden başlatın.

15- Android 4.4.2 Kitkat yüklü derleme numarası 14.3.A.0.681 olan yazılıma sahipsiniz ve root erişiminiz var.

Kaynak
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2642081

- - - Mesaj Güncellendi - - -

DRM BACKUP

DRM Keys kaybolursa resmi Sony yazılımlarını kullanamazsınız, bootloader açmak ile DRM keys silindiği için ilerde belki bootloader açarım düşüncesine karşı DRM Keylerini yedekleyin

DRM keys yedekleme yani TA Backup

Telefonu rootladığınıza göre DRM Keylerinin yedeğini alabilirsiniz (TA Backup).

1- USB Hata Ayıklama'yı aktifleştirin ve telefonu bilgisayara bağlayın.
2- Backup TA indirin ve Backup-TA.bat dosyasını çalıştırın. (https://github.com/DevShaft/Backup-TA/archive/v9.10.zip)
3- 1. seçeneği seçerek yedeği almaya başlayın. (telefona bakın arada root için izin isterse verin)
4- İşlem başarıyla bittikten sonra yedek dosyanız backup/ altında olacak, güvenli bi yere kopyalayın saklayın

kaynak
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2642081
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2292598

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Cihazın root özelliklerini ve recovery'i kaybetmeden güncel firmware yüklemek.

Bu linkte güncel firmware dosyaları bulunuyor.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2688933

Misal 14.3.A.0.757 Generic UK 1279-4727 (codified) altındakileri indirdiniz. Yüklemek için;

1. D5503_14.X.A.X.XXX_Generic_XX-nosystem.ftf dosyasını C:/flashtool/firmwares/ altına atın
  2. z1c-44-14.X.A.X.XXX-XX.system.flashable.zip dosyasını hafıza kartına atın (zipten çıkarmayın)
  3. Z1C-lockeddualrecovery(...).flashable.zip dosyasını hafıza kartına atın (zipten çıkarmayın)
  4. SuperSU dosyasını hafıza kartına atın (zipten çıkarmayın)
  5. Recovery'e girin ve UPDATE-SuperSU-v(...).zip dosyasını flashlamaya çalışın, başarılı olursa devam edin olmazsa Recovery'i değiştirin (Telefon açılırken ses açma değil de ses kısmaya basarsanız TWRP Recovery açılır)
  6. Recovery'de Mounts & Storage altında format/system seçeneğiniyle system'e format atın (sakın yeniden başlatmayın!)
  7. Dosyaları verilen sırayla Install zip seçeneğiyle yükleyin
    1. z1c-44-14.X.A.X.XXX-XX.system.flashable.zip
    2. Z1C-lockeddualrecovery(...).flashable.zip
    3. UPDATE-SuperSU-v(...).zip
  8. Yükledikten sonra Advanced altında Power off seçerek telefonu kapatın (Kullandığınız recovery'e göre Power off seçeneği Power Options altında da bulunabilir)
  9. Flashtool açın ve D5503_14.X.A.X.XXX_Generic_XX-nosystem.ftf dosyasını flashlayın (Wipe altından Data'yı boş bırakın ve Exclude altından hepsini boş bırakın)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Root isteyen işe yarar uygulamalar.

Soft tuşları gizlemek.
GMD Auto Hide Soft Keys

Programın ücretsiz sürümünde altta kırmızı bir şerit kalıyor ve alttan yukarı sürüklediğiniz zaman tuşlar görünebiliyor, oyunlarda ise bu kırmızı şerit gözükmüyor yani tam ekran oyun oynamak için önümüzde engel değil.

Büyük oyun dosyalarını (obb,data) hafıza kartına taşımak.
Folder Mount

Programın nasıl çalıştığını şu konudan görebilirsiniz, altlarda Folder Mount programını da anlattım.
4.4.2 Kitkat'da hafıza kartı izinleriyle ilgili sorun var, foldermount ilk açılışta bunu anlıyor ve çözüm için yama yapmayı teklif ediyor, tamam diyin yapsın ve sorunsuz uygulamaları taşıyın.
Ücretsiz sürümünde 3 tane girdi oluşturulabiliyor, fazlası için foldermount ile yamayı yapın bu yama GL2SD programının da çalışabilmesini sağlıyor yetmediği yerde GL2SD programını kullanabilirsiniz.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
İşlevsel Xposed Framework Modülleri

Not: Bu modüllerin hepsi 4.4.2 kitkat sürümünde denenmiştir, JB'de de çalışması muhtemeldir, başınızın ağrımasını istemiyorsanız her ihtimale karşı yedek alın.

Xposed Framework nasıl yüklenir;
.

1- Sadece istenilen uygulama açıldığında soft tuşların gizlenmesi (4.4.2 Kitkat'da denedim sadece).

Modülün adı: App Settings

Xposed yükleyici'de modüllerden App Settings'i arayın bulun ve yükleyin, aktifleştirip telefonu yeniden başlatın.

App Settings'e girin uygulamalar listelenecektir istediğiniz uygulamayı seçin, mesela NFS Most Wanted oyununda tuşların gizlenmesini istiyoruz. Fullscreen kısmını immersive yapın kaydedin.

Böylelikle oyuna girmeden önce soft key gizleme programını açıp uğraşmamıza gerek yok, uygulama sanki kendisi tuş gizlemeyi destekliyormuş gibi tuşlar kaybolacaktır, yandan çekince gelecektir.

2kMSEFY.png

2- Otomatik döndürmenin her zaman açık olmasını sevmiyorsunuz ama sadece belli uygulamaların otomatik dönmesini istiyorsanız. (Ben bunu özellikle YouTube uygulaması için yapıyorum, otomatik döndür aktif olmadığı halde yan çevirince videonun tam ekrana geçmesini istiyorum)

Orientation kısmını Force Auto-Rotation olarak değiştirin.

VFgNIxX.png

3- Telefon görüşmelerini kaydetme.

Modülün adı: Xperia Dialer Mods

Aktifleştirdiğinizde konuşurken yukardan üç nokta tuşuna bastığınızda çağrı kaydetmeyi görürsünüz.

W5fApq8.png

4- Bildirim ışıklarını istediğiniz gibi ayarlama

Modülün adı: XBlast Tools

Bu modülde bir çok özelleştirme var ama ben sadece bildirim ışıklarını ayarlamaktan bahsedeceğim. Bildirim ışıklarını ayarlayan bir uygulama daha var ama onun ücretsizi sürümü 5 tane ile sınırlı imiş, o yüzden göstermiyorum.
Uygulamanın seçeneklerine girdiğinizde Pulse Notification Light kısmından istediğiniz uygulamaya istediğiniz rengi istediğiniz hızda ayarlayabilirsiniz.

WENhBww.png

5- Kitkat sürümünde gelen Hızlı ayarlar menüsündeki kısayollara uzun bastığımızda direk olarak ilgili ayara girmek.

Modülün adı: Xperia QuickSettings LongClick

Sadece aktifleştirin.

6- Toast mesajlarında mesajı veren uygulamanın simgesinin gözükmesi.

Modülün adı: Burnt Toast

Sadece aktifleştirin.

UE3Cr1P.png

7- Telefon açılışında otomatik açılan uygulamaları yönetin. (Bilgisayardaki msconfig gibi düşünebilirsiniz.)

Modülün adı: BootManager

Uygulamayı açıp otomatik açılmasını istemediğiniz uygulamanın üzerine dokunun, kırmızı olduğunda engellemişsiniz demektir.

8- İşlemi şununla tamamla ve Paylaş pencerelerini düzenleme.

Modülün adı: Complete Action Plus

İçinden istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

47MoGqp.png

gd2dZsA.png

9- Güç menüsünü düzenleme

Modülün adı: Xperia Xposed (sürümünüze göre JB veya KK yükleyin)

Power menü altından istediğiniz düzenlemeyi yapın.

UfjKH9m.png

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
helal olsun cok güzel paylasim, su an ici norjinal haliyle kullaniyorum telefonu. ilerleyleyen zamanlarda bu konu cok ise yarayacak benim acimdan.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Root konularına ekledim eline sağlık :)

bu arada bu telefonu kullanan var mı ya forumda? :)

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
ben kullanıyorum z1 compact ama şimdilik root düşünmüyorum ...yine de aldım linki belki ileride lazım olur diye paylaşım için teşekkürler

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
app settings kullanışlı bir modülmüş aldım hemen telefona :) anlatım gayet güzel bu arada eline sağlık. çok kullanan olmaması üzücü :D

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Root atmayı planlıyordum, bu konu iyi oldu ellerine sağlık.

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Şu telefona kafayı taktım ha android'e geri dönersem bu cihazla döneceğim gibi:)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ekleme yapalım. :)

10- Otomatik modda 20 MP ile fotoğraf çekme.

Modülün adı: 20MP SuperiorAuto

Aktifleştirin ve programı açarak en üstteki 20MP+15MP veya 20MP+8MP seçin. Seçeneklerden sadece birini seçin.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
İşlevsel Xposed Framework Modülleri

Not: Bu modüllerin hepsi 4.4.2 kitkat sürümünde denenmiştir, JB'de de çalışması muhtemeldir, başınızın ağrımasını istemiyorsanız her ihtimale karşı yedek alın.

Xposed Framework nasıl yüklenir;
.

1- Sadece istenilen uygulama açıldığında soft tuşların gizlenmesi (4.4.2 Kitkat'da denedim sadece).

Xposed yükleyici'de modüllerden App Settings'i arayın bulun ve yükleyin, aktifleştirip telefonu yeniden başlatın.

App Settings'e girin uygulamalar listelenecektir istediğiniz uygulamayı seçin, mesela NFS Most Wanted oyununda tuşların gizlenmesini istiyoruz. Fullscreen kısmını immersive yapın kaydedin.

Böylelikle oyuna girmeden önce soft key gizleme programını açıp uğraşmamıza gerek yok, uygulama sanki kendisi tuş gizlemeyi destekliyormuş gibi tuşlar kaybolacaktır, yandan çekince gelecektir.

2kMSEFY.png

2- Otomatik döndürmenin her zaman açık olmasını sevmiyorsunuz ama sadece belli uygulamaların otomatik dönmesini istiyorsanız. (Ben bunu özellikle YouTube uygulaması için yapıyorum, otomatik döndür aktif olmadığı halde yan çevirince videonun tam ekrana geçmesini istiyorum)

Orientation kısmını Force Auto-Rotation olarak değiştirin.

VFgNIxX.png

3- Telefon görüşmelerini kaydetme.

Modülün adı: Xperia Dialer Mods

Aktifleştirdiğinizde konuşurken yukardan üç nokta tuşuna bastığınızda çağrı kaydetmeyi görürsünüz.

W5fApq8.png

4- Bildirim ışıklarını istediğiniz gibi ayarlama

Modülün adı: XBlast Tools

Bu modülde bir çok özelleştirme var ama ben sadece bildirim ışıklarını ayarlamaktan bahsedeceğim. Bildirim ışıklarını ayarlayan bir uygulama daha var ama onun ücretsizi sürümü 5 tane ile sınırlı imiş, o yüzden göstermiyorum.
Uygulamanın seçeneklerine girdiğinizde Pulse Notification Light kısmından istediğiniz uygulamaya istediğiniz rengi istediğiniz hızda ayarlayabilirsiniz.

WENhBww.png

5- Kitkat sürümünde gelen Hızlı ayarlar menüsündeki kısayollara uzun bastığımızda direk olarak ilgili ayara girmek.

Modülün adı: Xperia QuickSettings LongClick

Sadece aktifleştirin.

6- Toast mesajlarında mesajı veren uygulamanın simgesinin gözükmesi.

Modülün adı: Burnt Toast

Sadece aktifleştirin.

UE3Cr1P.png

7- Telefon açılışında otomatik açılan uygulamaları yönetin. (Bilgisayardaki msconfig gibi düşünebilirsiniz.)

Modülün adı: BootManager

Uygulamayı açıp otomatik açılmasını istemediğiniz uygulamanın üzerine dokunun, kırmızı olduğunda engellemişsiniz demektir.

8- İşlemi şununla tamamla ve Paylaş pencerelerini düzenleme.

Modülün adı: Complete Action Plus

İçinden istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

47MoGqp.png

gd2dZsA.png

9- Güç menüsünü düzenleme

Modülün adı: Xperia Xposed (sürümünüze göre JB veya KK yükleyin)

Power menü altından istediğiniz düzenlemeyi yapın.

UfjKH9m.png

Hocam burda anlattıklarını G2'de de yapabilirmiyim ? ona göre rootlamayı düşünüyorum?

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Keske unlock yapilmadan root yontemi olarak belirtseydin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım henüz şu telefonu almadım, ama param birikti artık bu yakınlarda alacağım ve androidi rootsuz romsuz falan hiç tasvir edemiyorum. Bu yazını gördüm vallahi çok sevindim her şeyi iyice anlatmışsın. Teşekkerler hakiketen. Ama bazi sorularım olacaktı. Şimdi BL kapalı demek LOCKmu UNLOCKmu şimdi? Bu işlemleri tutalım .757de yapa bilrmiyim aynı dosyalarla root ve cwm i? Z2 camerasını portlama sitelerinde deodexed rom yüklemek gerektiyi söyleniyor, o iş nasıl oluyor bunlarda? Bir de sanal tuş gizleme olayında oyunun görselliyine etki ediyormu? Mesela yanlara doğru dartılmış gibi falan oluyormu? yoksa telefon kendi ayarlaya biliyormu? Şimdiden teşekkürler :))

suayba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler ,emeğinize sağlık, z1 compact mükemel bir zamanların w810 u olacak ve çook satacak.

assault79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel paylaşım bu arada root yapanlar unroot yapmazsanız cihaz garanti dışı kalır bilginiz olsun

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Arkadaşım henüz şu telefonu almadım, ama param birikti artık bu yakınlarda alacağım ve androidi rootsuz romsuz falan hiç tasvir edemiyorum. Bu yazını gördüm vallahi çok sevindim her şeyi iyice anlatmışsın. Teşekkerler hakiketen. Ama bazi sorularım olacaktı. Şimdi BL kapalı demek LOCKmu UNLOCKmu şimdi? Bu işlemleri tutalım .757de yapa bilrmiyim aynı dosyalarla root ve cwm i? Z2 camerasını portlama sitelerinde deodexed rom yüklemek gerektiyi söyleniyor, o iş nasıl oluyor bunlarda? Bir de sanal tuş gizleme olayında oyunun görselliyine etki ediyormu? Mesela yanlara doğru dartılmış gibi falan oluyormu? yoksa telefon kendi ayarlaya biliyormu? Şimdiden teşekkürler :))

BL kapalı demek bootloader kilidi açılmamış demek. Güncel firmware yüklemek diye açıkladığım bölümde 757 yükleyebilirsin. Oyunlarda ise genişletme yok kendini çözünürlüğe ayarlıyor. Deodexed yapma yöntemleri vardır belki yoksa custom rom yüklemen gerek bazıları bootloader kilidinin açılmasını isteyebilir.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Oyunlarda tuşları gizleyince upscale olmadığını şöyle göstereyim.

İkisinde de bakarsanız EA logosunun boyları eşit, upscale olsaydı ikinci ekran görüntüsünde logoda yanlara doğru şişme olurdu.

XDkT6ZV.png

3zTkvHH.png

meteor88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu root işlemini 14.3.A.0.757 derlemesi için yapmak istiyorum.Bunun içinde anlatabilirmisiniz ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hocam bu root işlemini 14.3.A.0.757 derlemesi için yapmak istiyorum.Bunun içinde anlatabilirmisiniz ?

Hangi sürümde olduğun farketmez zaten işlemleri yapmak için önce telefonun japonya versiyonu docomo'nun 4.2.2 versiyonunu yüklüyorsunuz ardından ise üzerinde oynanmış z1 romu yüklüyorsunuz. Konuyu dikkatli okursanız root yapıldıktan sonra güncel sürümlere geçiliyor, güncel firmware yükleme anlatımına bakarak 757 yükleyebilirsin roottan sonra.

suayba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tşkrlrr z1 compactın kulaklık sesini arttırmanın bir yolu varmıdır acaba tşkrlrrr.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
ingilizce videolu anlatımı

[video=youtube;pSMdoH6iLyA]http://www.youtube.com/watch?v=pSMdoH6iLyA[/video]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...