Xperia z sensor sorunu

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lan olum siz nasil bi insansiniz yaw adamlar diyor işte bakin jilatinden benim ki kulegimdan cekince ekran gelirdi konusma esnasinda kirilmaz jilatin taktim gelmez oldu yani sorun jilatinde beyler

ebubekir029

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim ki z2 karşıdakinin telefonu çalınca güç düğmesiyle acılıyor ?

sbhtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar, xperia z kullanıyorum yeni aldım ve 4.4 sürümünü kullanıyorum. Konuşma esnasında telefonu kulağımdan çektiğimde ekran ışığı yanmıyor, yanması gerekiyor değil mi? Yandaki açma tuşuna basıyorum bazen yanıyor bazen birkaç defa basıyorum yanmıyor ne yapmalıyım? Jelatini çıkarmam çözüm olur mu sizce? Sensör ayarları diye bir şey bulamadım telefonda
https://www.youtube.com/watch?v=jr1iqs9o4nc bu videodakileri uygulamaya çalışıyorum (proximity sensor test) ancak geçersiz mmı kodu veya bağlantı sorunu yazıyor. Ne yapacağımı şaşırdım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı Sorun bendede vardı beyler sırf o yüzden garantiye gönderdim teli.Şuan bende burdan okuyup jelatini çıkardım sorun kesinlikle jelatinden kaynaklanıyor bilgi veren arkadaslara ayrıca teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar xperia z kullanıyorum sürüm 4.4 arama yaptığımda ekran gidiyor bidaha karşı taraf kapatana kadar gelmiyor sensör testi yaptım devamlı (on) diyor jelatine kaldırdım ama birşey değişmedi acaba başka yolu varmı yoksa sensör mü arızalı ? bu arıza bugün başladı.

forro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Z3 var, arama anında ekran bir gidiyor karşı taraf kapatana kadar gelmiyor.

İşin garibi telefonda jelatinde yok.
Sensör ters çalışıyor, elimle kapatıyorum ekranı açıyor, elimi çekiyorum önü açıkken ekranı kapatıyor, çözüm bulamadım

feriste

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende z2 var onda da aynı sorunla karşı karşıyayım, arama tuşuna bastığım anda telefonun ekranı kararıyor ve konuşmayı sonlandırmak için ekranı kulağımdan çektiğimde de aydınlanmıyor, power tuşuna basmam gerekiyor, bazen 2-3 kez bassam bile ekran aydınlanmıyor, bana cevap verecek birini arıyorum....bu sorun nasıl giderilir, ayrıca ekrandaki koruyucu filmi kaldırdım sorun ortadan kalkmadı, ne yapabilirim sizce??

- - - Mesaj Güncellendi - - -

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşlar ayni sorun bende de vardi. Telefonum xperia z, yurtdişindan almiştim. 4.3 ü yaptiktan sonra ayarlardan stamina modunu aktif hale getirdim. Güç düğmesine basip kapattim ama sonra açilmadi ekran. Ancak şarzda yada usb de iken açiliyordu. Kaç kere pc den onar dedim ama düzelmedi. Telefonu satmaya karar verdim. Akşam son bi kez daha deneyeyim dedim. öncelikle uygulamalardan tüm uygulamalara girdim, ordanda eco modu kontorülüne girdim ve herşeyi sifirladim, şarzimida %100 yapip onarma yaptim ve düzeldi. Sonradan anladim, sorun şu ki şarz az iken güncelleştirme yapmişim. Evet saçma ama tek neden buymuş. Sizde deneyin dediklerimi, eco yu sifirlayip şarzida %100 yapip öyle onar diyin. Düzeldiğini görüceksiniz. Teşekküre lüzum yok :)) ama sony den böyle saçma bişey beklemezdim

eco modunu yada eco uygulamasının tam olarak telefondaki yerini öğrenebilir miyim ben bulamadım da??? bana yardımcı olabilir misiniz??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sony ekranı samsung'dan daha kalitelidir jelatinsiz kullanabilirsin. Jelatinli kullanmak istiyorsan yakınlaşma sensörüne denk gelen kısmı kare şeklinde kesip kullanabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arama yaparken kulağıma tuttuğum zaman sensör devreye girmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar x peria z 1 için arama yapınca ekran görüntüsü kararıyorsa telefonu kapatıp açın düzeliyor en azından benimkisi düzeldi

P

pasatorunu68

SDN Okuru
aramayı yaptıgımda hemen sensor ekranı kapatıyo ekran acık kalmıyo nedenı ne olabılır

M

Manzon

SDN Okuru
Bende de aynı sorun oluştu.acaba çözüm bulabildinizmi?daha önce yine aynı sorun oluşmuş youtube da video dan izleyerek düzeltmiş tim şimdi düzeltemiyorum

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
bu sorun.jelatinden veya guc dugmesine basmaktan kaynaklanmiyor. Arkadas kulagimdan cektikten sonra hemen ekran isigi yansin istiyor. Arkadasim bu ozellik samsungda kapatilabiliyor. yani ekran isigi hep acik kaliyor kulaginiza koydugunuzda da acik kaliyor. bunu birde sony icin arastirin belki isinizi gorur. Bu durumun sebebi ise telefonunuzun yavaslamasi. Bundan kurtulmanin bir baska yoluda telefonunuzu fabrika ayarlarina sifirlayin biraz daha hizlanicaktiR. baska bir sekilde cozum yolu yoktur. Cunku isik sensorunden gelen analog datayi islemci okuyup baska bir portla backlighti etkinlestirirken geciyorsa bu islemcinin o anki islem sayisinin cok oldugunun ve islemci uzerindeki yukun bosaltilmasi gerektigi anlamina geliyor. Bu nedenle fabriylka ayarlarina donerseniz bu sorun kismen duzelir.

rapyear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonum xperia Z, arama sırasında ekran kararmıyor ve üst hoparlör çalışmıyor, ana hoparlörden mp3 veya video açınca ses gelmiyor. Ama çalışıyor hoparlör. sensörü test ettim çalışıyor ama arama sırasında devreye girmiyor. Sesi dışarı verince konuşabiliyorum anca ya da kulaklıkla.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Konuyu hortlatmış olacağım ancak z5 de aynı sorunu yaşıyorum sensör nerdedir bakınca görünmüyor bildirim ışığı yanan yer mi acaba? Jelatini çıkarmadan çözülmez mi olay çok sinir oldum karşı taraf kapatmadan ekran gelmiyor telefon hiç bir tuşu görmüyor zorla kapatıp açmam gerekiyor 5 nesildir çözülememiş bir problem demek ki... Ah sony ah samsungdan kaçtık ama...