Xperia z sensor sorunu

Bu konuyu okuyanlar

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Telefonla konuşurken kulağıma getirdiğimde sensör devreye giriyor pil tasarrufu için güzel bir şey ama konuşmam bitmeden telefonu kulağından çektiğimde sensör hemen devreden çıkmıyor. mesela konuşma esnasında rehbere girmem gerekiyor ama giremiyorum. bu konu hakkında bir fikri olan varmı ? yada bu sensörün bir ayarı varmı?

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
kulağından çektiğinde ekranı açma tuşuna basarsan ekran gelecektir. Telefonu kulağınızdan çektiğinizde geç mi geliyor ekran biraz açık yazarsanız.

berklann

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Telefonla konuşurken kulağıma getirdiğimde sensör devreye giriyor pil tasarrufu için güzel bir şey ama konuşmam bitmeden telefonu kulağından çektiğimde sensör hemen devreden çıkmıyor. mesela konuşma esnasında rehbere girmem gerekiyor ama giremiyorum. bu konu hakkında bir fikri olan varmı ? yada bu sensörün bir ayarı varmı?
ekranda koruma amaçlı film, jelatin vs varmı var ise onlar sebep oluyor.

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
1 sn gecikme oluyor bende de var bu durum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kullandığınız ekran filminden kaynaklıdır sökün sorun ortadan kalkar

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
"Erişebilirlik"den, "Güç düğmesi çağrıyı sonlandır"ı seçerseniz. Güç düğmesine bastığınızda çağrı sonlanır. Yani sensörle falan uğraşmazsınız.

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence jelatin ile alakası yok çünkü ekran kararıyor daha sonra geri geliyor ama benim problemim konuşma esnasında rehbere gir mek istedim zaman ekranda göremiyorum yani telefonu kulağından çektiğim zaman ekran geri gelmiyor taki konuşma bitenekadar. Buna ek olarak ta yeni güncellemeden sonra şöyle bir sorun var telefon stamina modunda iken ekran karardı zaman güç düğmesine bastığımda ekran gelmiyor ancak bir arama geldiği zaman veya telefonu data kablosuna veya şarja taktığım zaman görüntü geliyor bu durum 1hafta önceki güncellemeden sonra ortaya çıktı.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
ayarlar > erişebilirlik > güç düğmesi çağrıyı sonlandır

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Fakat benim yapmak istediğim şey görüşme anında telefonu kulağından çektim zaman ekranın geri gelmesi.

emre003955

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede var aynen anlattığın gibi. sadece stamina modunda böyle oluyo. düzeltebildinmi sorunu paylaşırsan iyi olur

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hayır henüz düzelmedi malesef...

emre003955

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben jelatini çıkarttım tüm sorunlar gitti gerrçektende

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı olay bende de var arkadaşlar gerçekten çok sinir ozucu bir durum. son güncellemeden sonra böyle oldu. dün birşey yoktu telefonda bu sabah arama yaparken ekran birden karardı. en başta korktum bişey oldu diye fakat sonra netten araştırınca ilk değilmişim. buna bi çare bulunsun lütfen !!!!!!

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Reis böyle devam edecek galiba:) asıl sorun bence stamşna modunda iken telefon karardıkdan bir süre sonra güç d ü mesine bastığımda ekran gelmiyor. Teli şarja takıyorum öyle geliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sonunda sorunun tek bende olmadığını anladım arkadaşlar peki ne yapmamız gerekiyor ben geçen sony i aradım zaten sekreterle konuşturuyor yarım saat telefon çalıyor açan yok mail atıyorum cevap yok şuana kadar telefonu açmak için ya şarja taktım yada simi çıkardım yani 33 10 olsaydı bu kadar çile çektirmezdi.. birde benim jelatinde de sorun vardı öncesinde pahalı jelatin olduğu için klıyamadım sökmeye sadece kenarından kestirdim ama arkadaşın bahsettiği gibi hala ekran konuşurken ara sıra da olsa kapanıyor güç düğmesini çağrıyı sonlandırması için atıyorum bu seferde konuşma esnasında ekranı kullanamıyorum . stamina mevzusu zaten ayrı bi müptezellik ben bu bu kullanamıyacaksam ne halta yarar verdiğimiz onca para

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de aynı sorun var arkadaşlar iki adet z var birinde yapıyor diğerinde yapmıyor ekran koruyucu takınca kararma oluyor çıkarınca sorun ortadan kalkıyor ekran koruyucu olmadan da kullanmak ne kadar sağlıklı buna bir sorun bulunması gerekiyor...

55adige1919

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bendede aynı problem var bendeki model Z1 bu sorun nasıl düzelir ? Ayrıca jiletinsiz kullansam çizilme olurmu ? Yeğenimde s4 var o jiletinsiz kullanıyor çizilme yok.Z1'in ekranıda s4 kadar dayanıklımıdır ? Teşekkürler...

turkfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bunu aşmak için bir ara ses düğmesine basıyordum şuan böyle bir sorun yok ama uzun müddet telefon elimde olursa arama esnasında o zaman sensör devre dışı kalıyor ses düğmelerini kullanıyorum...

mbugraakyurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ayni sorun bende de vardi. Telefonum xperia z, yurtdişindan almiştim. 4.3 ü yaptiktan sonra ayarlardan stamina modunu aktif hale getirdim. Güç düğmesine basip kapattim ama sonra açilmadi ekran. Ancak şarzda yada usb de iken açiliyordu. Kaç kere pc den onar dedim ama düzelmedi. Telefonu satmaya karar verdim. Akşam son bi kez daha deneyeyim dedim. öncelikle uygulamalardan tüm uygulamalara girdim, ordanda eco modu kontorülüne girdim ve herşeyi sifirladim, şarzimida %100 yapip onarma yaptim ve düzeldi. Sonradan anladim, sorun şu ki şarz az iken güncelleştirme yapmişim. Evet saçma ama tek neden buymuş. Sizde deneyin dediklerimi, eco yu sifirlayip şarzida %100 yapip öyle onar diyin. Düzeldiğini görüceksiniz. Teşekküre lüzum yok :)) ama sony den böyle saçma bişey beklemezdim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sony z 1 kullanıcısıyım arama yaparken ekran karaıyor yardımcı olur musunz ne yapmam lazım

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
4.3 Z1'de de aynı şey oluyordu bana. Çok da abartılacak bir şey değil. Yazılımla alakalı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ayarlardan güvenliğin içinde Güç Düğmesi Hemen Kilitler seçeneğini kaldırdım, düzeldi ekran kararma sorunu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
jelatini çıkartın akadaşlar veya sensörün önünü açın sensör jelatini gördüğünden olıuyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cidden jelatini çıkarın oluyo bendede oluyodu söktüm olmuyo son sürümden kaynaklanıyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba benimde telefonum sony nin kendi temasını kullanıyorum fakat kendi kendine renk değiştiriyor onda sıkıntı yok yanlız renk üzerindeki dalga dalga desenler gözükmüyor. bilgisi olan arsa cevap yazabilir mi ?