Xperia x telefon boşta şarj yemesi

Bu konuyu okuyanlar

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar ne kadar uğraştıysam sorunu çözemedim. Xperia x telefonun pil ayarlarına girdiğimde "telefon boşta" kısmının çok şarj tükettiğini görüyorum. Bazı forumlarda cihazdaki işlemcinin uykuya geçmemesi yüzünden böyle bi sorun olduğunu söylediler ama hala çözümü bulabilmiş değilim. Greenify programını indirip sürekli kullanıyorum ama bir türlü fayda etmiyor. Cihazı alalı daha 2 hafta oldu. İlk aldığım 3-4 gün içinde böyle bi sorun yoktu. Sonra bu sorun oluşmaya başladı. Bunun nedeni nedir acaba ?
Hızlı Resim - Screenshot 20170307 013521
Hızlı Resim - Screenshot 20170307 013511
Screenshot_20170307-013521.png
Screenshot_20170307-013511.png
Screenshot_20170307-013521.png

webstorestr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bazı telefonların çalışma sistemine göre telefon boştayken de şarj hızla azalabiliyor. Bu konuda verebileceğim tavsiye ekran parlaklığını kısarak daha uzun süre kullanmanız olacak.

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Genellikle otomatik ama %25 - %50 arası

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
5 inc, 1080p ekran, 2650 mah batarya şuanlık aldığınız süre normal bence. Ben G5 kullanıyorum telefon boşta kullanımı fazla oluyor 6 7 saat ekran süresi alıyorum. Çok kafaya takma bunu hatta ben aylar önce bu konuya benzer bişey paylaşmıstım orda ufak bir hesaplama ile bulmuştuk nedenini bulursam atarım :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefonun boşta çok fazla şarj yemesi ? dostum bu konudaki mesajları oku 1. sayfanın sonunda hesaplamayı yaptım ben

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anladım hocam baya aydınlattı beni. Fakat orda telefon boşta yazan kısım da hesaplanan güç tüketimi var mesela bende 320 mah yazıyor 10 saatte. Bu telefon boşta 10 saatte 320 mah pil tüketmiş demek anlamına gelmiyor mu

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Aynen hocam

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sanırım bu problemin önüne geçemiycez. Çünkü mesela arkadaşımın s6 edge telefonunda aynı durum yok. 11 saat telefon boşta gösteriyor ve 60 mah harcamış. Neyse sağlık olsun. Zaten mediamarktan aldım cihazı yanında hediye olarak 1 yıl kasko ve 5000 mahsony powerbank verdiler onu kullanırı. Kullanmadıktan sonra powerbank ne işe yarar ki çok teşekkür ederim tekrardan

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Sanırım bu problemin önüne geçemiycez. Çünkü mesela arkadaşımın s6 edge telefonunda aynı durum yok. 11 saat telefon boşta gösteriyor ve 60 mah harcamış. Neyse sağlık olsun. Zaten mediamarktan aldım cihazı yanında hediye olarak 1 yıl kasko ve 5000 mahsony powerbank verdiler onu kullanırı. Kullanmadıktan sonra powerbank ne işe yarar ki çok teşekkür ederim tekrardan
Ne demek hocam. 1 sene tam dolmadan verirsin telefonu kaskoya yenilesin :D

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam son birşey sorup konuyu kilitlicem. Son olarak telefonu aktif kullanırken telefon boşta kısmındaki geçn sürebin artması normal bir durum mu ? Mesela telefon boşta kısmında 10 s 5 dk yazıyor ama telefon açık. Normal kullanıyorum telefonu 5 dk sonra bakıyorum 10s 10dk olmuş. Bu sende de aynı veya normal bir durum mu bu ?

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Zaten dikkat ettiysen Batarya kullanımı ile erkan boşta süreleri aynı oluyor hocam

Yalçın Seyhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Hocam son birşey sorup konuyu kilitlicem. Son olarak telefonu aktif kullanırken telefon boşta kısmındaki geçn sürebin artması normal bir durum mu ? Mesela telefon boşta kısmında 10 s 5 dk yazıyor ama telefon açık. Normal kullanıyorum telefonu 5 dk sonra bakıyorum 10s 10dk olmuş. Bu sende de aynı veya normal bir durum mu bu ?
Merhaba kardeşim bende xperia x kullaniyorum mesela aksam 100 birktiginda sabah kaca dusuyor? Bu gostergeler seni telefonun ne siklikla kullandigini gosterir soyleki nisuru oyun oynar internette takilirsan sarji encok oyun ve internette takildigin uygulamalarin yuzdesi fazla olur telefonu cok kullanmayan biriysen mesela o yuzden olabilir ama bostayken ciddi bi dusme oluyormu yuzde 100den 99 a inerse 98e veya bi sorun yoktur ben aksam 100 de birakiyorum sabah 99 oluyor bazen 98 bu androidin kend sisteminin sytabil calismasi icin ayirdigi bi durum telefondan suphen olmasin sony kalitesi diye birsey var ekstra olarak uygulamalar kismindan hic kullanmadigin uygulamalari durmaya zorla yapmani tavsiye edihyorum umarim aciklayici olmustur

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba kardeşim bende xperia x kullaniyorum mesela aksam 100 birktiginda sabah kaca dusuyor? Bu gostergeler seni telefonun ne siklikla kullandigini gosterir soyleki nisuru oyun oynar internette takilirsan sarji encok oyun ve internette takildigin uygulamalarin yuzdesi fazla olur telefonu cok kullanmayan biriysen mesela o yuzden olabilir ama bostayken ciddi bi dusme oluyormu yuzde 100den 99 a inerse 98e veya bi sorun yoktur ben aksam 100 de birakiyorum sabah 99 oluyor bazen 98 bu androidin kend sisteminin sytabil calismasi icin ayirdigi bi durum telefondan suphen olmasin sony kalitesi diye birsey var ekstra olarak uygulamalar kismindan hic kullanmadigin uygulamalari durmaya zorla yapmani tavsiye edihyorum umarim aciklayici olmustur
Aynen hocam o kısımda bir problem yok zaten gece 40 da bırakıyom wifi açık şekilde sabah aldığmda 38 oluyo. Sanırım bu bataryanın iyi olduğunu gösteriyo. Aslında ben bunu biraz fazla kafaya takıyorum ondan oluyor. :)

Yalçın Seyhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Aynen hocam o kısımda bir problem yok zaten gece 40 da bırakıyom wifi açık şekilde sabah aldığmda 38 oluyo. Sanırım bu bataryanın iyi olduğunu gösteriyo. Aslında ben bunu biraz fazla kafaya takıyorum ondan oluyor. :)
Bencede kardesim ama sana bişey soracaktım telefonun hafızası yetiuormu sana sahsen bana yetmiycek gibi suan yuzde kaçını kullanıyorsun?

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bencede kardesim ama sana bişey soracaktım telefonun hafızası yetiuormu sana sahsen bana yetmiycek gibi suan yuzde kaçını kullanıyorsun?
bence fazla dert etme 60-70 liraya kaliteli 32 gb hafıza kartları var. al tak bi tane. ama bana yetiyor. depolama olarak sadece fotoğraf kullanıyorum. film falan da atıyorum ama izledikten sonra siliyorum o yüzden fazla dert etme. sen ne kadar ekran süresi alıyorsun %100 den %5 e kadar falan kaç saat ekran süresi geliyor

legendfb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bende telefonu bugün aldım root yapan var mı telefona ve nasıl root yaptınız?

Yalçın Seyhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
bence fazla dert etme 60-70 liraya kaliteli 32 gb hafıza kartları var. al tak bi tane. ama bana yetiyor. depolama olarak sadece fotoğraf kullanıyorum. film falan da atıyorum ama izledikten sonra siliyorum o yüzden fazla dert etme. sen ne kadar ekran süresi alıyorsun %100 den %5 e kadar falan kaç saat ekran süresi geliyor
Ben yuzde 5lere cok dusurmeyi tercih etmiyorum gunu yuzde 44 de felan bitiriyorum 30 da uyari verince takiyorum