Xperia x mi xperia z5 mi 1700 liraya kadar ne önerirsiniz

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
7
Xperia x mi daha iyi z5 mi,z5 ısınıyor mu her yerde değişik şeyler yazıyor kafam çok karıştı.Ayrica 1700 liraya kadar ne önerirsiniz (internetten sipariş vermek istemiyorum.Magazalarda olanlardan)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Xperia x mi daha iyi z5 mi,z5 ısınıyor mu her yerde değişik şeyler yazıyor kafam çok karıştı.Ayrica 1700 liraya kadar ne önerirsiniz (internetten sipariş vermek istemiyorum.Magazalarda olanlardan)
Zenfone 3
Sony Xperia x. Bunlardan birini alabilirsin hiç z5 e bulaşma bence

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Sony xperia x almanizi tavsiye ederim. Z5'in kullandigi sd810 iyi bir islemci olmadi. Sd810'lu cihazlarin ciktigi donemde o nedenle sd810'li cihazlarin yerine o donemin rakibi exynos 7420 islemcili samsung modelleri daha basarili oldu.

1700 lira bandinda asus zenfone 3 modelini tavsiye ederim.

İthalatci garantili dusunurseniz kipa'dan 1700 liraya samsung c9 pro modelini tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
7
Sony xperia x almanizi tavsiye ederim. Z5'in kullandigi sd810 iyi bir islemci olmadi. Sd810'lu cihazlarin ciktigi donemde o nedenle sd810'li cihazlarin yerine o donemin rakibi exynos 7420 islemcili samsung modelleri daha basarili oldu.

1700 lira bandinda asus zenfone 3 modelini tavsiye ederim.

İthalatci garantili dusunurseniz kipa'dan 1700 liraya samsung c9 pro modelini tavsiye ederim.
ithalatçı garanti güvenilir mi sıkıntı cikar mi

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
ithalatçı garanti güvenilir mi sıkıntı cikar mi

İthalatci garanti servisleri hakkinda cok sikayet var. Dusme, kirilma durumlarinda tamam distributor servisleri de ucret talep ediyor bu gibi durumlarda ithalatci da ayni distributor de ayni. Ama ornegin cihazda kendi kendine bi ariza olustu. Ekranda olu piksel olustu, anakartta sorun var, gibi mesela boyle kullanici hatasi olmayan bir sorun olustu. Bu sartlarda distributor servisleri ucret talep etmezken, ithalatci servisleri her durumda ucret talep ediyor diye sikayetler cok fazla. Sanki dogal yollardan olusan hatalarda bile kullaniciya yikip odetmeye calisiyorlar.

En cok olan sikayet bu. Urunu servise gonderip yapilmadan teslim alanlarda bi hayli fazla.

Yani hangisi daha iyi derseniz distributor garantili urunler herzaman daha iyi. Bu konuda kesin bir netlik var ortada.

İthalatci garantili urunler distributor garantililere gore daha uygun fiyattan satildiklari icin tercih ediliyorlar o kadar.

Sahsen ben bu servis yuzunden distributor garantili urun aliyorum. Belki bi istisna yapip oda baska secenek olmadigi icin xiaomi mi6 alirsam bitek o ithalatci garantili olur. Oda mecburen xiaomi'nin distributor garantilisi ulkemizde yok ne yazikki.