Xperia X hakkında birkaç soru

Bu konuyu okuyanlar

kırıkkalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Özellikleri açısından beğendiğim ve bütçeme uygun bir telefon ancak izlediğim veya okuduğum incelemelerde bazı yerlerde ısınma sorunundan dolayı kamerayı kapattığı ya da bazı özellikleri devre dışı bıraktığı şeklinde yorumlarla karşılaştım; bazı yerlerde de hiçbir sıkıntısının olmadığını söylüyorlar ve alıp almamakta ikileme düştüm bu konuda net bilgisi olan var mı yardımcı olabilir misiniz ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Nerede ısınma sorunundan bahsediliyor ? Snapdragon 650 dengeli ve öyle fazla ısınmayan bir işlemci

Kutluhan123

Asistan
Reaksiyon puanı
33
İşin garip yanı herkesin xperia x önermesine rağmen kimsede xperia x bulunmayışı.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Sony xperia x 1500 lira bandinda tavsiye ettigim bir model. Oyle isinmalik falan durumu yok zaten guclu cekirdek sayisi 2. Diger 4 cekirdek ise bildiginiz a53 yani termal sorunu olmayan az guc tuketen gundelik islemlerin tamamini sorunsuz yapabilen bir yapi a53. Sony de isi konusunda hassasiyet var. Bu bir gercek. Yani firma komponentleri korumak adina bu konuya onem veriyor. Mesela sony ana modellerinde uzun sure 4k cekince her cihazda oldugu gibi cmos'larda isi olusuyor. Cihaz ekrana bir bilgi yazdiriyor. Ve kamera uygulamasini kapatiyor. Hayir napsin kapatmayin cmos yanana kadar videoyu cekmeyemi calissin :)

Yani suan piyasada en cok kullanilan sd625, 650, 820, 821 islemcileri gayet guzel. Samsung'un exynos ailesi de exynos 7420'den beri oldukca iyi.

Sony xperia x modelini begendiyseniz gonul rahatligiyla tercih edebilirsiniz.

Supheleriniz varsa bu fiyat bandinda bulunan asus zenfone 3 64gb modelini veya ithalatci garantili xiaomi mi5s 64gb modellerini de tavsiye ederim.

kırıkkalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nerede ısınma sorunundan bahsediliyor ? Snapdragon 650 dengeli ve öyle fazla ısınmayan bir işlemci

Isınma konusunda şuan net olarak nerede izlediğimi ya da okuduğumu hatırlamıyorum ama bulursam link olarak ekleyeyim. Yanıt için teşekkürler.
--- Gönderi Güncellendi ---
Sony xperia x 1500 lira bandinda tavsiye ettigim bir model. Oyle isinmalik falan durumu yok zaten guclu cekirdek sayisi 2. Diger 4 cekirdek ise bildiginiz a53 yani termal sorunu olmayan az guc tuketen gundelik islemlerin tamamini sorunsuz yapabilen bir yapi a53. Sony de isi konusunda hassasiyet var. Bu bir gercek. Yani firma komponentleri korumak adina bu konuya onem veriyor. Mesela sony ana modellerinde uzun sure 4k cekince her cihazda oldugu gibi cmos'larda isi olusuyor. Cihaz ekrana bir bilgi yazdiriyor. Ve kamera uygulamasini kapatiyor. Hayir napsin kapatmayin cmos yanana kadar videoyu cekmeyemi calissin :)

Yani suan piyasada en cok kullanilan sd625, 650, 820, 821 islemcileri gayet guzel. Samsung'un exynos ailesi de exynos 7420'den beri oldukca iyi.

Sony xperia x modelini begendiyseniz gonul rahatligiyla tercih edebilirsiniz.

Supheleriniz varsa bu fiyat bandinda bulunan asus zenfone 3 64gb modelini veya ithalatci garantili xiaomi mi5s 64gb modellerini de tavsiye ederim.

Öncelikle yanıt için teşekkürler.
Ya tabiki yanana kadar çalışmayacak da :) Ne bileyim başka markaların telefonlarında pek duymadığımız şeyler. Özellikle bu duruma Z5'lerde rastladık.
İthalatçı cihaz düşünmüyorum o yüzden xiaomi seçeneklerim dışında, zenfone 3 de görünüş olarak pek ilgimi çekmiyor, o yüzden xperia x'i düşünmüştüm. Ama söylentiler olunca emin olamadım malum ülkemizde servisler sıkıntılı olduğu için sonraki süreçte herhangi bir kronik durumla uğraşmak istemiyorum.

kırıkkalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Mesela şuradaki videoda ekranda da ısı uyarısı verdiği görülüyor, kafamı karıştıranlardan biri bu.

Son düzenleyen moderatör:

kırıkkalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Klasik Sony kamera ısınma uyarısı
Takma kafana
Normal kullanımda bir sorun yasamazsin

Nasıl sorun yaşamam. Bilmediğim için soruyorum. Bu duruma bakılırsa elde 4-5 dklık videolar olacak ki bunun yanında video ve kamerayı kullanan biriyim öğrencilerimle sınıf etkinliklerinde kısa videolar çekiyoruz.

Bunun dışında p9 lite falan nasıldır tavsiye eder misiniz gerçi o da 16 gb ama.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Nasıl sorun yaşamam. Bilmediğim için soruyorum. Bu duruma bakılırsa elde 4-5 dklık videolar olacak ki bunun yanında video ve kamerayı kullanan biriyim öğrencilerimle sınıf etkinliklerinde kısa videolar çekiyoruz.

Bunun dışında p9 lite falan nasıldır tavsiye eder misiniz gerçi o da 16 gb ama.
Kesinlikle P9 lite hele 16 gb hafızası ile Xperia X yanında bir hiç.

Xperia X kullanıcıları kulübüne gidip sorabilirsin ısınma durumunu.

kırıkkalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle P9 lite hele 16 gb hafızası ile Xperia X yanında bir hiç.

Xperia X kullanıcıları kulübüne gidip sorabilirsin ısınma durumunu.

Tamam. Teşekkür ederim bir de oradaki arkadaşlara sorayım.

Son olarak Huawei Nova hakkında ne düşünüyorsun ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tamam. Teşekkür ederim bir de oradaki arkadaşlara sorayım.

Son olarak Huawei Nova hakkında ne düşünüyorsun ?
Xperia X daha güçlü , ön kamerası daha iyidir. Arka kamerasıda fotoğraf kısmında daha iyidir.Video hakkında yorum yapamama ama Xperia Xin 4Ksı yok FHD60ı var novanın 4ksı var FHD60ı yok sanırım.

kırıkkalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Xperia X daha güçlü , ön kamerası daha iyidir. Arka kamerasıda fotoğraf kısmında daha iyidir.Video hakkında yorum yapamama ama Xperia Xin 4Ksı yok FHD60ı var novanın 4ksı var FHD60ı yok sanırım.

Peki kardeşim sağolasın verdiğin bilgiler için. Kullanıcılar kulübüne de yazdım bakalım oradan hangi bilgiler gelecek ona göre karar veririm artık.

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Bende z2 vardı ve o ısınma problemi ile ilgili çok sıkıntı yaşıyordum.Aldığıma pişman oldum o parayı helal etmiyorum ve ne umutlarla almıştım telefonu.Neyse ısınma sorununa geleyim benim telefonda öyle sıkıntılar vardı he şimdi yenilerinde var mı bilmiyorum.Örnek vereyim oyun oynuyorsun kapatıyorsun kamerayı açtığın zaman seni direk ana ekrana atıyor.Dediğim gibi benim telefon Z2 idi.

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Fiyatını düşününce ben olsam snapdragon 821 li Xiaomi mi5s alırdım.