Xperia Sola 4.0.4 (6.1.1.B.1.54) Root !!!

Bu konuyu okuyanlar

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
xperia-sola-black-464x515.png

Xperia Sola Lock Botloader (Bootloader Kilidi Kapalı) Garanti Kapsamında Root İşlemi Nasıl Yapılır?.

Aşağıdaki dosyayı indirin ve klasöre çıkartın.

Flashtool ile MT27i_6.1.1.B.1.10_KERNEL.ftf Flaşlayın.

Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri/Usb Hata ayıklama ve sahte konum. işaretleyin.
Telefonu bilgisayara bağlayın. İndirdiğimiz klasörde RunMe.bat dosyasını tıklayın ve açın.
Telefonda yedekleme uygulaması açılacak ve geri yükle seçeneğinden rootme yi seçip geri yükle diyoruz ve root başlıyor.
Çıkan soruda Enter tuşuna basın.

Biraz bekleyin Telefon yeniden başlayacaktır...
Telefon açılınca menü'ye supersu uygulaması gelmişse işlem tamamdır.

Root tamam , şimdi tekrar flahtool ile bu sefer MT27_6.1.1.B.1.54_KERNEL.ftf 'yi flaşlıyoruz, ve işlem tamam. Hayırlı Olsun.

Xperia Sola Root...

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Solacılar nerede gelsinler bakalım :) eline sağlık [MENTION=169407]yalancibahar[/MENTION]

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sabah bir tane sola root yaptım, birsürü gereksiz dosya sildim ve güzel modlar ekledim. Arkadaşlarla paylaşayım dedim :).

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
oh be root u attım sonunda çok sağol [MENTION=169407]yalancibahar[/MENTION] çok teşekkürer :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Uygulamalara en son yere : SuperSU diye bi bişey geldi

şimdi neler yapabiliyorum. rom yükleme falan. gereksiz uygulamaları nasıl silerim anlatırsanız sevinirim :)

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Eline sağlık [MENTION=169407]yalancibahar[/MENTION]
Sayende Root yapmayan kalmayacak :D

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sağol [MENTION=130683]android3[/MENTION] kardeş. Amacımız telefonları biraz canlandırmak :D.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam ben de yaptım dediklerini aynen ama supersu uygulaması gelmedi neyi yanlış yaptım acaba yardımcı olurmusunuz

ismail157

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Xperia Sola Lock Botloader (Bootloader Kilidi Kapalı) Garanti Kapsamında Root İşlemi Nasıl Yapılır?.

Telefonu bilgisayara bağlayın. İndirdiğimiz klasörde RunMe.bat dosyasını tıklayın ve açın.
Telefonda yedekleme uygulaması açılacak ve geri yükle seçeneğinden rootme yi seçip geri yükle diyoruz ve root başlıyor.

Root tamam , şimdi tekrar flahtool ile bu sefer MT27_6.1.1.B.1.54_KERNEL.ftf 'yi flaşlıyoruz, ve işlem tamam. Hayırlı Olsun.

Xperia Sola Root...

Flaşlamak derken açabilirmisiniz daha yeniyim bu konularda da :)

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Flashtool ile şimşek ikonuna tıklayıp kerneli seçip yüklüyorsunuz.

Taha Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Xperia Sola Root...
kuchk.jpg
[/URL][/IMG]

10 ile biten karneli flaşlayınca telefon böyle kalıyor ama sonra 54 ile biten karneli sorunsuz flaşlıya biliyorum neden böyle oluyor yardım edebilirmisiniz

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
önce 6.1.1.B.1.54 orjinal romu flashla, usb hata ayıklama vs gerekli ayarlar dışında hiçbir ayar yapma telfonu kapat .10 kerneli flashla telefonu aç root yap telefon yeniden başlayıp açılınca geri kapat .54 kerneli flashla....Sonra hayatına devam et.

En güncel stock rom
http://d-h.st/6jJ

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
cihazın garanti dışı kalmadığına emin misiniz ? yarın bigün bişey çıkmasın

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
6.1.1.B.1.54 rom yinede flaşlamam lazımmı

flashlamıyosan bile fabrika ayarlarına döndür yazılımı cwmden dalvikleri yapsan daha iyi olur.

Sadece root garantiyi bozmaz ama yeni rom flashlamak için telefonu unlocked duruma getirmek gerekiyor, telefon unlocked olunca garanti dışında kalıyor diyenler var, servise gitmeden tekrar locked yaparsan garanti kapsamında olur diyenler var.... Bu işleri yapacaksan en başta bunu göze alıpta yapacaksın

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
flashlamıyosan bile fabrika ayarlarına döndür yazılımı cwmden dalvikleri yapsan daha iyi olur.

Sadece root garantiyi bozmaz ama yeni rom flashlamak için telefonu unlocked duruma getirmek gerekiyor, telefon unlocked olunca garanti dışında kalıyor diyenler var, servise gitmeden tekrar locked yaparsan garanti kapsamında olur diyenler var.... Bu işleri yapacaksan en başta bunu göze alıpta yapacaksın

Yok kardeş, rom yüklemek için bootu açmak gerekmez ve dolayısı ile garantiyi bazmaz. Bence yedeklerini al ve sony update service ile telefonu onar sıfırdan, sonra root ve cvm kur ;)

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bknz. http://unlockbootloader.sonymobile.com/ adresinde garanti dışı olduğu yazmaktadır. Sony Service veya Companion yazılım güncellemeleri dışında bir işlem yaptığınızda cihaz garanti dışıdır.

Kardeş bende diyorumki bootloaderi açmadığın sürece asla garanti gitmez. Root veya rom yüklediğin zaman veya Flashtool,wotan vs vs. garanti gitmez. Biz bu işi profesyonel yapan kişileriz, ezbere konuşmuyoruz. Ben bootloader açılmış cihazı bile garantiye verdim, bu kadar abartmayın lütfen.

He şu var, diyelimki root yaparken veya costum rom yüklü iken cihaz çöktü. İşte ozaman garanti kabul etmez. Bizde ALLAH'ın izni ile telefon çökertecek bir işlem yapmıyoruz , yaptırmıyoruz.

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeş bende diyorumki bootloaderi açmadığın sürece asla garanti gitmez. Root veya rom yüklediğin zaman veya Flashtool,wotan vs vs. garanti gitmez. Biz bu işi profesyonel yapan kişileriz, ezbere konuşmuyoruz. Ben bootloader açılmış cihazı bile garantiye verdim, bu kadar abartmayın lütfen.

He şu var, diyelimki root yaparken veya costum rom yüklü iken cihaz çöktü. İşte ozaman garanti kabul etmez. Bizde ALLAH'ın izni ile telefon çökertecek bir işlem yapmıyoruz , yaptırmıyoruz.

Ortada abartılan birşey yok. Ben resmi sitesinde yazılanlar üzerinden konuşuyorum. Sizin o işlemleri yapıp garantiye öyle vermiş olmanız beni ilgilendirmez. Yasal olarak bu böyle, Sony garanti için koyduğu kurallar böyle, sitesinde kitapçıkta veya müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz. Flashtool vb. hiç birşey servisi ilgilendirmiyor anlarsalar geri gönderirler, risktir bu gerek yok. Riski alıyorum derseniz kendinize güveniniz varsa orası size kalmış profesyonel olarak yapıyorsanız da zaten birşeyleri göze almışsınızdır zaten. Normal için bu böyledir ve bilmeyen insan için durum farklıdır.

iyi forumlar.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Yok kardeş, rom yüklemek için bootu açmak gerekmez ve dolayısı ile garantiyi bazmaz. Bence yedeklerini al ve sony update service ile telefonu onar sıfırdan, sonra root ve cvm kur ;)

rom yüklemek için bootu açmak gerekir locked bootloader romlar var unlocked romlar var :) Zaten boot açılmasına gerek olmayan romlar genelde bi halta yaramayan romlar. Cynogen vs gelişmiş romlar için bootloader şart, sizde zaten biliyorsunuzdur ben o romlar için konusuyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar deiklerinizi yaptım 6.1.1.b.1.10 u flasladım flastool ekranında error yazdı we telefonu açtığımda ekran kararmış dokunmatik bozulmuştu sonra tekrar yazılım atarak düzelttim arkadaşlar birisi şu işi ayrntılı olarak anlatırsa çok sewinirim :)

Taha Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon rootlu iken sonynin verdiği yazılım güncellmeleri nasıl olucak güncellersem root gidermi veya telefonda herhangi bir sorun olurmu

bambamleo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sola'cılar lütfen yardım edin. Sola ile wifi üzerinden skype veya wiber ile görüntülü görüşme yapılabiliyor mu ...........Experia p ile arasında sırf bir kaç özellik olarak bu görüntülü görüşme arasında kaldım. Bilgisi olan var mı ?

rom yüklemek için bootu açmak gerekir locked bootloader romlar var unlocked romlar var :) Zaten boot açılmasına gerek olmayan romlar genelde bi halta yaramayan romlar. Cynogen vs gelişmiş romlar için bootloader şart, sizde zaten biliyorsunuzdur ben o romlar için konusuyorum.
Sola'cılar lütfen yardım edin. Sola ile wifi üzerinden skype veya wiber ile görüntülü görüşme yapılabiliyor mu ...........Experia p ile arasında sırf bir kaç özellik olarak bu görüntülü görüşme arasında kaldım. Bilgisi olan var mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar lütfen yardım edin kernel dosyasını flashlama için flash tool u açıyorum 10 seçiyorum ok basıyorum usb kablosunu çıkartıp teli kapatıp geri tuşuna basılı tutup usb kablosun geri takıyorum bir sonraki aşamaya geçemiyorum sola nın geri tuşu dokunmatik siz buarada ne yaptınız teşekkürler