Xperia Sola 4.0.4 (6.1.1.B.1.54) Root !!!

Bu konuyu okuyanlar

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
iyi geceler arkadaşlar. ilk defa flashlama işlemi deneyim dedim. unlocked işlemini başarılı yaptım. sonra root işlemi yaparken flaşlama işleminden önce bilinmeyen kaynaklar ve sahte konumları işaretledim . telefon tamamen gitti şimdi. açma düğmesine basıyorum bi titreyip gidiyor. hiç açılmıyor. sony update programını deniyorum yazılım değişmiş diyor oda yapmıyor. telefonu açamıyorum. yardımcı olurmusunuz?

Flashtool ile orjinal ICS'yi flashlayın.

corc_22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia-sola-black-464x515.png

Xperia Sola Lock Botloader (Bootloader Kilidi Kapalı) Garanti Kapsamında Root İşlemi Nasıl Yapılır?.

Aşağıdaki dosyayı indirin ve klasöre çıkartın.

Flashtool ile MT27i_6.1.1.B.1.10_KERNEL.ftf Flaşlayın.

Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri/Usb Hata ayıklama ve sahte konum. işaretleyin.
Telefonu bilgisayara bağlayın. İndirdiğimiz klasörde RunMe.bat dosyasını tıklayın ve açın.
Telefonda yedekleme uygulaması açılacak ve geri yükle seçeneğinden rootme yi seçip geri yükle diyoruz ve root başlıyor.
Çıkan soruda Enter tuşuna basın.

Biraz bekleyin Telefon yeniden başlayacaktır...
Telefon açılınca menü'ye supersu uygulaması gelmişse işlem tamamdır.

Root tamam , şimdi tekrar flahtool ile bu sefer MT27_6.1.1.B.1.54_KERNEL.ftf 'yi flaşlıyoruz, ve işlem tamam. Hayırlı Olsun.

Xperia Sola Root...
merhabalar bende telefonu rootlıyım dedim ilk önce bootloader kilidini açtım şimdi rootlamak için uğraşıyorum ama bootloader kapalı cihazlar için demişsiniz açık cihaza flashlasak sorun olurmu?Teşekkürler.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
merhabalar bende telefonu rootlıyım dedim ilk önce bootloader kilidini açtım şimdi rootlamak için uğraşıyorum ama bootloader kapalı cihazlar için demişsiniz açık cihaza flashlasak sorun olurmu?Teşekkürler.

Sorun olmaz, Root atabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar güncel ise konu ben işlemleri yapıyorum fakat telefona yedekleme uygulaması gelmiyor sorun nedir çok aradım yardımınızı bekliyorum.

cagatayaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar güncel ise konu ben işlemleri yapıyorum fakat telefona yedekleme uygulaması gelmiyor sorun nedir çok aradım yardımınızı bekliyorum

cagatayaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
flashtool hataları genelde driver eksikliğinden kaynaklanıyor, flashtool için telefon driverlerini yükleyin yüklüyse tekrar.

Hocam ben flaslıyorum 10 a hakkında kısmında yine 50 küsür birşey yazıyor yazının sonunda flaşlama olmasımı nasıl yapacağız okadar araştırdım sorunsuz yaptım

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Solayla ılgılenmıyorum artık kusura bakmayın ıyı forumlar.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Kerneli flashlamıyorsun sen. 54 romunu flashlıyosun, dikkat et.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
MT27i_6.1.1.B.1.10_KERNEL.ftf

Emin misiniz bunu flaşladığınıza?

cagatayaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MT27i_6.1.1.B.1.10_KERNEL.ftf

Emin misiniz bunu flaşladığınıza?

Evet hocam açıyorum programı şimşeğe basıyorum bunu seçiyorum telefonu bağla diyor ve kısma tuşuna bas diyor yapıyorum yeşil ışık yanıyor birşeyler oluyor sonra bitince çıkartıyorum (20sn de bitiyor) sonra çıkartıyorum açıyorum hakkında kısmında yine 50 küsür olan yAzıyor neyse diyorum sonra düzelir diye sonra açıyorum .bat dosyasını 1 e basıyorum bir şeyler oluyor 10 saniye sonra birşey olacak diyor ama telefonda birşey yok tabii yedekleme uygulaması çıkmıyor ben giriyorum telefondan geri yükle diye birşey de yok

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Onun içinde 2 tane kernel var biri 54 biri 10 ama siz yanlışını flaşlıyorsunuz. Sonu 10 olanı flaşlayın

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
10 Flaşlayıp 54 gözüküyorsa bir yanlışlık vardır onda.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Usta ben yapamadım telefon kapalı runme açıyom
1 ve 2 yazıyor 1 basıyom running geliyor kalıyor 2 basıo 1 basıyom ondada aynı şey telefon yeniden başlamıyor bide yedekle diye bişe gelimiyor acill yardom

S

SDN Okuru

SDN Okuru
flashtool da kernel i flashlarken geri çıkma tuşa bas diyo ses kısma tuşuna basılıyo benim telefonda nasıl olucak bi yardımcı olur musunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
super su uygulaması gelmedi ? root olmadı galiba nerde yanlış yapıyorum :S:S ?