Xperia Sola 4.0.4 (6.1.1.B.1.54) Root !!!

Bu konuyu okuyanlar

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
geri tuşu değil ses kısma tuşuna basacaksın, yeşil led yanacak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar xperia p yi 4.0.4 e güncelledim fakat xperia solayı güncelleyemiyorum 2.3.7 de kalıyor acill yardım!

Shewky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Anlattığınız root işlemini şu rom ile flashladıktan sonra yapabilir miyiz ?

Teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=169407]yalancibahar[/MENTION] arkadaş telefonu rootlayacağım fakat flashtool kurarken şifreleri kabul etmiyor veya ben yanlış flashtool indiriyorum. benim indirdiğimin adı EMMA. bir de şu cwm dediğiniz olay ne oluyor açıklayabilir misin?

ziya09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hata ayıklama modunda bağlıyoruz fakat indirdiğimiz klasorden runme.bat i seçiyoz orasına kadar anladıkda daha sora 1 e basıp enter mı dicez 2 de special yazıyo 3 te unroot yazıyo yanlış yapmayalım aman diyem :)

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
hata ayıklama modunda bağlıyoruz fakat indirdiğimiz klasorden runme.bat i seçiyoz orasına kadar anladıkda daha sora 1 e basıp enter mı dicez 2 de special yazıyo 3 te unroot yazıyo yanlış yapmayalım aman diyem :)

1 i seçiyorsunuz, telefonun ekranına yedekleme uygulaması geliyor. Geri yükle diyorsunuz o kadar ;)

Akif Akan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk kerneli flash ladığımda telefon birdaha açılmıyor. Çok denedim 54 ü kurdum ilk sonra 10 ondada yine aynı . Neden böyle oluyor atladığım birşeymi var acaba ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Android sürümüm GB . bu yüzden olabilirmi ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
arkadaş şakamısınız 6.1.1.B.1.54(ics) romu için olan .54 kerneli flashlıyorsunuz sonrada telefondan açılmasın bekliyorsunuz. Adam konu başlığına eşşek kadar Xperia Sola 4.0.4 (6.1.1.B.1.54) Root !!! diye yazmış be kardeşim bir defa okuyun önce.

Akif Akan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anlayabilseydim soru olarak sormazdım. 2 haftadır android kullanıyorum. Sen eline aldığın gibi herşeyden anlıyordun heralde ?

Bendeki ics rom sonu .10 la bitiyor. 54 ü nerden bulabilirim.

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Aykut arkadaşın dediği gibi 54 flaşla kernel flaşlar gibi ondan sonra root yap. Yukarda link te verilmiş.

Akif Akan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@yalancibahar
Sırayla yaptım herşeyi ama SuperSu gelmedi. Aynı işlemleri denesem tekrar bi zarar verirmiyim telefona acaba ?
[MENTION=56637]aykutyenihan[/MENTION]
teşekkürler.

SuperSu uygulaması geldi .

ziya09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
runme.bat açıp 1 e basıp enter diyorum sistem belirtilen yolu bulamıyor yazıyor bu root işleminin başka bi yolu yokmudur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar telefon güncellenmiyor Flashtool kullanıcam Hattın sökülmesi gerekiyor mu? Bootlader kilidini açmaya gerek var mı? Cevapları bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
kilidi açmana yada hattı sökmene gerek yok sadece flashlıycaksın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben dediğiniz her şeyi yaptım defalarca kontrol ettim. ama 1 bastıktan sonra ekrana gelecek dediğiniz uygulama gelmiyor. telde hiç bir değişiklik yok :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tamam sorun çözüldü . super su uygulaması geldi . heralde root olmuştur :D Ayrıca yabancı sitelerden öğrendim ne sorun olduğunu ; sorun benim pc'de bluestacks 'ın açık olmasıymış. Gayet mantıklı 2 android cihaz g,b, göründüğünde sorun veriyordu :D kapattım programı rootladım telefonu :D Başkasıda aynı sorunla karşılaşmasın bari :D

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
FlashTool hata veriyor, kurulmuyor. İşletim Sistemi Windows 8. Eğer alakası varsa Windows 7 veya XP yüklerim.

m16k3.png

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Oldu kardeşim sağol çok teşekkürler. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tel flash mode dan kerneli yükledim ve durmadan sony yazısı yanıp sönüyor
açılmıyor napcam ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
usbyi de görmüyor pc duradan açılıp kapandığı için lütfen acil yardım edin tel yancak yoksaa

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Başka konuya yazmıştım buraya da yazayımda aklınıza iyice girsin;

Telefonun ''açma tuşu + ses açma'' tuşuna uzun bas 1 defa titrediğinde bırakırsan reset atar 3 defa titrediğinde bırakırsan telefon kapanır.

aslında kullanma klavuzunu okusanız çok şeyler öğreneceksinizde:)