Xperia S Root Yapma - Bootloader Unlock - CWM - Rom yükleme

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ara model dediğiniz telefon dünya red rod tasarım ödülü almıştır beyler :D

Vavana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütün yazılanları harfi harfine yaptım ve başınızı yine ağrıtmaya geldim :D
Aldığım hatalar; ben arama yapabiliyorum fakat arama yapılmıyo bana karşımdaki "kullanıcı meşgul" olarak görüyor.
Google play hata veriyor çalışmıyor, Klavye hata veriyor çalışmıyor.
3. kez Deniyorum fakat hala olmadı en son turkcell orjnal rom a geri döndüm ve tekrar harfi arfine uyguladım yine olmadı

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bütün yazılanları harfi harfine yaptım ve başınızı yine ağrıtmaya geldim :D
Aldığım hatalar; ben arama yapabiliyorum fakat arama yapılmıyo bana karşımdaki "kullanıcı meşgul" olarak görüyor.
Google play hata veriyor çalışmıyor, Klavye hata veriyor çalışmıyor.
3. kez Deniyorum fakat hala olmadı en son turkcell orjnal rom a geri döndüm ve tekrar harfi arfine uyguladım yine olmadı

Romu yükledikten sonra Gapps ı ( Google Uygulamaları) yüklüyorsun değil mi?

Vavana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hepsini adım adım yaptım fakat bi türlü olmadı kafayı yedirdi bana

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
farki nedir?
bi kac resim atsan
Bana daha iyi gibi geldi,Tabi buyrun
hc4jb.png
hc4kf.png
hc4l9.png

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Üst düzey cihaza rom atmaya gerek yokki zaten marta kadar kesin S ve İON 4.1 alacak belki 4.2 olur :) CM romlar iyidir fakat çok sade bütün teller birbirine benziyor o zamanda..Bu arada konu çok iyi anlatılmış emek verilmiş..

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Üst düzey cihaza rom atmaya gerek yokki zaten marta kadar kesin S ve İON 4.1 alacak belki 4.2 olur :) CM romlar iyidir fakat çok sade bütün teller birbirine benziyor o zamanda..Bu arada konu çok iyi anlatılmış emek verilmiş..
Hocam gerek yok da telefonlar stock romda boguluyorlar zaten guncelleme gelince stock roma doneriz :D

husbos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cwm recovery for 2012 xperia v01 kurdum.(ancak bunu flaslyabildim) wipe işlemlerinden sonra. install from sd ve romu yüklerken aldığım hata.
assert failed: getprop(ro.product device)==lt26i getprop(ro.build.product)==lt26i getprop(ro.productdevice)==nozomi

diye yazıyor.. yardım lütfen.

ywni yüklüycez diye stock rom da gitti. recovery modda da açılmıyor şimdi. sony yazısı ekranda kalakaldı..

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
cwm recovery for 2012 xperia v01 kurdum.(ancak bunu flaslyabildim) wipe işlemlerinden sonra. install from sd ve romu yüklerken aldığım hata.
assert failed: getprop(ro.product device)==lt26i getprop(ro.build.product)==lt26i getprop(ro.productdevice)==nozomi

diye yazıyor.. yardım lütfen.

ywni yüklüycez diye stock rom da gitti. recovery modda da açılmıyor şimdi. sony yazısı ekranda kalakaldı..
Sony bölümünde bootloader kilidini kapatma ve orjinal rom kurma konusu var oradaki dosyaları indirip adımları izlersen stock romu kurabilirsin.

elifednah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi telefonumuza dokunmuyoruz ve normal olarak açılmasını bekliyoruz :)
gördüğünüz gibi açılış resmi değişmiş daha havalı bişey olmuş :D

hadi hayırlı olsun artık sizde Romlu bir android telefon kullanıyorsunuz :D

http://forum.shiftdelete.net/sony/2...kapatma-orjinal-android-4-0-romu-yukleme.html
root yapmadan rom yapılabilir mi yada root yaptık diyelim rom yapınca gidicek mi
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2056083 burdaki rom dosyalarını indirip sizin dediğiniz yöntemle yapabilir miyiz
derleme numarası 6.1.a.2.55 bunun bir önemi olur mu
güncelleme geldi diyelim bootlader kilidini kapattık cm10 durucak mı o durduğu halde güncelleme alabilir miyiz
şimdiden cevaplarınız için teşekkürler :)

elifednah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım ben root yapmayı denedim ama running den sonra geri yüklüyor bi 10 dk falan ondan sonra telefonu yeniden başlatmıyor ne zaman ki usb yi çıkarıyorum o zaman diyor bekleyin telefonu reboot yapacağız diye

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
root yapmadan rom yapılabilir mi yada root yaptık diyelim rom yapınca gidicek mi
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2056083 burdaki rom dosyalarını indirip sizin dediğiniz yöntemle yapabilir miyiz
derleme numarası 6.1.a.2.55 bunun bir önemi olur mu
güncelleme geldi diyelim bootlader kilidini kapattık cm10 durucak mı o durduğu halde güncelleme alabilir miyiz
şimdiden cevaplarınız için teşekkürler :)
Rom yükleyebilmek için Cwm yani recovery yüklemek lazım. Bunu yükleyebilmek içinde root yapmak lazım :)

Evet yükleyebilirsin. Bütün romlar aynı şekilde yükleniyor ;)
Bootloaderı kapatıp güncellemeyi yüklersen telefon fabrika çıkışı gibi olur. Ne root kalır ne de rom. Herşey silinir :)

arkadaşım ben root yapmayı denedim ama running den sonra geri yüklüyor bi 10 dk falan ondan sonra telefonu yeniden başlatmıyor ne zaman ki usb yi çıkarıyorum o zaman diyor bekleyin telefonu reboot yapacağız diye

Driverları sorunsuz yükleyip telefondan bilinmeyen kaynakları ve usb hata ayıklamasını açmışmıydın?

elifednah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rom yükleyebilmek için Cwm yani recovery yüklemek lazım. Bunu yükleyebilmek içinde root yapmak lazım :)

Evet yükleyebilirsin. Bütün romlar aynı şekilde yükleniyor ;)
Bootloaderı kapatıp güncellemeyi yüklersen telefon fabrika çıkışı gibi olur. Ne root kalır ne de rom. Herşey silinir :)

Driverları sorunsuz yükleyip telefondan bilinmeyen kaynakları ve usb hata ayıklamasını açmışmıydın?

Evet hepsi seçiliydi driver derken ordakileri indirdim. 55 sürümü root olmuyor dimi telefonda yedekleme ekranı geliyor yedekleme alıyor bitince de hiçbir şey yapmıyor ne zaman usb yi çıkarıyorum yapıyoruz sabredin yazıyor anlamadım gitti

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ARKADAŞLAR acil yardım boot kilidini açtıktan sonra telefon xperia yazısında takılı kaldı açılmıyor ne yapmaliyım acil yardım çook acil

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
ARKADAŞLAR acil yardım boot kilidini açtıktan sonra telefon xperia yazısında takılı kaldı açılmıyor ne yapmaliyım acil yardım çook acil

Bootloader kilidini kapatıp stock romu flashla. Forumda anlatım mevcut :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Evet hepsi seçiliydi driver derken ordakileri indirdim. 55 sürümü root olmuyor dimi telefonda yedekleme ekranı geliyor yedekleme alıyor bitince de hiçbir şey yapmıyor ne zaman usb yi çıkarıyorum yapıyoruz sabredin yazıyor anlamadım gitti

Benimkinin derleme numarası .45 seninki nasıl 55 :)
Buradan flashtool u indirip onunla root etmeyi dene

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam Bende Xperia S Kullanıyorum Androıd Surumu 4.0.4 Ve Ne Yaptıysamda Root'layamadım Tlfnu Neden Olabılır Acaba Runnıng Bolumune Gelıyo Orda Gerı Yukle Deyıp Rootme Yı Secıp Gerı Yukle Dıyorum Ama Hıcbı Hareket Olmuyor Ondan Sonra :/

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Hocam Bende Xperia S Kullanıyorum Androıd Surumu 4.0.4 Ve Ne Yaptıysamda Root'layamadım Tlfnu Neden Olabılır Acaba Runnıng Bolumune Gelıyo Orda Gerı Yukle Deyıp Rootme Yı Secıp Gerı Yukle Dıyorum Ama Hıcbı Hareket Olmuyor Ondan Sonra :/

derleme numarası kaç? (ayarlar - telefon hakkında kısmında yazıyor)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lınkını Vermıs Oldugunuz Programıda Denedım Ama Olmadı.Runnıng Bolumunde Duruyor Ilerleme Kaydetmıyor Hıc :/

elifednah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
.55 için yeni root programı çıkmış bunu bir deneyin. link
@elifednah geri dönmenize gerek yok bunu bir deneyin :)
bende şuan deniyorum ama arkadaşın dediği gibi runnig de dosyaları geri yüklüyor ondan başka bir şey yok
birde ben ps3 joyistiğe bağlamak istiyorum ama ona da root lazım heralde ama olmuyor sanırım ben 2.50 ye flahlamam gerekecek :(