Xperia S Bootloader Kilidini Kapatma - Orjinal Android 4.0 Romu yükleme

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Defalarca denememe ragmen hata veriyor. nerede yanlis yapiyorum acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tum bu dediklerinizi yapmama ragmen bir turlu olmuyor. aborted uyarısı veriyor. defalarca denedim. farkli farkli .ftf ler indirdim bir turlu bootu kapatamıyorum. farklı bir yontem var mi bu islem icin?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
tum bu dediklerinizi yapmama ragmen bir turlu olmuyor. aborted uyarısı veriyor. defalarca denedim. farkli farkli .ftf ler indirdim bir turlu bootu kapatamıyorum. farklı bir yontem var mi bu islem icin?

driverları sorunsuz yükledin mi? dosyada problem yok :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,

rom yüklemeyi denedim, crw yüklemede status 7 hatası aldım, pc companion ile teli onar diyerek 4,0 ı geri yükledim 2,45 öncedende o vardı zaten ama, şimdi pc com. dan son yedeği geri yükleyemeıyoru program donuyor, yanıt vermıyor, yedeğin içindeki dosyalarıda görüntülemıyor , programı silip yeniden yükledim ama olmadı yedeği tele attım, teldeki edekle geri yükle kısmıda sanırım sadece googlakı yedeği geri yüklüyor, bu dbk uzantılı yedeği telefona geri yükleyebıleceğim bir program-yöntem var mı? teşekkürler...

Not:

CRW ekranı LT26i bende, açma tuşuna basınca ekrana sony yazısına dokununca geldi, ses açmaya basarak gelmedi, hata alıp ekranda sony kalıncada, açma+yukarı ses cıhazı kapatıyor, aşağı sese babasarak kabloyu takıncada pc com. cıhazı tanıyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
driverlari da sorunsuz yukluyorum ancak hala aynı problemi veriyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yav arakadaş ALLLAH senden razı olsun çok yardımcı oldun kardeşim...tşk

S

SDN Okuru

SDN Okuru
INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode hatası alıyorum cihazım kapalı ve açılmıyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olun:S

angelus_ada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode hatası alıyorum rom u yüklerken telefonum kapandı açılmıyor lütfen acil yardım ne yaptıysam yanıt vermedi:S

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode hatası alıyorum rom u yüklerken telefonum kapandı açılmıyor lütfen acil yardım ne yaptıysam yanıt vermedi:S

bu yöntem sadece xperia s için. telefonun xperia s dimi?

bu arada aldığın hata 2011 yılında çıkan cihazlarda MTP Media modunda değilde Yığın Depolama modunda bağlamak gerekiyor. bu ayarı Ayarlar/Xperia/Bağlantı kısmından yapabilirsin.

angelus_ada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet telefonum xperia s fakat açılmadığı için ayarlara da giremiyorum:S pc ye bağladığımda mavi bir ışık yanıyor ve hiçbir yanıt vermiyor:S

angelus_ada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olun elim ayağım birbirine dolaştı şuan:S

ogunduz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yardımınıza ihtiyacım var. Bu işlemleri aynen yaptım. Flashing finished dedi. Sonra kabloyu çektim. Telefonu açmaya çalışıyorum yeşil ışık hemen yanıp sönüyor çok az titriyor hiç bir şey olmuyor. Açamıyorum telefonu. Galina bilinmeyen kaynaklara izin ver ve USB hata ayıklama seçeneklerini işaretlemediydim. Ondan mı? Ne yapabilirim? Telefon flash mode'da kaldı yani... İlk baş açılmayınca ''ses açma + güç'' ikilisini yaptım 3 kere titredi. Sonra böyle oldu. Sanırım hard reset türü bir şey mi yaptım? Bu telefonun pili bitene kadar bu hale m sokuyor? Abi çok büyük salaklık yaptım sabırsızlık edip saçma saçma şeyler denedim açılmayınca cevap beklemeyip.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Abi bi şeyler denedim fastboot mode felan, telefon iyice gitti artık açma tuşu vs. hiç bir şeye tepki vermiyor telefon. Ne olur yardım et. Kaldı öylece telefon. Baştan uygulamaya çalışıyorum adımları görmüyor telefonu. Cihaz bağlandı sesi geliyor gidiyor sadece bilgisayardan. Ne yapacağım şimdi? Abi şarj felanda almıyor cihaz normal prizden. Hiç bir şeye tepki vermiyor sanki öldü telefon. İlk baş açılmayınca ''ses açma + güç'' ikilisini yaptım 3 kere titredi. Sonra böyle oldu. Sanırım hard reset türü bir şey mi yaptım? Bu telefonun pili bitene kadar bu hale m sokuyor? Abi çok büyük salaklık yaptım sabırsızlık edip saçma saçma şeyler denedim açılmayınca cevap beklemeyip.Lütfen yardım edin.
Bağlayınca böyle diyor artık:

INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Hocam yardımınıza ihtiyacım var. Bu işlemleri aynen yaptım. Flashing finished dedi. Sonra kabloyu çektim. Telefonu açmaya çalışıyorum yeşil ışık hemen yanıp sönüyor çok az titriyor hiç bir şey olmuyor. Açamıyorum telefonu. Galina bilinmeyen kaynaklara izin ver ve USB hata ayıklama seçeneklerini işaretlemediydim. Ondan mı? Ne yapabilirim? Telefon flash mode'da kaldı yani... İlk baş açılmayınca ''ses açma + güç'' ikilisini yaptım 3 kere titredi. Sonra böyle oldu. Sanırım hard reset türü bir şey mi yaptım? Bu telefonun pili bitene kadar bu hale m sokuyor? Abi çok büyük salaklık yaptım sabırsızlık edip saçma saçma şeyler denedim açılmayınca cevap beklemeyip.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Abi bi şeyler denedim fastboot mode felan, telefon iyice gitti artık açma tuşu vs. hiç bir şeye tepki vermiyor telefon. Ne olur yardım et. Kaldı öylece telefon. Baştan uygulamaya çalışıyorum adımları görmüyor telefonu. Cihaz bağlandı sesi geliyor gidiyor sadece bilgisayardan. Ne yapacağım şimdi? Abi şarj felanda almıyor cihaz normal prizden. Hiç bir şeye tepki vermiyor sanki öldü telefon. İlk baş açılmayınca ''ses açma + güç'' ikilisini yaptım 3 kere titredi. Sonra böyle oldu. Sanırım hard reset türü bir şey mi yaptım? Bu telefonun pili bitene kadar bu hale m sokuyor? Abi çok büyük salaklık yaptım sabırsızlık edip saçma saçma şeyler denedim açılmayınca cevap beklemeyip.Lütfen yardım edin.
Bağlayınca böyle diyor artık:

bilgisayara flashmodu yada fastboot modunda bağlayınca yeşil ışık yada mavi ışık yanıyor mu?

ogunduz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır abi ama şimdi şarja veya bilgisayara takınca kırmızı ışık yanmaya başladı. Taktığım sürece yanıyor. Ama ekranda şarj işareti vs. belirmiyor. Güç tuşu kombinasyonlarıda hala tepki vermiyor. Zaten şarjım %25'in altında idi. Sanırım kilit modunda şarjı bitirmiş olabilir mi?

Güncelleme: Abi bir süre şarjta bıraktım kırmızı ışık yanarken yeşile döndü, şansımı deneyeyim dedim açmaya çalıştım ışık tekrar kırmızı oldu. Ellemedim ondan sonra...

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Hayır abi ama şimdi şarja veya bilgisayara takınca kırmızı ışık yanmaya başladı. Taktığım sürece yanıyor. Ama ekranda şarj işareti vs. belirmiyor. Güç tuşu kombinasyonlarıda hala tepki vermiyor. Zaten şarjım %25'in altında idi. Sanırım kilit modunda şarjı bitirmiş olabilir mi?

Güncelleme: Abi bir süre şarjta bıraktım kırmızı ışık yanarken yeşile döndü, şansımı deneyeyim dedim açmaya çalıştım ışık tekrar kırmızı oldu. Ellemedim ondan sonra...

yaklaşık 2-3 saat şarjda kalsın. sonrasında telefonu açmaya çalışma direk flashtooldan stock romu yüklemeyi dene

ogunduz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi senin bi rehberin vardı 4.1.2 stok romunu yüklemiştim onla. Hangi ROM'u yüklediğim fark eder mi?

ogunduz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi flashtool telefonu bağladığımda ses kısma tuşuna basılı tutup görmüyor. Sadece kırmızı ışık yanmaya devam ediyor...

ogunduz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir süre bilgisayarda takılı bıraktım abi arada yeşil ışık yanıyor, flash tool flashmode'da bağlandı diyor tam ROM'u atayım diyorum disconnected diyor tekrar kırmızı oluyor şimdi yine yeşil yandı mesela. Son kez şansımı deneyeyim dedim ROM'u (6.B.0.200) flashtool ile yüklemeyi başardım fakat sonrasında yine aynı şey oldu. Biraz bekledim Sony yazısı geldi ve telefon açıldı. Sanırım recovery moduna girdi çünkü ingiliz anahtarı ve tornavida işaretiyle yükleme barı geldi. Sonra normal açılma sürecine girdi. renkler geçiş oldu bekledim bekledim sonra eski, kırmızı ışık yanan haline geri döndü... Nasıl iş anlamadım abi?

ekindeco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar söylenen herşeyi yaptım bootloader kilidini kapattım işlem bittikten sonra telefon açılmıyor ne yapmam lazım birisi detaylı anlatabilir mi lütfen ?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
arkadaşlar söylenen herşeyi yaptım bootloader kilidini kapattım işlem bittikten sonra telefon açılmıyor ne yapmam lazım birisi detaylı anlatabilir mi lütfen ?

eğer custom rom var iken kapattıysan açılmayabilir. telefonu açma tuşuna bastığında bi kere titreyip ama açılmıyorsa ya tekrardan bl kilidini aç yada flashtooldan stock romu yükle ya da Update Service programı ile onarma yap :)

KaLocRo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam xperia p icin bu kernel yararmi bootloader kilidi kapamak icin.? Diyilse nerden bulurum kerneli?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Tesekkur ederim kardes onu demek istiyordum. Var ya sen olmasan ne apardim ?! ) Eline saglik buldum flahsladim. Bu arada custom rom hic hos deyilmis.

rica ederim hocam :) custom romlar eskiden iyiydi :) şimdilerde stock rom kullanmak daha ideal bence :) (tabi üst segment cihazlarda)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Öncelikle [MENTION=130683]android3[/MENTION] e çok teşekkür ederim anlattığın bu yöntemle 4.1.2 sürümünden 4.0.4 e geri döndüm çok güzel çalışıyor. Benim ufak bir sıkıntım oldu yardımcı olursanız çok sevinirim 4.1.2 de MobileGo programı ile sms yedeği aldımm root edip rom attım ama sonrasında 4.0 da bu smsleri import edemiyorum bunun nedeni 4.1 sürümünden yedek aldığım için olabilir mi? Ayrıca ne yaparsam bu smsleri geri yükleye bilirim? Şimdiden teşekkür ederim.