Xperia S Bootloader Kilidini Kapatma - Orjinal Android 4.0 Romu yükleme

Bu konuyu okuyanlar

mehmet046

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm bende xperia s 6.1.A 2.55 fakat bootloader kilidini kapatamıyorum yukarıdaki yöntemi denediğimde şu hatayı veriyor ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CODE="0019";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed";� 14/043/2013 10:43:28 - ERROR - Error flashing. Aborted konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
slm bende xperia s 6.1.A 2.55 fakat bootloader kilidini kapatamıyorum yukarıdaki yöntemi denediğimde şu hatayı veriyor ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CODE="0019";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed";� 14/043/2013 10:43:28 - ERROR - Error flashing. Aborted konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

Flashtool dan yükleme yaparken sağ alttaki No Final Verification işaretli mi?

mehmet046

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır No Final Verification işaretli değil

- - - Mesaj Güncellendi - - -

quote_icon.png
mehmet046 Nickli Üyeden Alıntı
slm bende xperia s 6.1.A 2.55 fakat bootloader kilidini kapatamıyorum yukarıdaki yöntemi denediğimde şu hatayı veriyor ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CODE="0019";ERR_DYNAMIC=" SIN header verification failed";� 14/043/2013 10:43:28 - ERROR - Error flashing. Aborted konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

• quote_icon.png
    mehmet046 Nickli Üyeden Alıntı
    slm bende xperia s 6.1.A 2.55 fakat bootloader kilidini kapatamıyorum yukarıdaki yöntemi denediğimde şu hatayı veriyor ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CODE="0019";ERR_DYNAMIC=" SIN header verification failed";� 14/043/2013 10:43:28 - ERROR - Error flashing. Aborted konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

Hayır işaretli değil

kadirduru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu yazının aynısı bende de çıktı kardeş nedir çözümü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
6.a.1.2.55 stock rom warmı acaba eliniz de, turkcell romu yüklemek istemiyorum da, telefonum yurt dısı bir cihazdı eski versiyonu 6.a.1.2.55 iken telefonu bozdum açılmıyordu mecburen türkcell rom yükledim bu seferde en yeni güncelleme 6.a.1.2.45 e geldi onu nasıl .55 e yükseltebilirim acaba ?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
6.a.1.2.55 stock rom warmı acaba eliniz de, turkcell romu yüklemek istemiyorum da, telefonum yurt dısı bir cihazdı eski versiyonu 6.a.1.2.55 iken telefonu bozdum açılmıyordu mecburen türkcell rom yükledim bu seferde en yeni güncelleme 6.a.1.2.45 e geldi onu nasıl .55 e yükseltebilirim acaba ?

buyur kendi uploadım :)
http://yadi.sk/d/WkQqC0Wm3-r5g

isomail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her türlü bilgi için ayrı ayrı teşekkürler.
Xperia S vardı. sanırım rahmetli diye düşünürken sayenizde kurtardım.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
geçmiş olsun :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar acil yardım lutfen xperia s telim telefonum rootlu bootloader kilidi kapalı oyun oynarken telefon cok kastı ben de kapattım sonra acmak istedim tel acıldı sony yazısı cıktı sonra siyeh ekranda kaldı pccompanion dan onarmayı denedim fakat pc telefonumu bir türlü gormuyor

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
arkadaslar acil yardım lutfen xperia s telim telefonum rootlu bootloader kilidi kapalı oyun oynarken telefon cok kastı ben de kapattım sonra acmak istedim tel acıldı sony yazısı cıktı sonra siyeh ekranda kaldı pccompanion dan onarmayı denedim fakat pc telefonumu bir türlü gormuyor

Update Service ile onarma yapmayı dene. olmazsa stock romu indirip Flashtool ile yüklersin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam xperia ray boot kilidi kapatmak ve orjinal 4.0.4 yüklemek istiyorum ne yapmalıyım (4.1.2 yüklemiştim )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
orjinal rom yükleme işlemini yaptım ce tel bidaha açılmadı acilll yardımmm

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla ağzım açık okuyorum hee bunları:mrgreen: (dişler bu şekilde tabi) direk 8.kısımdan başlıyorum ama şu Libs nedir ne değildir anlamadım:hammer:

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Valla ağzım açık okuyorum hee bunları:mrgreen: (dişler bu şekilde tabi) direk 8.kısımdan başlıyorum ama şu Libs nedir ne değildir anlamadım:hammer:

9. şimdi indirdiğimiz SE Bootloader_Unlocking_Relocking klasörü içindeki Libs klasörüne girin ve FlashTool.exe yi çalıştırın

. :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Sen bana bi dosya gönderdinya 134kb bunumu diyosun? ben bu gece gemileri yaktım hafta sonunda bakacam ya moralim telef oldu:crying:

yok :) SE Bootloader programını indir ilk mesajdan onun içerisinde bulunuyor :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar,konularınız sayesinde türkcell romlu telimi cm9,1 romlu yaptım.
2. sayfada 38 nolu mesajdaki orjinal fakat türkcell olmayan romu kurup bl kilidini kapatmadan pc companion kullanabilirmiyim?sony güncellemeleri alabilirmiyim? .55 sürüüne güncellenip yeni çıkan jb sürümüne geçebilirmiyim?

yada türkcell romu bl kilidini kapatmadan yüklesem sorun çıkarmı?

çok teşekkürler şimdiden

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
merhabalar,konularınız sayesinde türkcell romlu telimi cm9,1 romlu yaptım.
2. sayfada 38 nolu mesajdaki orjinal fakat türkcell olmayan romu kurup bl kilidini kapatmadan pc companion kullanabilirmiyim?sony güncellemeleri alabilirmiyim? .55 sürüüne güncellenip yeni çıkan jb sürümüne geçebilirmiyim?

yada türkcell romu bl kilidini kapatmadan yüklesem sorun çıkarmı?

çok teşekkürler şimdiden

stock romu bootloader kilidini kapatmadan yüklersen bi sorun olmaz ama pc companion ile güncelleme yapmak istersen hata alırsın :) güncelleme için bootloaderi kapatman lazım. veya bunlarla hiç uğraşmadan 4.1.2 stock romunu indirip yükleyebilirsin :)

requiemm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ben iyi güzel yüklüyorum ama flash programı ftf dosyasını görmüyo nasıl çözebilirim ?

requiemm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
indirdiğin rom .zip içerisinde filan değil dimi?
ya ondan vazgeçmiştim direk yükliyim dedim ama beceremedim yüklemeyi . galiba jb dosyasını telefon hafızasına attım görmedi telefon bende kapattım açtım sadece sony yazısı geldi sonra sen 4.0.1 stock romu nu yükle demişsin heralde flashtool ile onu denedim ama hata verdi sürekli şimdi sony yazısı da gelmiyo sadece yeşil bi ışık yanıp duruyo

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
ya ondan vazgeçmiştim direk yükliyim dedim ama beceremedim yüklemeyi . galiba jb dosyasını telefon hafızasına attım görmedi telefon bende kapattım açtım sadece sony yazısı geldi sonra sen 4.0.1 stock romu nu yükle demişsin heralde flashtool ile onu denedim ama hata verdi sürekli şimdi sony yazısı da gelmiyo sadece yeşil bi ışık yanıp duruyo

Geçmiş olsun :)