Xperia P (LT22i) Jellybean 4.1.2 Root Yapma (LB/UB)

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Sony Xperia P (lt22i) modeli için Root Yapma. Bootloader Kilidi açık veya Bootloader kilidi kapalı.

xperia-p-silver-486x489.png

Bootloader Kilidi Açık Cihazlar İçin:

• Buradan gerekli olan dosyaları indirin ve klasöre çıkartın.
  • Eğer daha önce Fastboot driverını yüklemediyseniz klasör içerisindeki Flashtool-driver.exe yi çalıştırın.
  • Kurulum sırasında Model seçim ekranında en alttaki fastboot modunu seçin ve kurulumu tamamlayın.
  • Xperia P Root-Fastboot klasörü içerisinde iken Shift tuşuna basılı tutup fare ile sağ tıklayın ve Komut Penceresini Burada Aç'ı seçin.
  • Telefonu kapatın.
  • Komut penceresine fastboot flash boot boot.img yazın ve okeyleyin.
  • < Waiting for device > yazısını görünce, telefonda Ses açma tuşuna basılı tutun ve kablo ile bilgisayara bağlayın.
  • Finished yazısı çıkınca fastboot reboot yazın ve okeyleyin.
  • Kabloyu çıkartın. Telefon açıldığında Rootlu olacak.
  • Hayırlı olsun :)

Bootloader Kilidi Kapalı Cihazlar İçin:

Yapacağımız işlem önce ICS ye dönüp root etmek ve ardından OTA üzerinden Jellybean 4.1.2 yi yüklemek :)

• Buradan ICS romunu indirin ve arşivden çıkartın.
  • Buradan veya Buradan Flashtool v0.9.10.1 uygulamasını indirin ve kurun
  • C:/Flashtool/drivers klasörü içerisindeki flashtool-driver.exe yi çalıştırın.
  • Kurulum sırasında modelinizi ve flashmode ile fastmodu işaretleyin ve kurulumu tamamlayın.
  • Flashtool uygulamasını çalıştırın.
  • Flash butonuna (Şimşek) tıklayın ve indirdiğiniz ICS romunun bulunduğu klasörü seçin ve OK diyin.
  • Telefonu bağlayın resmi çıktığında telefonu kapatın ve Ses Kısma tuşuna basılı tutup bilgisayara bağlayın.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra telefonu açın.
  • Ayarlar/Geliştirme kısmından USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin.
  • Ayarlar/Güvenlik kısmından Bilinmeyen Kaynakları etkinleştirin.
  • Telefonu açık halde bilgisayara bağlayın.
  • Flashtool uygulamasında Root butonuna tıklayıp telefonu root edin.
  • OTA RootKeeper uygulamasını indirin ve telefona yükleyin.
  • Uygulamayı çalıştırın ve "Protect root" a tıklayın.
  • Ardından "Temp. un-root" a tıklayın.
  • Uygulama üzerinden Jellybean güncellemesini indirin ve yükleyin.
  • Güncelleme yüklendikten sonra telefonu yeniden başlatın.
  • OTA uygulamasını çalıştırın.
  • "RESTORE ROOT" a tıklayın. bu işlem yedeklediğimiz Rootu tekrar yükleyecek.
  • Hayırlı olsun :)

OTA ile Jellybean güncellemesi yüklenirken:

ezubebaz.jpg

persler23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dosya inmiyor ya sayfa 404 hatası veriyo başka yere yükleme şansınız yok mu acaba :(

OkanTiktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi benim telefonumun sürümü 4.0.4 derleme numarası 6.1.1.B.1.54 şimdi büyük ihtimal telefonun bootloader kilidi kapalıdır.çünkü hiç ayarlarına falan dokunmadım. zaten telefonda ics yüklü tekrar niye yüklüyoruz orasını anlamadım. ve son olarak ben bunları yaparsam yarın bigün telefonu servise götürdüğümde servis dışı falan derler mi ?

persler23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam başka bi adrese yüklesen sana zahmet o xperia p root-fastboot.zip i

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
şimdi benim telefonumun sürümü 4.0.4 derleme numarası 6.1.1.B.1.54 şimdi büyük ihtimal telefonun bootloader kilidi kapalıdır.çünkü hiç ayarlarına falan dokunmadım. zaten telefonda ics yüklü tekrar niye yüklüyoruz orasını anlamadım. ve son olarak ben bunları yaparsam yarın bigün telefonu servise götürdüğümde servis dışı falan derler mi ?

ben anlatımı 4.1.2 yüklü olan telefonlar için yaptım :) eğer .54 sürüm romu root edebildiysen diğer işlemlere devam edebilirsin. 4.0.4 rom yüklememizin sebebi root yapabilmek

Bootloaderi açınca cihaz garanti dışı kalıyor. Pc Companion, Sony Update Service gibi güncellene uygulamaları telefonu görmüyor ama Relock dosyasını yüklediğimiz zaman tekrar garanti kapsamına giriyor :)

OkanTiktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
root yapamıyorum ya tam geri yükleye basıyorum telefon yeniden başlıyor rootlayamıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben her yolu denedim ama bir türlü olmuyor. lütfen rootlu bir firmware linki verin. upload edin veya. acil yardım lütfen. xperia p.
mail adresi
aslanogluosmangmailcom

noktları siz tamamlayın. çünkü yasak link olarak