Xperia P 4.0.4 Root Bootloader Kilitli, Açık (6.1.1.B.1.54 ve 6.1.1.B.1.75)

Bu konuyu okuyanlar

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Xperia P Root Bootloader Kilitli, Açık (6.1.1.B.1.54 ve 6.1.1.B.1.75) sürümler için.

NASIL YAPILIR :

Öncelikle her ihtimale karşı yedek.

Flashtool ile 6.1.B.0.599 Kerneli flaşla.
Root uygulaması ile root yap.
Flashtool ile hangi sürümü kullanıyorsanız o kerneli flaşlayın. Örnek : 6.1.1.B.1.75

Acele işim çıktı o yüzden kısa anlatım yaptım, yapamayan olursa ayrıntılı yazarım, veya neo/arc konularına bakabilir aynı.

Dikkat edilmesi gereken sadece rom sürümüne göre kernel flaşlanması.

Xperia P Root İndir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes ben bu sürümü 6.1.1.B.1.75 bgun güncelemek istedim yeni android sürümüne fakat herşeyi yaptı android yeni sürümüne geçiliyor açılış tamamlanıyor da kaldı yaklasık 4 saatir böyle telefon kapanmıyorda bataryada cıkmadıgı için yeniden baslatamıyorum ne yapmam gerek?? yardımcı olursanız sevinirm ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yok yok olmuyor bi türlü root olmadı 6.1.1.B.1.75 sürümü kullanıyorum

aist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her dediğini yaptım. okadar araştırdım. flashtool açtığımdada Root Access Allowed yazıyor ama telefon hala rootlanmadı root gerektiren programları kullanamıyorum. nedir sorun yardımcı olurmusunuz ?

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
her dediğini yaptım. okadar araştırdım. flashtool açtığımdada Root Access Allowed yazıyor ama telefon hala rootlanmadı root gerektiren programları kullanamıyorum. nedir sorun yardımcı olurmusunuz ?

Şuanki sürüm kaç sizin?. [h=2]6.1.1.B.1.75 mi?[/h]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben daha önce root yapmadım ve fazla da bilgim olduğunu söyleyemem. Flashlama işini ayrıntılı anlatabilirsen sevinirim ? 6.1.1.B.1.54

rasim29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş Root konusunda neredeyse hiçbir şey bilmiyorum biraz daha detaylı anlatma şansın var mı ? 6.1.1.B.1.54

S

SDN Okuru

SDN Okuru
.75 güncellemesi orjinal mi? niye hala benim telefonumda görünmüyor ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mehrhaba hocam PROOT,rar faylin indirdim amma onun icndeki kendi sürümümu yani 6.1.1.B.1.75 kernel ftf cikarib nasil flashtool firmavese aticaz? daha once flashtooldan 6.1.1.B.1.75 surumunu telofonuma yukledim yani flashtool kulanmayi biliyorum sadece sizin verdiyiniz talimatlari yapmam icin o kernel ftf cikarib flashtoola atmam gereki amma nasil? lutfen... InshaALLAH bende bir an once telofonumu rootliyarim ( 1 haftadir urasiyorum rootlama uygulamalarini denedim olmadi inshallah bunda olur

KaLocRo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Yalancibahar lutfen yardim et .
Flashtool PC ye yuklu. Daha once 6.1.1.B.1.75 surumunu telofona yukledim.
Kecelim esas konuya. ROOTU bilgisayara yukledim.
Sonra telofonun usb ayiklama ve sahte konumlara izin veri actim ve telofonu kapadim.
Sonra Flashtool ile ilk once
6.1.B.0.599 Kerneli ses kisma tusuna basili tutarak usb baglayip flaşledim. Olay tamam.
Daha sonra ROOTun icinde olan kendi surumume uyqun olani (
6.1.1.B.1.75) ayni yolla flasledim. Bundada olay tamam.
Sonra USB cikarip flashtool kapadim ve telofonu acdim.
Sonra bilgisayardaki uygulamalarin (PC Companion ve flashtool) acik olub olmadiklarina bakdim KAPALI.
Sonra ROOTun icerisindeki RunMe iki kere tikladim cihaza uygun olani secip (2) enter basdim ve kurulum basladi.
Sonra bana "yedekle ve geri yukle"uygulamasindaki "RootMe" geri komutunu veriyor bende telofondaki uygulamayi acip aynen geri yukleye tikliyorum.
Sonra telofon bir kackez rest atiyor hic bir seye dokunmuyorum.
Uygulama isini bitirdikden sonra kapatib telofonu USB den cikartiyorum. AMMA menude superuser yok. Yani root edilmemis.
Bunun icinde Cwm kuramiyorum.
LUTFEN yardim edin 1 haftadir urasiyorum. Ulkemizde ayni konu uzere cok sorun yasiyan var. ALLAH rizasi icin yardiminizi esirgemeyin. Yazimda kusur oldusa her kesden ozur diliyorum sadece acemiyim onun icin iyi bilmiyorum. Neyapmam gerektiyini ayrintilariyla aciklarsaniz cok mutlu olurum. artikkafa mafa kalmadi ((((

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
önce 6.1.B.0.599 kernel ---> sonra runMe.bat yani root ---> en son 6.1.1.B.1.75 kullandığınız romun kerneli

sıralama bu şekilde bak bakalım yanlışı nerde yapmışsın:) Gayet güzel açıklamış adam halbuki... 599'dan sonra 75'i flashlıyorsun telefonu hiç flashlanmamış hale getiriyorsun :)

KaLocRo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ABI ALLAH senden razi olsun ne kadar tesekkur etsem az. ALLAH hep yardimcin olsun aynen soylediyin gibi yapdim telofon roomlandi sonra cwm yukledim oda caliwti. Tapi bu paylasimin sahibindende allah razi olsun.
Abi birde rica ediyorum soylermisin eger telofonu
Sony PC Companion yenilesem (ayni surumu) ve ya onarsam telofon yenidenmi rootlanmali yoksa gerek yok ?
simdi benim gibi problem yasiyan arkadaslarda aynen yapsalar calis. Telofonunuz artik rutludur.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
onarırsan tabiki root gider baştan yapman gerekir.

KaLocRo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardes senide meskull ediyorum hakkini helal et. Ben bazi apk uyqulamalari telofona yukledim mesela psm store ni yukledim error erdiyi icin telofonu kapatip cwm moduna kecdim orda bulunan install zip from sdcard ve daha sonra choose zip from sdcard amma burda onu bulamiyorum. Ne yapmam gerekli? bawka bir cwm mu yuklemeliyim