[Xperia Miro][Xperia Tipo][Xperia J] Root Yapma + CWM Recovery Yükleme

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Sony Xperia Miro (st23i), Tipo Dual (st21i) ve J (st26i) için Root yapma ve CWM Recovery yükleme.

sony-xperia-miro.jpg

Not: Bu yöntem Bootloader Kilidi Kapalı cihazlar içindir.
Not 2: Her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.

Root Yapma

Kod:
[LIST]
[*][B]Xperia J[/B] (ST26i) [U]çalışan sürümler[/U]:[B] 11.0.A.3.28[/B]*, [B]11.0.A.7.5[/B]* and [B]11.2.A.0.21[/B]** firmware
[*] [B]Xperia Tipo[/B](Dual) (ST21i, ST21i2) [U]çalışan sürümler[/U]:  [B]11.0.A.1.8[/B], [B]11.0.A.4.22[/B] and [B]11.0.A.6.5[/B] firmware
[*] [B]Xperia Miro[/B] (ST23i) [U]çalışan sürümler[/U]:  [B]11.0.A.5.5[/B] firmware
[/LIST]

* ICS firmware
 ** JB firmware

• Buradan UnlockRoot uygulamasını indirin ve klasöre çıkartın.
  • Telefondan USB Hata Ayıklamasını etkinleştirin. (Ayarlar/Geliştirme)
  • Telefondan Bilinmeyen Kaynakları etkinleştirin. (Ayarlar/Güvenlik)
  • indirdiğiniz UnlockRoot uygulamasını çalıştırın.
  • Telefonu açık bir şekilde bilgisayara bağlayın.

Not: Eğer MTP driver yüklenmiyorsa Aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle diyip internetten bulmasını sağlayın.

NKvuMcg.jpg

• UnlockRoot programı telefonu gördüğünde Root butonuna tıklayın.
  • Bir takım işlemlerden sonra Root tamamlanacak ve telefonu yeniden başlatın.
  • BatterySaver uygulaması yüklensin mi diye sorarsa No yu seçin :)

CWM Recovery Yükleme

• Cihazınıza uygun CWM Recovery dosyasını indirin ve klasöre çıkartın
  • Telefonu açıkbir şekilde bilgisayara bağlayın. (USB Hata Ayıklama etkin olacak)
  • CWM klasörü içerisindeki install.bat dosyasını çalıştırın.
  • Hayırlı olsun :)

Recovery menüsünü açmak için Sony logosunu gördüğünüzde Ses Kısma tuşuna ard arda basın.

CWM indir:
Tipo için
J için
Miro için

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Atsammı atmasammı karar veremiyorum. [MENTION=130683]android3[/MENTION] root atmadan 3g dns degiştirme oluyormu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende xperia tipo var ve cwm ye gırmek ıcın sarj aletını takıp ses tusuna basılı tutuyorum mavı ısık yanıyor ama ekran sımsıyah nasıl gırebılırı acıl yardım edebılır mısınız

felekut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
miro ile denedim hepsi tamam frimware falan ama cihaz bulunamadı diye hata alıyorum unlockroot tan

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sorunu telefonu bilgisayara bağlayıp programı açtık sonra hata ayıklamayı açtım gördü telefonu

kaee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s.a ben daha önce root yapmıştım telefonuma, şimdi gösterdiğiniz gibi rom yüklemeye çalıştım install.bat ı açtım bi süre sonra press any contuniue yazısı çıkıyor tuşa basıyorum kapanıyor telefonda herhangi bir etkileşim yok.. (Miro)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
s.a ben daha önce root yapmıştım telefonuma, şimdi gösterdiğiniz gibi rom yüklemeye çalıştım install.bat ı açtım bi süre sonra press any contuniue yazısı çıkıyor tuşa basıyorum kapanıyor telefonda herhangi bir etkileşim yok.. (Miro)

bu root yapma yöntemi hocam rom yükleme değil :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sayın android3 başlıkta ClockWorkMod (CWM) Recovery demişsin ama konu içeriğinde Team Win Recovery Project (TWRP) var..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
unlock root cihazımı görmüyorr sony xperia j hata ayıklama açık,bilinmeyen kaynaklar açık,cihaz açık bir şekilde bağlandı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
allahını seven yardım etsın bu nıye bende dokunmatık cwm yukledım dokunmatık oldu cwm mıro telefonum çözümünü lütfen söylyın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia tipo root ettim ama tel yeniden başlatılınca superus durduruldu hatası veriyor sürekli ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fabrika ayarlarına döndüm supersu yu açtım güncelleme istiyor güncelle diyorum olmuyor ..bu arada root işlemini halledersem android sürümünü kikkat yapa bilirmiyim ve ya en fazla hangi sürüme yükselte bilirim nasıl yapılıyor ?? :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
fabrika ayarlarına döndüm supersu göründü güncelleme yap diyor yapıyorum ama hata veriyor ..birde root yaparsam 4.0.4 olan android sürümü ne kadar yükselte bilirim ve nasıl yapabilirim ? :)

Google marketten Root Checker uygulamasını indirin ve cihaz rootlumu değilmi test edin, yazılar yeşil ise rootlu kırmızı ise rootsuzdur.

Eğer kırmızı çıkarsa cihazı rootlayın, ondan sonra supersu'yu güncelleyebilirsiniz.

Android sürüm yükseltmek için, root yapıp custom recovery kurucaksınız cihazınızın modeline ve markasına göre android sürümü yüksek rom bulup custom recovery'den flashlayacaksınız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorunsuz şekilde yazılanları yaptım ama superuser gelmedi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi benim bunlarla ilgili cok fazla bilgim yok ama su en usteki kod ne icin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar dikatsizligim yuzunden sanirim batary saver a bastim emin degilim
sorum: batary saver a basip basmadigimizi nasil ogreniriz bu batary saver (powersavera) root yaparken secersek telefon yuklenince batary saver uygulamasi falan mi geliyor lutfen yardim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaslar biz su powersaver mi ne herneyse ona basip basmadigimizi nasil bilebiliriz ben bi an dikatsiz bi sekilde rootlamisim telefonu o yuzden sordum
ona basinca telefona uygulama falanmi yukleniyor lutfen cevap yazin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar lutfen yardim edin ben bir an dikatsizlik yuzunden powersaver mi neyse ona evet mi hayir mi dedigimi bilmiyorum bunu nasil ogrene biliriz
acaba power saver a evet diye basarsak bir batary (power) uygulamasi falanmi geliyo lutfen yardim:(