Xperia L Root Anlatımı (15.3.A.1.17) Bootloader Kapalı

Bu konuyu okuyanlar

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Xperia L bootloader kapalı root atmayı anlatacağım. Xda forumda gördüm. Xperia l çok yaygın telefon olmadığından bu tür işler daha zor. Ama emin olun kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Çok basit bir yöntem var.

http://forum.xda-developers.com/xperia-l/general/rootkit-xperia-l-15-3-1-17-1-click-root-t2591290

Linkleti dosyayı indirin.

NOT:BUNLARI YAPARKEN GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERDEN USB HATA AYIKLAMA VE BİLİNMEYEN KAYNAKLAR AÇIK (İŞARETLİ) OLMALIDIR.(Geliştirici seçenekler açık değilse kernel numarasına 11 kez basınca açılacaktır.)

Daha sonra sırasıyla adb.exe yi ardından install'i tıklayın. İnsall'i tıklayınca işlemlerin tamamlanmasını bekleyin. Telefon yeniden başlatılacaktır. (SUPERSU UYGULAMAI MENÜYE EKLENMİŞ OLMALI)

Ve işlem tamam. (TÜM SORUMLULUK SİZE AİTTİR. KENDİ CİHAZIMDA 2 KERE YAPTIM NE KULLANIMDA NE SERVİSTE HİÇBİR SIKINTI ÇIKMADI)

Kolay gelsin. Sorularınız olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Koca forumda yok mu xperia L'si olan :D konu güncel

S

SDN Okuru

SDN Okuru
var :) denedim oldu sonra format attım rootlu iken sorun olmaz herhalde değil mi ?

ustayoda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm xperia L kullanıyorum ben telefonumu rootladım bootloader da acık bakınız
bu3emyda.jpg
şimdi bundan sonraki işlemleri tek tek yapılışını yazabilirmisiniz ve recovery olayınıda tabii.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Slm xperia L kullanıyorum ben telefonumu rootladım bootloader da acık bakınız
bu3emyda.jpg
şimdi bundan sonraki işlemleri tek tek yapılışını yazabilirmisiniz ve recovery olayınıda tabii.
recovery olayına girmedim. ama bazı forumlarda işe yaramadığını söylediler xperia l'de (forum xda).
eğer yine de isterseniz en açıklayıcı kaynak :http://techglen.com/2014/01/01/install-cwm-6-on-xperia-l-c2104-c2105-locked-unlocked-bootloader/

- - - Mesaj Güncellendi - - -

var :) denedim oldu sonra format attım rootlu iken sorun olmaz herhalde değil mi ?
bazen formatta roottan çıkabiliyor ama root checker programıyla rootun bozulup bozulmadığına bakabilirsin.

ustayoda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar yorum değil icraat yapın tek tek resimli anlatabilen birileri yada bir site yapan yapmış zaten ama anlatan yok.yok xda da var diyip sıyrılmayın arkadaslar lütfen

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar yorum değil icraat yapın tek tek resimli anlatabilen birileri yada bir site yapan yapmış zaten ama anlatan yok.yok xda da var diyip sıyrılmayın arkadaslar lütfen
açıkça söyliyim o zaman recovery işine girmedim belki kendin bakarsın diye link attım.recovery yapmadım.

ustayoda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden girmediniz cihazınızın garantisi bitmedimi yoksa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende şu lanet olasıca telefon var 3 defa servise gitti gene değiştirmediler telefonu değiştirme talebi yapmıyoruz dediler. telefon kendi kendine yeniden başlatıyor ilk önce donuyor sonra yeniden başlıyor yokmu bunun bi çözümü? servis format atıyo getiriyo gene aynı orjinal rom yüklesem geçermi acil cevap <

ustayoda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende reset donma sorunları ve wifi açmama sorunları vardı ankara daki servise gönderdim 7 gün içinde sıfırı geldi

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bende şu lanet olasıca telefon var 3 defa servise gitti gene değiştirmediler telefonu değiştirme talebi yapmıyoruz dediler. telefon kendi kendine yeniden başlatıyor ilk önce donuyor sonra yeniden başlıyor yokmu bunun bi çözümü? servis format atıyo getiriyo gene aynı orjinal rom yüklesem geçermi acil cevap <
Bana zorluk cıkarmadılar teleservıce ankarada. Dusurdum ekranda leke oldu kapak harıc degısmıs. Kapagı soyleseydım o da degısırdı. Sen orjınal rom yuklesem dedın pc companıon ıle ya da sony update servıce ıle yapabılırsın ama servıste yaptıkları gıbı olur. Sen yıne de bır dene. Sonra tekrar sony le ırtıbata gec. Benım oncekı sonyde oldu oyle (xperıa sola) onu xperıa e ıle degıstırdıler sonra ıtıraz ettım L verdıler. Sonye maıl at sen.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bana zorluk cıkarmadılar teleservıce ankarada. Dusurdum ekranda leke oldu kapak harıc degısmıs. Kapagı soyleseydım o da degısırdı. Sen orjınal rom yuklesem dedın pc companıon ıle ya da sony update servıce ıle yapabılırsın ama servıste yaptıkları gıbı olur. Sen yıne de bır dene. Sonra tekrar sony le ırtıbata gec. Benım oncekı sonyde oldu oyle (xperıa sola) onu xperıa e ıle degıstırdıler sonra ıtıraz ettım L verdıler. Sonye maıl at sen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=332513]farukarslan[/MENTION] Facebook'tan ulaştım cevap vermediler Ramazan ayında adamı günaha sokacaklar. Sony gibi rezil bir marka görmedim. Ben onca marka arasından bu telefonu seçiyorum daha aldığım ilk günü bozulmaya yüz tutuyor...

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=332513]farukarslan[/MENTION] Facebook'tan ulaştım cevap vermediler Ramazan ayında adamı günaha sokacaklar. Sony gibi rezil bir marka görmedim. Ben onca marka arasından bu telefonu seçiyorum daha aldığım ilk günü bozulmaya yüz tutuyor...
İnanırmısın ben de kullandığım halde bu konularda sony'i sevmiyorum. İlgisiz bi firma.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Facebooktan cevap vermedıyse maıl at ve ara ben oyle yaptım yoksa işi uzatıyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki arkadaş sonradan istersem unroot yapa bilme şansımız varmı