[Xperia Ion] Root, CWM Recovery, Bootloader Unlock, Driver

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
şimdi söylemek zorunda mıydın bunu ?
bütün umutlarımı tuzla buz etmeğe ne gerek vardı şimdi :D
neyse telefonu kurtarak da daha birşey istemiyom
Sen hindistan cevizi sevmessin sana kurutmalık göndereyim :D

telefon açıldığında ics çıksaydı daha çok moralin bozulurdu :D

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
telefon açıldığında ics çıksaydı daha çok moralin bozulurdu :D
bak işte bu konuda haklısın
senin kafan zehir gibi be android
yoksa seni android 4.2 ye mi güncellediler nickinde 3 yazıyor ama :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

uygulamalar optimize edilsin hemen ayarlara bakcam :D

pehh 4.0.4 te hala :( [MENTION=130683]android3[/MENTION] hani sen söyleseydin telefonu açınca sinirlenmezdim
şuan çok sinirliyim :(

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
bak işte bu konuda haklısın
senin kafan zehir gibi be android
yoksa seni android 4.2 ye mi güncellediler nickinde 3 yazıyor ama :D

uygulamalar optimize edilsin hemen ayarlara bakcam :D

pehh 4.0.4 te hala :( @android3 hani sen söyleseydin telefonu açınca sinirlenmezdim
şuan çok sinirliyim :(

sakin ol şampiyon :D
en güzeli güncellemeden umudu kesip custom romlara devam etmek :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alenen orda yönetici ibaresini göremiyoruz. demek ki yönetici olarak çalıştır demek gerekiyor. ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi akşamlar bende bu işlemi yaptım beceremedim galiba telefon yarım saat aralıksız titredi şiimdi hiç açılmıyor ne yapmam gerekiyor yardım edin

sony_x_ion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
flash tool exe programı ile bootloader unclok kapatmaya çalıştım ama bir türlü olmuyor denemedim yöntem kalmadı her defasında yes çıkıyor

Bootloader Kilidini Kapatma (Relock)

1. Relock dosyamızı indirelim
2. SE Bootloader_Unlocking_Relocking_1.6 klasörü içindeki libs klasörüne girin Flashtool.exe yi çalıştırın.
3. Yıldırım (Flash) ikonuna tıklayın Flashmode seçip OK diyin.
4. Sağ üstteki ... tıklayın ve indirdiğiniz LT28-ION_Relock_bootloader_Dogsly-TEST.ftf in bulunduğu klasörü seçin
5. Eğer klasörde birden fazla .ftf dosyası varsa programdaki sol menüde LT28-ION_Relock.. yazanı seçin ve OK diyin
6. Telefonu kapatın ve 30 sn bekleyin. ses kısma (aşağı) tuşuna basılı tutup telefonu bilgisayara bağlayın
7. Flashing Finished yazısı çıkınca işlem tamamdır. (resimdeki gibi)

wol_error.gif
Resimi büyütmek için buraya tıklayın
h3ytg.jpg

aynı mesajları aldım ama değişen bir şey yok yinede bootloader yes konumunda

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
flash tool exe programı ile bootloader unclok kapatmaya çalıştım ama bir türlü olmuyor denemedim yöntem kalmadı her defasında yes çıkıyor

aynı mesajları aldım ama değişen bir şey yok yinede bootloader yes konumunda

bootloader unlock allowed: yes yazıyorsa kapalı
bootloader unlocked: yes yazıyorsa açıktır.

sony_x_ion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağol teşekkür ederim geç saatte bile uğraştırdım sizi aslında metni bir kaç defa okudum ama insan bazen görmeyeceği tutunca göremiyor.Sağol android 3

pazaretesi istanbulda olacağım; ESS elektronik bizim telefonların ithalatçısı ve servisçisi gold com tr paralel ithalat ile getirdiği için sıkıntı ama şükür telefonda hiç bir sıkıntı yok servisle görüştüm hangi sürümü isterseniz atarız dediler bakalım...

sony_x_ion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saygılarımla kaptan kirk; bir de şu jell bean update olsa öf ulen öffff

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefon acılmıyor herşeyi harfi harfine yaptım herşey tamam ama acılmadı telefon

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefon acılmıyor sakın denemeyin herşeyi ahrfi harfine uyguladım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba. biraz konuyla ilgisiz olacak ama bir sorunum var onunla ilgili sizden yardım isteyeceğim. ben 3 gün önce telefonumu yatarken şarja taktım ve sabah uyandığımda telefonum kapalıydı, kapalı dediğim ekran hep karanlıktı, açma tuşuna bastım açılmadı, üst ses tuşu power tuşuna bastım hiç birşey olmadı şarja taktım kırmızı ışık bile yanmadı. belki dedim batarya boşalmıştır diye 2 saat şarjda tuttum birşey olmadı, saatlerce boşta beklettim birşey olmadı. sony uptade servisten onarma, güncelleme bütün işlemleri araştırdım denedim olamadı. daha önce 4.1.2 yapmıştım. neyse 1 gün geçtikten sonra boşta gece uykudan uyandım şarja taktım kırmızı ışık yandı. yarım saat doldu açıldı telefon %12 gibiydi şarjı %70 olana kadar bekledim basında telefona baktım düzeldi sandım 10 dk ayrıldım başından geldiğimde telefon kapalıydı 1 gün oldu hala açılmadı. bu olaylar sırasında telefonumu hiç kapatıp açmadım açıldığında telefon açıktı. ekran kiliti bug'u olmuş gibi duruyor. şimdi şarja takıyorum 2 dk yanıyor kırmızı ışık sönüyor hiç bir türlü açamıyorum telefonumu. telefonu hiç açamadığım için işlemde yapamıyorum kapalı olmadığı içinde galiba ses kısma tuşu ile power tuşuyla işlem yapamıyorum. hiç birşey yapamıyorum. ne yapmalıyım sizce biraz telefonumu alalı 1 ay oldu canımı çokk sıktı. bu arada modeli LT28H

oleylek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
(bootloader) Unlock phone requested
FAILED (remote: oem unlock failed!)
finished. total time: 0.113s

gocam bu hatayı alıyorum ne yapmam lazım

oleylek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acil yardımcı olursanız sevinirim. root yaptıktan sonra telefon açılmamaya başladı. sony yazısı çıkıyo ve sonra kapanıyo sürekli.

şuandada hiç açılmıyo telefon. sony pc companionu açıyım dedim ama bilgisayar teli görmüyo ne yapmalıyım

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
açma kapama ve ses artırma tuşuna basılı tutarak telefonu açmaya çalışın bakalım ne olacak

oleylek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denedim olmuyo hocam. hiç bi tepki yok. sarja taktım sarj ışığı bile yanmıyo.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam işlemleri sırasıyla yaptım boot kilidini sorunsuz açtım root yaparken telefon açılmadı cwm yapayım derken tamamen kitlendi şarj bile almıyor. ekran gri öyle kaldı acil yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eline sağlık ama sorum var eğer bunu yaptık olmadı eski haline döndürebilir miyiz ?

kasımsayın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamun aleykum hocam tüm adımları sorunsuz yaptım çok şükür ama sadece CWM ye girmeye çalışırken siyah ekranda kalıyor. telefonun açılmasında çalışmasında sorun yok ama sadece CWM ye girerken sony yazısından sonra siyah ekranda duruyor bekledim ama yine cwm gelmedi bende reset atıp normal açtım telefonu çalışır durumda. bu siyah yazı için lütfen yardım edin...