Xperia Ion Güncelleme Sonunda Başladı (Gerçek)

Bu konuyu okuyanlar

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
hocam ion 4 0 4 geri nasıl dönebilirim

Flashtool ile tekrardan geri dönüş mümkün. Yapman gereken tek şey 4.1.2 yerine 4.0.4 rom bulmak
Buda dönüş yapmak isteyenler için 4.0.4 FW si: http://d-h.st/naL
Bunu indirin aynı adımları bu FW için tekrarlayın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şu güncellemeyi yapmak ıstıyorum ama hiçbir bilgim yok sorun çıkarsa telefonu çöpe atmak istemiyorum bu arada sarj durumu acayip sorun sizdede böyle mi? (sabah 8 de %100 den çıkardım herşey kapalı parlaklık %25 telefona hiçbir şekilde dokunmadım akşam 17.40 da baktığımda %25 idi sarjım )

Kullanmıyorsanız 3g kapalı olsun. farkı göreceksiniz. Bana 3g kapalı yani edge ile rahat 1.5-2 gün gidiyor kullanıma göre daha fala ama 3g açık kullanırsam dediğin gibi. 3g açık iken 3g şebekesinin olmadığı zamanlar 3g şebekesini bulmak için sürekli snyal gönderdiği için sarj dayanmıyor. Bilmeyenler için söylüyorum 3g ve 2g olmak üzere 2 farklı şebeke var her hat için. Birini kullansan bile kullanmadığını aramak için sinyal yolluyor.

Experia lt28h ( xperia İon) için Türkçe Talk back olmazmı (daha doğrusu bana arayanı TÜRKÇE olarak söylese yeter) arkadaşlar nasıl yapacağım bu işi bunun için ayrı bi konu açtım fakat 2 haftadır kimse cvp yazmadı o yüzden buraya yazıyorum kusura bakmayın

Ben kullanmıyorum. Bir fikrimde yok.

ahmetkaratas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam bir yardım edın jb yukledım ama şarj az gidiyor nasıl düzeltebilirim

ahmetkaratas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam ben bu 4 0 4 geri dönemiyorum : programda Error flashing Aborted
Drivers need to be installed for connected device
You can find them in the driver folder of Flashtool: diyor anlayamadım nasıl geri donebılırım

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
hocam ben bu 4 0 4 geri dönemiyorum : programda Error flashing Aborted
Drivers need to be installed for connected device
You can find them in the driver folder of Flashtool: diyor anlayamadım nasıl geri donebılırım

c:/flashtool/drivers klasörü içerisindeki driverı yükle. yüklerken flashmode seçeneğini işaretle :)

faramir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Buradaki güncelleme olayını deneyecektim ancak Sony kendisi güncellemeyi PC Compinion aracılığıyla yaptı. Ekstra bir olaya geerek kalmadı.

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
hocam bir yardım edın jb yukledım ama şarj az gidiyor nasıl düzeltebilirim
Yukarıdaki mesajlara bakarsan 3g yi kapatınca şarj olayını düzeldiğini görürsün. Yapamazsan tekrar anlatırım.

Buradaki güncelleme olayını deneyecektim ancak Sony kendisi güncellemeyi PC Compinion aracılığıyla yaptı. Ekstra bir olaya geerek kalmadı.
Maşallah ben daha geç bekliyordum. Sene sonunu bulmadan türkiye yetiştirmiş. Hayırlı olsun. :thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm yazılım güncellemesini pc companion den yapmaya çalıştım 2. hazırla kısmında tlf kapat usb çıkar ses kısma düymasine basarak bilgisayara bağla komutları çıktı aynen yapıyorum ama olmuyor usb aygıtı tanınmadı diyor. yardımcı olabilir misiniz. nerde yanlış yapıyorum. ve bahsettiğiniz flashtool ne?

kmlkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Experia ion kullanıyorum MaDMaT sayesinde 4.1 e geçtim ama bir sıkıntım var... Bir arama yaptığım zaman karşı taraf cevapladığında yani saniye işlemeye başladığında telefonumun titreşimle haber vermesini istiyordum bunu nasıl yaparım bi ara titriyordu güncellemeden önce ama artık haber vermiyor...

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
slm yazılım güncellemesini pc companion den yapmaya çalıştım 2. hazırla kısmında tlf kapat usb çıkar ses kısma düymasine basarak bilgisayara bağla komutları çıktı aynen yapıyorum ama olmuyor usb aygıtı tanınmadı diyor. yardımcı olabilir misiniz. nerde yanlış yapıyorum. ve bahsettiğiniz flashtool ne?
başka bir usb portuna bağlayın...

kmlkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonun ayarlarından USB hata ayıklamayı aktif hale getirin aktifse kapatın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bişey sormak istiyorum, bunları yapınca garanti falan dışına cıkmıyor degil mi yada telefona bi zararı olmaz yeni aldım da cok anlamıyorum bunlardan teşekkürler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Buna gerek yok arkadaşlar artık türkiyede güncelleme almayan kalmadı sanırım. Sony PC il e güncelleyin buna gerek yok. Yinede bundan 2 ay önce bize güncellemeyi veren MaDMaT arkadaşımıza teşekkür ederim ama artık gerek kalmadı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Buna gerek yok arkadaşlar artık türkiyede güncelleme almayan kalmadı sanırım. Sony PC il e güncelleyin buna gerek yok. Yinede bundan 2 ay önce bize güncellemeyi veren MaDMaT arkadaşımıza teşekkür ederim ama artık gerek kalmadı.
usb aygıtı tanınmadı diye hata çıkıyor bu sorunu yaşayanlar var mesela ben kaç gündür uğraşıyorum bu şekilde yapmam gerekecek o yuzden sordum garanti dışına çıkar mı diye :)

kmlkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güncellemeyi başaran arkadaşlara soruyorum birisini aradığınız zaman karşı taraf açtığı anda telefon bi titreyip haber veriyormu sizde?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
usb aygıtı tanınmadı diye hata çıkıyor bu sorunu yaşayanlar var mesela ben kaç gündür uğraşıyorum bu şekilde yapmam gerekecek o yuzden sordum garanti dışına çıkar mı diye :)

yok sorun çıkmaz arkadasım konuyu tam oku sorununu orada anlatmışlar bende yaşamıştım o sorunu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu ion için yeni güncelleme yok mu arkadaşlar. Jelly bean yaptık ama ics yi mum ile arar olduk. 1080p video berbat 3D panorama yok stımına diye saçma sapan ve basit bir uygulama vermişler. Telefonu geliştireceklerine iyice berbat etmişler. Ayrıca facebook telefonun son derece yoruyor. Bu Sony zibil gibi telefon çıkaracağına elindeki müşterilere sahip çıksa ya. Neyse şarj konusuna gelmeden durayim ben. Bir düzenleme gelirse bekliyorum. Kolay gelsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba madmad bende ion güncellemesi yaptım kamerada odaklanma ve net çekmeme oldu eski sürüme dönünce cihaz kapandı kırmızı ışık yanmaya başladı. sorun nedir acaba