Xperia arc/arc s/ray 4.0.4 root ve cwm kurulum rehberi

Bu konuyu okuyanlar

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
yalancibahar kardeşim, arc s 2.3.4 (A.0.62) sürümlü telefonumu root edebilmek için başta belirttiğiniz adımları uyguladım... A.0.562 kernelini yükledikten sonra önce Sony sonra da Sony Ericsson yazısı çıkıyor. Biraz bekleyip restart oluyor. Sonra tekrar Sony sonra da Sony Ericsson yazısı çıkıyor... Şimdi 4.0.2.A.0.62 sürümü buldum, programlar silinmiş olarak telefon eski haline döndürmeye çalışıyorum. Lütfen acilen yardım edin... Misafir1453

Kardeş 2.3.4 için birşey yapmanıza gerek yoktu. Direk root uygulamasını çalıştırmanız yeterli idi. Bu yöntem 4.0.4 için geçerli , konuda belirtmiştim. Telefon açılmıyorsa pc companion ile onarabilir ve eski haline döndürebilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yalancibahar kardeşim. telefonu kurtardım sonunda, 2.3.4'e döndürebildim.... dediğin gibi Direk root işlemini yaptım ama ALL DONE yazdı.. ama superuser gelmedi menüye...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bende xperia arc s var root yapmak telefona ne katkı saglıyor, bir zararı olur mu ,? garanti kapsamı dısına cıkar mı ? lütfen yardım :S

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
merhaba bende xperia arc s var root yapmak telefona ne katkı saglıyor, bir zararı olur mu ,? garanti kapsamı dısına cıkar mı ? lütfen yardım :S

1.Ci mesajda ayrıntılı anlattım.

bootloaderi açmadığın süre cihaz garantiden çıkmaz.

tarumoloji

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
runme yazini tiklayinca Waiting for device uyarisi aliyorum

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Yazılanlara baktım birazda arkadaşlar yazılanları daha dikkatli okuyun.

aliklkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardim lutfen benim arc s root yaptim ama bootloadeei yani kilidi acamadigim icin tekrar vazgectim ve unroot yaptim buraya kadar hersey normaldi aail sorun telefonun modelinde olustu bunlari yapmadan once telefonun modelu lt18i idi root yapip kaldirdiktan sonra lt18a oldu ve compainden telefonu onaramadim bunu nasil duzeltirim yardimci olurmusunuz simdiden tesekkurler

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yardim lutfen benim arc s root yaptim ama bootloadeei yani kilidi acamadigim icin tekrar vazgectim ve unroot yaptim buraya kadar hersey normaldi aail sorun telefonun modelinde olustu bunlari yapmadan once telefonun modelu lt18i idi root yapip kaldirdiktan sonra lt18a oldu ve compainden telefonu onaramadim bunu nasil duzeltirim yardimci olurmusunuz simdiden tesekkurler
Telefonunuzu yedekleyin ve sony update service ile onarmayı deneyin, olmazsa yazın.

İkincisi : Root yapman için bootloader kilidini açman şart değilki?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Onarma yapmadan önce pc deki java yazılımını güncelleyin sonra seus yada PC Companion ile onarmayı deneyin hiç olmadı türkiye romunu flash tool ile yüklersiniz normale döner :)

aliklkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardimlariniz icin oncelikle tesekkurler ben android de acemiyim biraz bir sorum daha olacak jelly bean yuklemek icin root yapmistim bootroaderi kaldirmadan jelly bean bu yuklemeyi yapabilirmiyim ve turkiye romunu nerden bulabilirim bi oneriniz olursa cok sevinirim

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yardimlariniz icin oncelikle tesekkurler ben android de acemiyim biraz bir sorum daha olacak jelly bean yuklemek icin root yapmistim bootroaderi kaldirmadan jelly bean bu yuklemeyi yapabilirmiyim ve turkiye romunu nerden bulabilirim bi oneriniz olursa cok sevinirim

1.Jelly bean yüklemen için cm10 veya cm10.1 yüklemen gerekmektedir. Bunu yapabilmen içinde bootloader kilidini açmak zorundasın.
2.Türkçe rom yüklemeye mecbur değilsin, herhangi bir ülkenin romunu flashtool yardımı ile flaslayabilirsin veya illa Türkçe olsun diyorsan Türkçe 2.3.4 flaşlayıp pc companiondan güncelleyebilirsin.

devereci08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sonunda telefonu rootladım menüye super user geldi fakat gereksiz olduğunu düşündüğüm uygulamaları kaldıramadım nasıl kaldırabilirim bunlaırın nasıl yapılacağını anlatabilecek veya link verbilecek varmı.
Yalancıbahar bu güzel anlatım ve paylaşımın için teşekkürler.

devereci08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sonunda telefonu rootladım menüye super user geldi fakat gereksiz olduğunu düşündüğüm uygulamaları kaldıramadım nasıl kaldırabilirim bunlaırın nasıl yapılacağını anlatabilecek veya link verbilecek varmı.
Yalancıbahar bu güzel anlatım ve paylaşımın için teşekkürler.
Kaldırmaktan kastım sd karta nasıl taşıyacağımdır .tşkrlr

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba rootu tamamladı ama menude super user çıkmadı. 587 yi flaslamalı mıyım yoksa tekrar mı deneyeyim

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
merhaba rootu tamamladı ama menude super user çıkmadı. 587 yi flaslamalı mıyım yoksa tekrar mı deneyeyim

Kardeş root sırasında pc companion , flashtool vs uygulamalar kapalı olması gerekmekte. Kontrol edip tekrar baştan yap.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
06/009/2013 20:09:09 - ERROR -
06/009/2013 20:09:09 - ERROR - Error flashing. Aborted
06/009/2013 20:09:10 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
06/009/2013 20:09:10 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

?????

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
06/009/2013 20:09:10 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
06/009/2013 20:09:10 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

?????

Sürücü hatası gibi görünüyor..

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yanlış kişiyi alıntıladın sanırım :) okur arkadaş üye olsa iyi olurmuş :)

hehehe :D evet sonradan farkettim

?????

Bir önceki mesajımda çözümü belirttim kardeş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sony yazısında kaldı bısey yapamıyorum
update servis calısmıyor sonu compotatıon telı gormuyor ne yapayım

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sony yazısında kaldı bısey yapamıyorum
update servis calısmıyor sonu compotatıon telı gormuyor ne yapayım

Kardeş pc companiondan onarma yapabilirsin. Sorun olmaz.

Telefonu takmadan pc companionu aç/ support zone tıkla
Telefon yazılımı güncelleştirmesi başlat de.
Çıkan pencerede mavi yazı ile Telefon Onarımı tıkla ve yönergeleri takip et.

ahmet5800

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Unroot nasıl yaparız peki

Unroot nasıl yaparız peki