Xiomi mi 9 ithalatçı garantili alınırmı

Bu konuyu okuyanlar

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba,

Gecen gün eminönü doğubank a gittim xiomi mi 9 128 gb li modeli ortalama herkes 3000tl fiyat cekti garanti kendilerine ait kimi 1 yil kimi 2 yil söyledi, şöyle bir durum var telefonu aldıktan sonra 15 gun kullanip tekrar geri getireceksin ve email cakicaklarmis telefonlar kacak sokulmus belli, güvenilirmi sizce tr garantilisi 5000tl tanıdık telefonculara sordum mi9 tr ye az geliyomus birkac aydir sıkıntı varmis alınırmı sizce.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Güvenilir bir satıcıdan alırsanız olur. Herhangi bir arıza durumunda cebinizden yaptırırsınız. İmei kayfı varsa bir sıkıntı olmaz

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Mi 9 güzel cihaz satıcısı hepsiburada olanını alın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba,

Gecen gün eminönü doğubank a gittim xiomi mi 9 128 gb li modeli ortalama herkes 3000tl fiyat cekti garanti kendilerine ait kimi 1 yil kimi 2 yil söyledi, şöyle bir durum var telefonu aldıktan sonra 15 gun kullanip tekrar geri getireceksin ve email cakicaklarmis telefonlar kacak sokulmus belli, güvenilirmi sizce tr garantilisi 5000tl tanıdık telefonculara sordum mi9 tr ye az geliyomus birkac aydir sıkıntı varmis alınırmı sizce.
O kaçak vihaz alınmaz

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
O şekilde mi 8 almıştım global rom atılmış, WhatsApp da sesli açıp ekranı kapatınca ses kesik kesik çalıyordu mesela, bunun gibi komik sorunlar vardı bir kaç tane. Onlarda da olmaz umarım.

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Mi 9 yerine biraz daha bekleyip gelecek olan mi 9T pro modelini almanız daha iyi olur.

Ayrıca kaçak telefon almanızı tavsiye etmem eğer yasal yollarla kayıt yaptıramayacaksanız.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu bir risk. Ben bu riski alırım dersen değer yani 5 bin TL olan telefona 3 bin TL vermek. Ama garanti yok IMEI garantisi yok. 1-2 sene sonra birşey olur IMEI anlaşılır telefon banlanır flan 1500 TL IMEI kaydına para yatırırken bulursun kendini. Yada atıyorum 2 yıl sonra telefonu satacan iyi bir saf bulman lazım satmak için yurtdışı cihazı ülkeye kaçak girmiş garanti yok IMEI çakma flan diye.
Orda satan adam garanti benim diyor ama 5-6 ay sonra orada olacağı ne belli kapatıp giderse dükkanı. Çok bilindik ve uzun süredir 10-15 senedir bu telefon işinde olan satıcılar varsa onlara yönelmeye bakın. Turan GSM veya Teknomehmet gibi satıcılardan'da fiyat al.
Birde Mi 9 artık modası geçti o fiyata daha kaliteli ve yeni nesil bir telefon alsana.
Mesela K20 pro.

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bu bir risk. Ben bu riski alırım dersen değer yani 5 bin TL olan telefona 3 bin TL vermek. Ama garanti yok IMEI garantisi yok. 1-2 sene sonra birşey olur IMEI anlaşılır telefon banlanır flan 1500 TL IMEI kaydına para yatırırken bulursun kendini. Yada atıyorum 2 yıl sonra telefonu satacan iyi bir saf bulman lazım satmak için yurtdışı cihazı ülkeye kaçak girmiş garanti yok IMEI çakma flan diye.
Orda satan adam garanti benim diyor ama 5-6 ay sonra orada olacağı ne belli kapatıp giderse dükkanı. Çok bilindik ve uzun süredir 10-15 senedir bu telefon işinde olan satıcılar varsa onlara yönelmeye bakın. Turan GSM veya Teknomehmet gibi satıcılardan'da fiyat al.
Birde Mi 9 artık modası geçti o fiyata daha kaliteli ve yeni nesil bir telefon alsana.
Mesela K20 pro.
K20 pro kalın ve agir geliyor bana , turan gsm güvenilirmi aradim 3 ay garanti veriyor biraz korkuyorum acikcasi 3000 liranin yanmasina

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
K20 pro kalın ve agir geliyor bana , turan gsm güvenilirmi aradim 3 ay garanti veriyor biraz korkuyorum acikcasi 3000 liranin yanmasina
Mi 9T PRO olarak Türkiye'ye girdi K20 pro ve fiyatı şuan 3999 bence daha düşer onun fiyatı. 3500 TL bandına. Az daha bekle 2 yıl TR garantili IMEI kayıtlı olarak güzel bir telefon al ve kafan rahat olsun. İlerde ikinci elde satmak istersende satması kolay olur Garantili ve Türkiye cihazı olduğu için.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Sahibinden gibi yerlerde garantisiz oluyor cihazlar. Kendimiz 2-3 ay garanti sağlıyoruz diyorlar ama telefona bu sürede bi şey olursa yine cebinizden para çıkacak

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Sen Redmi Note 7'yi eline al o zaman hangisi daha kalın ve ağır sen karar ver istersen