Xioami 8 nasıl, 7 plus'ı aratır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar 7 plus kullancısıyım, daha önce mi 8 de kullandım 1-2 ay ancak uzun süreli kullanmayı düşünüyorum takasa giricem ancak kafam da bi kaç soru var? 0 almıcam 1.5 aylık 0 gibi zaten. Benim telefonum 2 yıllık garantisi bitik.

Huawei gibi sonradan ABD buna da yaptırım uygular mı?
Uzun yıllar götürür mü? (3 sene)
Kamerası nasıl özellikle selfie. Kamera kalitesinden bahsetmiyorum kalite olarak 7 plusdan kat kat iyidir ancak misal 7 plus ile selfie çekerken kendimi daha bi güzel yakışıklı görüyorum, gercekci kamerası çin telefonlarında saçma bi filtre uyguluyor beyaz daha beyaz kırmızı daha pembemsi oluyor özellikle selfie de. Mi 8 de can sıkar mı bu?
Ses olarak da ben mennun değildim 1 ay kullandıgım sırada çok yetersiz gelmişti.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
xiaomi soluk çekiyor, samsunga rahmet okutur kim demiş mi8 kamerası 7plus kamerasından 10 kat iyidir diye :) belki gece çekimi sensör ve gcam yardımı ile biraz daha iyi olur bence elindeki ile devam et pişman olursun iphone'dan xiaomi'ye geçilmez.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Zaten söylemişsin kendin kamerası ve sesi kötü diye ne diyelim şimdi biz...

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bildiklerinizi söyleyebilirsiniz

Bildiğimiz bu hocam arkadaşta aynı fikirde ondan öyle söyledi herhalde :)
Bence elindeki cihaz güzel ve senin için yeterlidir bir pil değişimi ile sıkıntısız kullanmaya devam edebilirsin ihtiyacın yokken uğraşa girme sonunda zarar edersin, burda xiaomi kullanıp seven arkadaşlarda var gelir der güzel kamerası diye evet güzel ama sosyal medya için en iyi çekimide iphone yapıyor bunuda bilmek gerekir, fotoğraf dediğimiz olay kollara ayrılıyor vesikalık, manzara şu bu filan denir sosyal medya için gerekli olan zaten yakın mesafe net çekim, renk doğruluğu vs şeyler bunuda en iyi iphone yapıyor adamlar sosyal medya için yapıyor telefonu ve doğruya doğru insanlarında istediği bu zaten. Sen gidip mi8 alsan bir ay geçer geçmez gelip yine konu açacaksın bundan emin ol. Ve bir daha ki değişimde zararda edebilirsin bunuda hesaba kat, ilk aklına gelen hesapla dersin hem yeni telefona geçiş yapıyorum, hemde elimdekini yenilemiş oluyorum üstüne para vermeden iş yapmış oluyorum diye ama inan böyle değil çünkü karşıda da senin gibi bir vatandaş yeni aldığı mi8'i senin 2 yıllık iphone ile değişmek istiyor? Neden acaba, onu düşün birde.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Bildiğimiz bu hocam arkadaşta aynı fikirde ondan öyle söyledi herhalde :)
Bence elindeki cihaz güzel ve senin için yeterlidir bir pil değişimi ile sıkıntısız kullanmaya devam edebilirsin ihtiyacın yokken uğraşa girme sonunda zarar edersin, burda xiaomi kullanıp seven arkadaşlarda var gelir der güzel kamerası diye evet güzel ama sosyal medya için en iyi çekimide iphone yapıyor bunuda bilmek gerekir, fotoğraf dediğimiz olay kollara ayrılıyor vesikalık, manzara şu bu filan denir sosyal medya için gerekli olan zaten yakın mesafe net çekim, renk doğruluğu vs şeyler bunuda en iyi iphone yapıyor adamlar sosyal medya için yapıyor telefonu ve doğruya doğru insanlarında istediği bu zaten. Sen gidip mi8 alsan bir ay geçer geçmez gelip yine konu açacaksın bundan emin ol. Ve bir daha ki değişimde zararda edebilirsin bunuda hesaba kat, ilk aklına gelen hesapla dersin hem yeni telefona geçiş yapıyorum, hemde elimdekini yenilemiş oluyorum üstüne para vermeden iş yapmış oluyorum diye ama inan böyle değil çünkü karşıda da senin gibi bir vatandaş yeni aldığı mi8'i senin 2 yıllık iphone ile değişmek istiyor? Neden acaba, onu düşün birde.
Beni şuan ikna ettin adama vazgeçtiğimi söyledim, teşekkürler :D

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Rica ne demek bence elindekinin kıymetini bil güzel cihaz ötesine ihtiyacın olmaz ha artık yenilemem lazım dersen ya yeni iphone yada samsung öneririm.
Daha önce de S9'um vardı ancak 2.kamerası yok diye satmıştım. Neyse harbiden bu iki markadan şaşmamak iyi olucak galiba sagol