XIII (2003) - Ubisoft Paris - Türkçe Yerelleştirme Yaması

Bu konuyu okuyanlar

CriminaL277_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
f9ce853979adcb6eaa358bcd96ceabd0.jpg

Merhaba, Ubisoft Paris'in 2003 yılında çıkardığı fakat hak ettiği ilgiyi görmeyen XIII'ün çevirisiyle karşınızdayım. Oyunun 2020'de Remake'i çıkacağı için sevinçten ve heyecandan böyle bir çeviri yapmak istedim, çeviriyi sadece ben yaptım. Oyun hakkında ufaktan bir bilgi vermek gerekirse, 2003 yılında çıkmış bir Stealth-Action FPS. Grafik ve hikaye anlatımındaki farklı tarzı çok dikkat çekiyor, her şey bir interaktif çizgi romanmış gibi yapılmış. Zaten hikayenin orjinali de Belçikalı "XIII" adlı çizgi romana dayanıyor. Yeni oyuna başladığınızda çizgi roman tarzı ara sahnelerle başlıyor oyun. Ara sahnelerden sonra da oyun, sahilde hafıza kaybıyla uyanan, ve kendisine "13" diye hitap edilen bir adamın kontrolünü bize vererek başlıyor. Daha fazla spoiler vermek istemiyorum çünkü oyun aşırı hikaye ağırlıklı. Bu yüzden ekran görüntülerini az tutuyorum.
Adfgfhsız.png

Adsıasd.png

Adsız1.png

Adsız3.png

Adsız4.png

Oyunu GoG'dan satın alabilirsiniz. GoG sürümüyle denedim sıkıntısız çalışıyor. Bir sorun yaşarsanız oyun hakkında veya çeviriyle muhakkak yazın, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Detaylı açıklamalar zip içindeki "Beni Oku"da yazıyor.
İndirme Linki

Ekli dosyalar

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    488.8 KB · Görüntüleme: 239