Xiaomi telefon

Bu konuyu okuyanlar

frkensfdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar redmi note 7 ile redmi note 8 arasındaki fark nedir? hangi telefonu almalıyım sizce Redmi note 7 mi Redmi note 8 mi yada Mi A3 mü?

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Pek farkı yok ekstra kamera dışında

İşlemci performansı da nerdeyse aynı

Mia3 te öyle

Redmi note 7 al hazır ucuzken

Rmn8 de alabilirsin ikiside üzmez

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
7'de SD 660, 8'de 665 var. Performansları aynı gibi. Aynı şekilde A3'te de 665 var. A3'te farklı olarak AMOLED ekran ve ekran içi parmak izi okuyucu var. 8'in kamerası sanırım diğer ikisinden biraz iyi.
Ek olarak A3, Android One yani saf android. Tabii bu tercih meselesi. Mesela ben saf android yerine MIUI'yi tercih ediyorum.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
A3 ekranı 720p

Büyük sorun olmaz aksine pil için müthiş hem amoled hem 720p olması

Arayüzünü sevmeyenler çok ama launcherlar ne güne duruyor.

Bu arada; RN 7 ile 8 aynı fiyat olmuş

1571685705705.png

1571685725601.png

Mi 9T de düşmeli ki @Webhead alabilsin

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Arkadaşlar redmi note 7 ile redmi note 8 arasındaki fark nedir? hangi telefonu almalıyım sizce Redmi note 7 mi Redmi note 8 mi yada Mi A3 mü?
Ben yerinde olsam BF'yi bekleyip RN8 Pro alırdım
RN7 ile RN8 arasında çok uçurum bir fark yok ama güncellik istiyorsan RN8 öneririm RN8 videolarının altında RN8'i bekleseydim gibi yorumlarla karşılaşabilirsin
MI A3'ü salla gitsin saf android çok kötü çok fazla dezavantajı var özellikle alttaki google arama çubuğunu kaldıramıyorsun ve onun da çözümü ise Nova Launcher bir de alt çerçeve çok kalın ama işlemci olarak RN8 ile hiçbir farkı yok

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
RN7 ile RN8 arasında çok uçurum bir fark yok ama güncellik istiyorsan RN8 öneririm RN8 videolarının altında RN8'i bekleseydim gibi yorumlarla karşılaşabilirsin
MI A3'ü salla gitsin saf android çok kötü çok fazla dezavantajı var özellikle alttaki google arama çubuğunu kaldıramıyorsun ve onun da çözümü ise Nova Launcher bir de alt çerçeve çok kalın ama işlemci olarak RN8 ile hiçbir farkı yok
Bf'de bence büyük indirimler olmayacak, boş yere umutlanıyoruz gibi...

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361

Yazılımsal olarak neymiş dezavantajları?

frkensfdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
BF'de ortalama ne kadar indirim oluyor bilgin var mıdır?

DangerousRabbit46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Redmi Note 7 al arada arkadaşların dediği gibi dudak uçuklatacak bir fark yok. Siz en iyisi paraya kıymayın Redmi Note 7 alın.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Redmi Note 8 2000TL'den TR'de satışa çıktı ve daha bir hafta geçmeden fiyatı 300e yakın düştü şimdi baktım ikisi arasında 50TL fark var bu durumda Redmi Note 7 alınmaz

Son düzenleme:

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
BF'de ortalama ne kadar indirim oluyor bilgin var mıdır?
bilmiyorum bende ilk defa BF indirimi ile telefon alacağım o yüzden yorum yapamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılımsal olarak neymiş dezavantajları?
Sadece Flyme güncellemesi geliyor onun dışında güncelleme almıyor ki hem telefon alacak olan adam güncelliğe önem verir

Bf'de bence büyük indirimler olmayacak, boş yere umutlanıyoruz gibi...
Dereyi görmeden paçayı sıvama reis hele o gün bir gelsin indirim olmuş mu olmamış mı öğreniriz

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Fazla bişey yok 3 5 değişiklik

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
bilmiyorum bende ilk defa BF indirimi ile telefon alacağım o yüzden yorum yapamıyorum

Sadece Flyme güncellemesi geliyor onun dışında güncelleme almıyor ki hem telefon alacak olan adam güncelliğe önem verir

Dereyi görmeden paçayı sıvama reis hele o gün bir gelsin indirim olmuş mu olmamış mı öğreniriz
flyme mı?
ahahahah

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Android 9-10 güncellemeleri almıyor ki sadece Flyme ve güvenlik güncellemesi alıyor bir cihaz Android 10 almadıktan sonra kullanmamın ne anlamı var ?
Yahu mi a3 ile flyme'ın ne alakası var.

Flyme meizu'nun UI

ColorOS oppo'nun.

Miui xiaomi'nin

Mi A3'te saf android var. Launcherlar ile mis gibi hale geliyor ama diğer launcherlar gibi özelliklere sahip pek olmuyor.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Flyme meizu'nun UI

ColorOS oppo'nun.

Miui xiaomi'nin

Mi A3'te saf android var. Launcherlar ile mis gibi hale geliyor ama diğer launcherlar gibi özelliklere sahip pek olmuyor.
Ben google arama çubuğunun altta sabit olmasına gıcık kapıyorum anasını satayım bir de arayüz bana hiç hitap etmiyor sırf bu yüzden android one telefon almam
Color OS bile Flyme'den daha iyi dedim

Meizu neden güncelleme de geri kalıyor
I DON'T KNOW

Flyme meizu'nun UI

ColorOS oppo'nun.

Miui xiaomi'nin

Açıklama kısmında Meizu 16th var o yüzden konu oradan açıldı

Son düzenleme:

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Ben google arama çubuğunun altta sabit olmasına gıcık kapıyorum anasını satayım bir de arayüz bana hiç hitap etmiyor sırf bu yüzden android one telefon almam
Color OS bile Flyme'den daha iyi dedim

I DON'T KNOW

Açıklama kısmında Meizu 16th var o yüzden konu oradan açıldı
Ya hocam telefon alırken arama çubuğu dert edilir mi Allah aşkına. Hemen hemen her konuya aynı şeyleri yazıyorsunuz. Saf arayüzün verdiği hızı hiçbir arayüz vermiyor, veremez de. En ufak launcher ile bu işi rahatlıkla çözebiliyorsunuz. Launcherı kötü diye telefon mu alınmaz anlamıyorum.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ya hocam telefon alırken arama çubuğu dert edilir mi Allah aşkına. Hemen hemen her konuya aynı şeyleri yazıyorsunuz. Saf arayüzün verdiği hızı hiçbir arayüz vermiyor, veremez de. En ufak launcher ile bu işi rahatlıkla çözebiliyorsunuz. Launcherı kötü diye telefon mu alınmaz anlamıyorum.
Hocam göz zevkimi bozuyor illa Launcher mı kurayım bende telefonu original hali ile kullanmak istiyorum ancak o arama çubuğu benim telefon zevkimin içine ediyor zaten simgeler de hoşuma gitmiyor bence Google ayarlarda arama çubuğu sabitle sabitleme butonu koysun bu problem kökten çözülsün bir tek ben değil benim dışında çoğu kişi o arama çubuğunu sevmiyorum örneğin Muhammed İkbal Tansu YouTube kanalına bakabilirsiniz
Demek saf android'in verdiği hızı hiçbir arayüz veremiyor o zaman Oxygen MİUI arayüzlerine bak bakayım hatta Oxygen saf android'den daha hızlı en azından bu saydığım arayüzler Google arama çubuğunu altta sabit tutmuyor

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Hocam göz zevkimi bozuyor illa Launcher mı kurayım bende telefonu original hali ile kullanmak istiyorum ancak o arama çubuğu benim telefon zevkimin içine ediyor zaten simgeler de hoşuma gitmiyor bence Google ayarlarda arama çubuğu sabitle sabitleme butonu koysun bu problem kökten çözülsün bir tek ben değil benim dışında çoğu kişi o arama çubuğunu sevmiyorum örneğin Muhammed İkbal Tansu YouTube kanalına bakabilirsiniz
Demek saf android'in verdiği hızı hiçbir arayüz veremiyor o zaman Oxygen MİUI arayüzlerine bak bakayım hatta Oxygen saf android'den daha hızlı en azından bu saydığım arayüzler Google arama çubuğunu altta sabit tutmuyor

Ya sen git şu Mi 9T'ni alda bir rahatla. 1700 TL'lik mis gibi cihaza laf ediyorsun. Ayıp.

Pure android mis gibi olmasada müthiş hızlı ve güncel bir arayüz sunuyor sana. Sen de bekle dur bakalım. "MIUI 12 ne zaman gelecek, 2-3 yıl sonra da MIUI 14 Mi9T'ye gelir mi? " diye 2020'de konulara başlarsın

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Ya sen git şu Mi 9T'ni alda bir rahatla. 1700 TL'lik mis gibi cihaza laf ediyorsun. Ayıp.

Pure android mis gibi olmasada müthiş hızlı ve güncel bir arayüz sunuyor sana. Sen de bekle dur bakalım. "MIUI 12 ne zaman gelecek, 2-3 yıl sonra da MIUI 14 Mi9T'ye gelir mi? " diye 2020'de konulara başlarsın
karşılaştırılmaları çok acayip 1700 le 2700 lük bir cihazın tabi farkları olacak

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Benim telefonla ilgili sorunum yok arayüz ile ilgili sorunum var MI A3 özelliklerine göre uygun fiyatlı bir telefon ama ben Mİ9 Lite varken neden MI A3 alayım bir de alt çerçevesi bana çok kalın geliyor estetik durmuyor
Hem ben MIUI 12 ne zaman gelecek diye sormam çünkü benden önce o konuyu açan olacaktır bende oradan takip ederim

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Saf android hızına en yakın arayüzüdür onlar, sadece geçiş animasyonlarıyla göze hitap ediyorlar. Bir sistemin uygulama yüklenmiş hali uygulama yüklenmemiş halinden daha iyi daha hızlı olamaz hocam. Saf her zaman en hızlı olanıdır. Diğer arayüzler saf androidin üzerine inşa edilir. Daha hızlı olmasının imkanı yoktur. Arama çubuğunun konumunu ben de sevmiyorum ancak bunu telefon alırken hiçbir zaman kriter haline de getirmedim. Saçma buluyorum ancak sizin tercihiniz, saygı duyarım. Ama saf android kullanmanın da artıları olduğunu göz ardı etmeyelim.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Saf android hızına en yakın arayüzüdür onlar, sadece geçiş animasyonlarıyla göze hitap ediyorlar. Bir sistemin uygulama yüklenmiş hali uygulama yüklenmemiş halinden daha iyi daha hızlı olamaz hocam. Saf her zaman en hızlı olanıdır. Diğer arayüzler saf androidin üzerine inşa edilir. Daha hızlı olmasının imkanı yoktur. Arama çubuğunun konumunu ben de sevmiyorum ancak bunu telefon alırken hiçbir zaman kriter haline de getirmedim. Saçma buluyorum ancak sizin tercihiniz, saygı duyarım. Ama saf android kullanmanın da artıları olduğunu göz ardı etmeyelim.
Hocam saf android'in tek artısı güncellemeleri düzenli olarak almasıdır başka hiçbir esprisi yok saf android bir telefon alacak olsaydım örneğin MI A3 ben direk Nova veya Poco Launcher kurardım