Xiaomi redmi note 8 pro alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

anatolakis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum ama işlemcisi beni düşündürüyor bide ön kamerası alan arkadaşlar var mı ? Herkes bu telefonu öneriyor

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Biraz daha para ekliyerek mi9 t alırdım sadece işlemci sorun değil ips ekran olmasıda sorun ben daha önce ips ekranlı telefonlarla sorun yaşadığım içindir bu düşüncem..

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum ama işlemcisi beni düşündürüyor bide ön kamerası alan arkadaşlar var mı ? Herkes bu telefonu öneriyor
Tabiki alınır benim dayım az kalsın Galaxy A50 alıyordu kuzenim ve ben RN8 Pro önerdik kamera örneklerini telefonun tasarımını vb. her şeyini gösterdik epey sitesinde A50 ile karşılaştırdık en sonunda RN8 Pro almaya ikna ettik
Mİ9T seven biri olarak RN8 Pro'yu beğendiğimi itiraf edebilirim bana göre bu yılın en iyi f/p telefonu zaten bu fiyatta adam akıllı bir telefon yok yani anlayacağın rakipsiz bir cihaz
MediaTek kullanıyor diye almamazlık etme MediaTek'in kötü bir geçmişi var ancak firma kendine çekidüzen verdi ayrıca sentetik testlerden de yüksek skorlar aldı eğer sorunlu bir işlemci olsaydı Xiaomi zaten telefonun içine koymazdı bile inan bana MediaTek kendini Xiaomi'ye kanıtlamış ki Xiaomi RN8 Pro'nun içine G90T'yi dahil etmiş
Eğer telefon ile ilgili kafana takılan soruların varsa forumdan yakın arkadaşım @AlteredTech sana seve seve yardımcı olacaktır kendisi İPhone 6'dan RN8 Pro'ya geçti üstünden fazla zaman geçmedi ama sorularını cevaplayacaktır

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Tabiki alınır benim dayım az kalsın Galaxy A50 alıyordu kuzenim ve ben RN8 Pro önerdik kamera örneklerini telefonun tasarımını vb. her şeyini gösterdik epey sitesinde A50 ile karşılaştırdık en sonunda RN8 Pro almaya ikna ettik
Mİ9T seven biri olarak RN8 Pro'yu beğendiğimi itiraf edebilirim bana göre bu yılın en iyi f/p telefonu zaten bu fiyatta adam akıllı bir telefon yok yani anlayacağın rakipsiz bir cihaz
MediaTek kullanıyor diye almamazlık etme MediaTek'in kötü bir geçmişi var ancak firma kendine çekidüzen verdi ayrıca sentetik testlerden de yüksek skorlar aldı eğer sorunlu bir işlemci olsaydı Xiaomi zaten telefonun içine koymazdı bile inan bana MediaTek kendini Xiaomi'ye kanıtlamış ki Xiaomi RN8 Pro'nun içine G90T'yi dahil etmiş
Eğer telefon ile ilgili kafana takılan soruların varsa forumdan yakın arkadaşım @AlteredTech sana seve seve yardımcı olacaktır kendisi İPhone 6'dan RN8 Pro'ya geçti üstünden fazla zaman geçmedi ama sorularını cevaplayacaktır

Sen de al o zaman. RN 8 Pro. Hem daha ucuz Mi9T'den

? ?

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Bugün gidip ikisini de inceledim mi 9 t yi daha çok beğendim bütçeni zorlamayacaksa mi9 t öneririm ama 2200 e kadar tr garantili alınacak en iyi telefon redmi note 8 pro media tek g90 t de gayet iyi çalışıyo şimdiye kadar bi sorun çıkmadı

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

? ?
Ben dayım ile aynı telefonu kullanmam hocam hem ben kafaya koymuşum Mİ9T istiyorum bu ayın sonunda bir aksilik çıkmazsa geçiyorum
Dayım A50 alıp hayatının hatasını yapacaktı yol yakınken geri döndürdüm
Mİ9T istiyorum çünkü Amoled ekran tasarım ve ses kalitesi olarak RN8 Pro'dan daha üstün ayrıca Always on Display kullanma isteğim yanıp tutuşuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

? ?
Zevk meselesi hem neden Mİ9T istediğimi bal gibi biliyorsun

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
note 8 pro güzel telefon, ben de düşünmüyor değilim.

Elimde şu anda p20 var, bunu satıp note 8 pro alayım diyorum.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
güzeldir alınıf

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Ben dayım ile aynı telefonu kullanmam hocam hem ben kafaya koymuşum Mİ9T istiyorum bu ayın sonunda bir aksilik çıkmazsa geçiyorum
Mİ9T istiyorum çünkü Amoled ekran tasarım ve ses kalitesi olarak RN8 Pro'dan daha üstün ayrıca Always on Display kullanma isteğim yanıp tutuşuyor

Bir daha söyle diğer arkadaşlar da duysun @Webhead

o Mi 9T'ye taktı???

Valla ben beğenmedim geçen gün bir daha inceledim. O periscope kamera sinirimi bozdu. Kesin kırarım ben onu.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379

bi telefona bu kadar da bağlanılmaz hocam ya rahat takıl

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bir daha söyle diğer arkadaşlar da duysun @Webhead

Valla ben beğenmedim geçen gün bir daha inceledim. O periscope kamera sinirimi bozdu. Kesin kırarım ben onu.
Kötü haber dayım A50 almış ve alalı 2 gün olmuş

bi telefona bu kadar da bağlanılmaz hocam ya rahat takıl
Haklısın hocam ama 5 sene boyunca aynı telefonu kullanmak kolay mı sanıyorsun ?
Bende relax olmak istiyorum ama bu telefon mevzusu çok canımı sıkmaya başladı Mİ9T'ye geçip muradıma ermek istiyorum
Telefon tasarım ve donanım olarak beni kendine çekti o yüzden bu kadar bağlandım

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Kötü haber dayım A50 almış ve alalı 2 gün olmuş

Haklısın hocam ama 5 sene boyunca aynı telefonu kullanmak kolay mı sanıyorsun ?
Bende relax olmak istiyorum ama bu telefon mevzusu çok canımı sıkmaya başladı Mİ9T'ye geçip muradıma ermek istiyorum
Telefon tasarım ve donanım olarak beni kendine çekti o yüzden bu kadar bağlandım
İnşallah mutlu olursunuz

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Aha aynı benim dayım ?
2 ay önce telefon yenileyeceğinde xiaomi önermiştim a30 almıştı

Hem bilgisizlik hem sürü psikolojisinden dolayı...

Samsung iyidir, başka cihaz mı var mantıkğıyla alıyorlar( giriş ve orta seviye için konuşuyorum, amiral gemisi cihazlarını beğendiğim bir firma)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Tavsiye etmem. Orta segment için 2500 tl üstü vermek mantıksız bir tercih olur. Özellikle mediatek işlemcili bir model telefondan söz ediyorsak. :)
Redmi note 8 işinizi kesinlikle görür.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Samsung iyidir, başka cihaz mı var mantıkğıyla alıyorlar( giriş ve orta seviye için konuşuyorum, amiral gemisi cihazlarını beğendiğim bir firma)
Dayım Turkcell'den almış Turkcell'deki adam Xiaomi Türkiye'ye yeni girdi garanti kapsamında muhattap olacağınız kişi belli değil çok fazla satıcısı var diye dayım internetten almak istememiş MI Store'da AnkaMall'de hala açılacak Turkcell çalışanı dayıma A50 aldırdı ben çok sinirlendim ya benim ve kuzenimin dediğinin hiç mi bir önemi yok anlamıyorum ki ?
Bir de operatör mağazalarında elektronik marketlerde şu dikkatimi çekti telefondan anlamayan adama hep Samsung'un A serisi öneriliyor abi Samsung'tan başka telefon markası mı yok 7 sene önce de Android'i Samsung'tan ibaret zanneden vardı hala var bizim milletten iflah olmaz hacım

Samsung alacaksanız S veya Note alın A ve M serisinden uzak durun çünkü sadece S ve Note serisi parasının hakkını veriyor Samsung A ve M serisinin arkasında durmuyor bile güncelleme konusunda da çok şerefsiz bir firma bence benim galaxy mini 2'ye 4.1 jelly bean verecez dediler listede mini 2 vardı vermediler o gün bugündür Samsung'tan nefret ediyorum bir de şu dikkatimi çekti Türkiye'de hiç Galaxy mini 2 incelemesi yok babam gitmiş bana giriş seviyesi telefon almış bir de isteğimin dışında alınan bir telefondu severek kullanmadım 5-6 ay kullanabildim çünkü 5-6 ay sonra kasmalar donmalar başladı

note 8 al mediatek değil en azından
Sende şu önyargını yıksan diyorum MediaTek kendini Xiaomi'ye kanıtladığı için Xiaomi RN8 Pro'da G90T'ye yer verdi
Bak haklısın markanın kötü bir geçmişi var ama MediaTek kendine çekidüzen verdi üstelik sentetik testlerden de yüksek skorlar almış

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Dayım Turkcell'den almış Turkcell'deki adam Xiaomi Türkiye'ye yeni girdi garanti kapsamında muhattap olacağınız kişi belli değil çok fazla satıcısı var diye dayım internetten almak istememiş MI Store'da AnkaMall'de hala açılacak Turkcell çalışanı dayıma A50 aldırdı ben çok sinirlendim ya benim ve kuzenimin dediğinin hiç mi bir önemi yok anlamıyorum ki ?
Bir de operatör mağazalarında elektronik marketlerde şu dikkatimi çekti telefondan anlamayan adama hep Samsung'un A serisi öneriliyor abi Samsung'tan başka telefon markası mı yok 7 sene önce de Android'i Samsung'tan ibaret zanneden vardı hala var bizim milletten iflah olmaz hacım
Katılıyorum

Reaksiyon puanı
628
Pahalı olduğu içindir.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Pahalı olduğu içindir.
Ama parasının hakkını veriyor ben hiçbir zaman en iyisi en pahalısıdır demiyorum ama gözlemlerime göre amiral gemileri verilen paranın hakkını veriyor özellikle Huawei ve Xiaomi'nin amiral gemileri cidden verdiğin paraya değiyor

Reaksiyon puanı
628
Ama parasının hakkını veriyor ben hiçbir zaman en iyisi en pahalısıdır demiyorum ama gözlemlerime göre amiral gemileri verilen paranın hakkını veriyor özellikle Huawei ve Xiaomi'nin amiral gemileri cidden verdiğin paraya değiyor
Yok operatörlerde Samsung öneriyorlar dedin ya ona istinaden dedim.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Çok normal. A serisi kötü bir cihaz değil 1.

İkincisi Samsung alan büyükler biraz da sizin gibi gençleri rahatsız etmek istemezler. MIUI arayüzü onlar için karışık gelebilir. Çünkü çok fazla özelleştirilebilir seçenek sunmakta. O sebeple bildikleri ve etraflarında bol kullanılan modelleri tercih ediyorlar. Touchwiz'den Experience a oradan OneUI akadar samsung'un arayüzü önemli gelişimler yaşasa da büyük oranda benzer işleyiş ile çalışmakta. Alışkanlıklar önemli burada da.

Kızma @Webhead.

Turkcell'den alırken taksitle almıştır muhtemelen.

Bu arada A serisi bence kötü değil.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yok operatörlerde Samsung öneriyorlar dedin ya ona istinaden dedim.
Anladım da ben genel konuştum daha doğrusu kendi kişisel fikrimi belirttim

Çok normal. A serisi kötü bir cihaz değil 1.

İkincisi Samsung alan büyükler biraz da sizin gibi gençleri rahatsız etmek istemezler. MIUI arayüzü onlar için karışık gelebilir. Çünkü çok fazla özelleştirilebilir seçenek sunmakta. O sebeple bildikleri ve etraflarında bol kullanılan modelleri tercih ediyorlar. Touchwiz'den Experience a oradan OneUI akadar samsung'un arayüzü önemli gelişimler yaşasa da büyük oranda benzer işleyiş ile çalışmakta. Alışkanlıklar önemli burada da.

Kızma @Webhead.

Turkcell'den alırken taksitle almıştır muhtemelen.

Bu arada A serisi bence kötü değil.
Turkcell çalışanı dayımın aklına girdi A50 aldırdı ben bu yüzden Turkcell çalışanlarını sevmiyorum veya elektronik marketlerdeki çalışanlar hep Samsung öneriyorlar hiç Xiaomi öneren yok ya Samsung ya Oppo Huawei'den de Lite model öneriyorlar hiç üst segment öneren yok illaki denk gelmişsindir
Dayım benim ve kuzenimin önerisini dikkate almadığı için kızıyorum reis ama artık iş işten geçti ve şuanda gayet memnun önemli olan da bu
Bu arada dayım İPhone 5'ten A50'ye geçti

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Anladım da ben genel konuştum daha doğrusu kendi kişisel fikrimi belirttim

Turkcell çalışanı dayımın aklına girdi A50 aldırdı ben bu yüzden Turkcell çalışanlarını sevmiyorum veya elektronik marketlerdeki çalışanlar hep Samsung öneriyorlar hiç Xiaomi öneren yok ya Samsung ya Oppo Huawei'den de Lite model öneriyorlar hiç üst segment öneren yok illaki denk gelmişsindir
Dayım benim ve kuzenimin önerisini dikkate almadığı için kızıyorum reis ama artık iş işten geçti ve şuanda gayet memnun önemli olan da bu
Bu arada dayım İPhone 5'ten A50'ye geçti

Boşgeç. Mutlu mu dayın? Mutlu.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Ben biraz araştırdım. Mediatek'in en son sistem işlemcisi, Snapdragon'un 730 işlemcisi ile hemen hemen eşdeğer. Özellikle nm değeri daha düşük(bu iyi bir şey) olduğu için performans açısından geride kalmıyor. Mediatek deyip geçmeyin 64mp kamera destekleyen yeni bir Mediatek işlemci kullanılmış. İşlemci performansı olarak orta segmenti geride bırakıp orta-üst segment denilebilecek telefon diyebilirim.
Mediatek olmasının sebebi fiyattan tasarruf etmek. O işlemci Mediatek olmasaydı siz o telefonu 2.170 liraya biraz zor alırdınız.

Özet geçecek olursak, telefon biraz ağır ve kalın. Bunları dert etmiyorsanız bu telefon alınır...

Ayrıca, Xiaomi Türkiye dediğin, KVK Teknik Servis'tir. Diğer telefonlardan muhatap olacağından daha fazla muhatap olmazsın Xiaomi servisinde. Teknik servis konusunda diğerlerinden farklı bir şey yaşamazsın.