Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. Birkaç gün önce özellikleri Snapdragon 625, 3GB Ram, 32 GB depolama olan Xiaomi Redmi Note 4'ü almıştım.
Bugün telefonu kullandığım üçüncü gün. Telefonda gün içerisinde birkaç kez kendiliğinden kapanma sorunu yaşadım.

Telefon kapanıyor. İlk başlarda tuş kilidine girdiğini sanıyordum fakat anladım ki telefon tepki vermiyor. Bu sorunu yaşadıktan sonra güç tuşuna basarak telefonu açıyorum. Birkaç kez üst üste tekrar edince telefonda bir sorun olduğu kanısına vardım.

Sizce ne yapmam gerekir?
@Murat Burç @Harnapazade @nextman

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Merhaba arkadaşlar. Birkaç gün önce özellikleri Snapdragon 625, 3GB Ram, 32 GB depolama olan Xiaomi Redmi Note 4'ü almıştım.
Bugün telefonu kullandığım üçüncü gün. Telefonda gün içerisinde birkaç kez kendiliğinden kapanma sorunu yaşadım.

Telefon kapanıyor. İlk başlarda tuş kilidine girdiğini sanıyordum fakat anladım ki telefon tepki vermiyor. Bu sorunu yaşadıktan sonra güç tuşuna basarak telefonu açıyorum. Birkaç kez üst üste tekrar edince telefonda bir sorun olduğu kanısına vardım.

Sizce ne yapmam gerekir?
@Murat Burç @Harnapazade @nextman
Üzüldüm bu soruna neden acaba böyle yapar sıfır telefon.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Yazılımdan kaynaklı bir sorun olabilir benzer bir sorun arkadaşımda yaşadım , Stok romunu tekrar yüklemek ya da hard reset atmak işe yariyor.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yazılımdan kaynaklı bir sorun olabilir benzer bir sorun arkadaşımda yaşadım , Stok romunu tekrar yüklemek ya da hard reset atmak işe yariyor.
Telefon üç günlük. Rom yükleme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorum. Bilsemde yapmazdım herhalde. Sonra garanti dışı kalabilir.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Telefon üç günlük. Rom yükleme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorum. Bilsemde yapmazdım herhalde. Sonra garanti dışı kalabilir.
Xiaomi'de nasıl yapiliyor bilmiyorum ama stok rom yani orjinal firmasının yazilimini yüklemek garanti dışı bırakmaz.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Aldığınız yere götürün değiştirsinle.Kendiniz stock rom atmayın.Sonuçta yeni telefon donanımsal hata.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Aldığınız yere götürün değiştirsinle.Kendiniz stock rom atmayın.Sonuçta yeni telefon donanımsal hata.
Sorunun donanımsal mı yazılımsal mı olduğunu bilmiyorum. Satıcıya durumu bildireceğim. İnşallah olumlu geri dönüş yaparlar.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Xiaomi'de nasıl yapiliyor bilmiyorum ama stok rom yani orjinal firmasının yazilimini yüklemek garanti dışı bırakmaz.
Emin misiniz?
Sonuçta her türlü rom atarken kullanıcı hatası olabilir.Stock rom atarken elektrikler gitti bilgisayar kapandı mesela....Kullanıcı hatası olarak geçer bu...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorunun donanımsal mı yazılımsal mı olduğunu bilmiyorum. Satıcıya durumu bildireceğim. İnşallah olumlu geri dönüş yaparlar.
Bataryasında sorun olma ihtimali de var.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Redmi Note 4'ün global stabil MİUİ9 romunu bulup güncelleyiciden üç noktadan paket yükle deyip ordan rpmu üykleyebilirsin istersen önce bir sıfırla
Benim 13 gün oldu daha sorun çıkmadı

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
En sonunda ne olduğunu bu konuda yazmamışım.

Cayma hakkımı kullanarak telefonu satıcıya gönderip para iadesi aldım.