Xiaomi Önermiyorum, Neden Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
elimde xiaomi var. adi sayılacak alt ürünlerinden öyle bir sıkıntı çekmedim.
20.000 lik powerbank var sıkıntı çekmedim.
mi band 1 ve 3 var gayet iyi.

ama kardeşim samsung s7 aldı ne sıkıntılar yaşadı. bu biraz marka değil şans işi gibi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
elimde xiaomi var. adi sayılacak alt ürünlerinden öyle bir sıkıntı çekmedim.
20.000 lik powerbank var sıkıntı çekmedim.
mi band 1 ve 3 var gayet iyi.

ama kardeşim samsung s7 aldı ne sıkıntılar yaşadı. bu biraz marka değil şans işi gibi.
Aynen alacağın yerede bağlı bir durum.

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
3 aydır Vestel Venüs V4 kullanıyorum. Bazı eksikleri olması dışında telefondan memnunum. Yalnız A'dan Z'ye telefonun yapılandırılması gerekiyor. Tıpkı boş alınan bir evi dayayıp döşemek gibi. İlk önce Nova Launcher yüklemekle işe başlanması gerekiyor. Sonra da gallery dahil diğer aplikasyonlar tek tek yüklenmelidir. Font size ve Display size small olmalıdır. Miravision ise, vivid ve dynamic contrast olarak ayarlanmalıdır. Telefonda karşılaştığım sorunlara gelince: Video çekiminde bazı problemler var. Onu da Vestel bir güncelleme ile çözecektir diye düşünüyorum. Video çekimi çok önemlidir; çünkü insanlar sosyal medya ile yatıp kalkıyorlar. Z20'lerde video sorunlarının olduğunu sanmıyorum.

Tüm Venüsler'e yüklenmesi gereken aplikasyonlar şunlardır:

Nova Launcher, MacroDroid, Simple Mobile Tools-Gallery, EverSync with Widget, VLC, BlueMail, Comodo Savungan, Comodo Dome Shield, FADE Encrypter, ACR Call Recorder, Equalizer FX, AccuWeather, Avast Battery Saver&RAM Cleaner, ES File Explorer, ES Swipe Menu, ES Note Editor, WPS Office, MSOffice Lens, ColorNote with Widget, Google Calendar, RAR, Whatsapp, Google Drive, FTP Express, Power Director, Pixlr, Sony Sound Recorder, Animated Photo Widget+, GPS Widget, DU Recorder, Samsung SmartView, TeamViewer, TestM, Firefox, Opera with Ad Blocker, Swiftkey Keyboard (V4'te zaten var), E-devlet...

Venüs'lerin arayüzleri kötü diyenler; buyrun bakalım!

Venüs V4 fiyat: 800TL
Venüs Z20 fiyat: 1600TL

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Xiaomi, Vestel, Casper, General mobile vs vs.
Xiaomi bunlarla yan yana tutulmaz arkadaşlar kaç tane gördünüz bunun gibi xiaomi vakası.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca Xiaom redmi 4 en çok bozulan telefonlardan birisi.

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ben xiaomi nin sadece mi mix 2 yi seviyorum

32 gb modelini mi? Uyguna almışsınız.
Bt hoparlörü sen arıyordun galiba
Bu ürüne bir bak
https://www.hepsiburada.com/anker-soundcore-mini-bluetooth-hoparlor-p-HBV000003RXTY

https://www.hepsiburada.com/anker-soundcore-mini-bluetooth-hoparlor-p-HBV000003RXTY

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Mi A2 lanse edildi dün. Lite versiyonu ile beraber Eylül de TR'de satışa çıkıyor resmi olarak.

A1'den çok daha iyi bir cihaz olmuş durumda.

Xiaomi kötü bir marka değil. Elektronik ayrıca şans işidir. Kimi iPhone X ile sorunlar yaşar, kimi Venus ile yıllarca mutlu mesut yaşar...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Xiaomi kötü bir marka değil. Elektronik ayrıca şans işidir. Kimi iPhone X ile sorunlar yaşar, kimi Venus ile yıllarca mutlu mesut yaşar...
İki farklı ürününde de sorun yaşadığım için konuyu şansa vb. şeylere bağlamıyorum.
Xiaomi'nin sırf ucuz diye çok satıldığını biliyor olmalısınız. Ucuzluk da malesef malzeme kalitesinden ödün verilmesine sebep olabiliyor.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Xiomi ürünü olarak sadece 2 adet powerbankini kullanıyorum sorun yaşamadım.
Teknoloji şans işidir. Her yerde denilir. Şansın yaver gitmemiş :(

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
İki farklı ürününde de sorun yaşadığım için konuyu şansa vb. şeylere bağlamıyorum.
Xiaomi'nin sırf ucuz diye çok satıldığını biliyor olmalısınız. Ucuzluk da malesef malzeme kalitesinden ödün verilmesine sebep olabiliyor.

Xiaomi sadece ucuz değil. Emsallerine göre fiyat avantajı var. Ama çok iyi donanımları koyup berbat bir yazılım ile sunuyor. Özellikle kamera konusunda tel tel dökülmekte kendileri. Ayno CMOS'u kullanan ama harikalar yaratan marka modeller var. Ödün verdikleri şey malzeme kalitesi değil, kar marjı. Ben Mi ekosistemini çok başarılı buluyorum. Size 2 kere denk gelmiş. Sıkıntılı olmuş. Diyorum ya şans bu. Onlarca kişi Xiaomi kullanıyor çevremde hemen hepsi mutlu mesut.