Xiaomi & OnePlus ?

Bu konuyu okuyanlar

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar merhaba önceden huawei mate 10 pro alıcaktım ancak vazgeçtim şuan xiaomi mi 8 ve oneplus 6 arasında kaldım bir türlü seçim yapamıyorum sürekli ikiside çok cazip geliyor mi 8 Explorer editionu istiyorum ancak gelmesini daha çok bekleyemem 1 2 gün içinde yeni telefonumu almalıyım . oneplus 6 ve xiaomi mi 8 arasında kaldım ikisininde 256 gb depolaması olan modelinden istiyorum araştıran biliyodur bi miktar fiyat farkıda var aralarında ben seçim yapamadım . oneplus avengers edition istiyordum ancak 30 dolar fiyat farkı ülkemizde nedense 300 400 lira fiyat farkına kadar çıkmış araştırdığıma göre. bu arada cihazları türkiye garantili almayacağım malum türkiyeye 128gb modeli geldi xiaominin oda 4 bin lira önerilerinizi bekliyorum . bu telefonların fiyatına daha iyi telefon biliyorsanız onuda önerebilirsiniz

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hemde türkiye garantili muazzam fiyat ♡ Ancak 256 gb modeli daha cazip geliyor sonuçta micro sd girişi yok şuanki telefonumda 64 gb hadıza var 55i doldu micro sd takabildiğim için rahat oluyor ama o telefona takma ihtimalim yok..

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Hemde türkiye garantili muazzam fiyat ♡ Ancak 256 gb modeli daha cazip geliyor sonuçta micro sd girişi yok şuanki telefonumda 64 gb hadıza var 55i doldu micro sd takabildiğim için rahat oluyor ama o telefona takma ihtimalim yok..
Türkiye garantili ise kaçırma bence hocam 128gb işini görür

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Migros'da Mi 8 TR garanti değil bunu belirteyim, RedMi S2 TR garantili.Seçenekler arasından OP6 diyorum

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Migrostaki türkiye garantili değilse 256 gb daha ucuzada var

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Gelen Red Mi S2 TR garantili fakat Mi 8 değil
migros-xiaomi-mi-8-satiyor.jpg

Frohell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mi 8.Global romu da var artik. Oneplus 6 forumlarini baya okudum ( ben de kararsizdim) tipik oneplus telefonlarinda olan sorunlar 6 modelinde de var. Mesele ahizeden sesin zayif gelmesi.karsi tarafa sesin zayif gitmesi. Kamerada bir cok bug vardi problem vardi guncelleme ile hall etdiler.amma hala stabil deyil.1 kac hafta once yuksek brightness ayarlarinda ekran titreme sorunu ortaya cikdi.Oneplus guncelleme ile cozuceyini soyledi.ama hala bir cok problemi var. Amma soyle bir sey var.ayni yonga kullansalar da oneplus 6 daha hizli ve 845 islemcisini tam performansinda kullaniyor. Mi 8 de sogutma problemleri varmis rom kaynakli o yuzden 845-i one plus 6 kadar verimli kullanmiyor. Mi 8 in artilari ise soyle 2 ci kamera (arkadaki) hem derinlik sensoru hem de resmin isik ve reng doygunlugunu daha iyi yapmak icin kullaniliyor.Oneplus 6 da olan 2-ci kamera ise yalniz derinlik sensoru icin. Hem Oneplus 6-dan daha ucuz Mi 8. Simdilik 2 telefon arasindaki fark bunlar( tabii 3.5 mm lik jack girisi Mi 8 de yok amma USB C portu uzerinden takilan kulakliklarda ses performansi daha iyi oluyor)

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mi 8.Global romu da var artik. Oneplus 6 forumlarini baya okudum ( ben de kararsizdim) tipik oneplus telefonlarinda olan sorunlar 6 modelinde de var. Mesele ahizeden sesin zayif gelmesi.karsi tarafa sesin zayif gitmesi. Kamerada bir cok bug vardi problem vardi guncelleme ile hall etdiler.amma hala stabil deyil.1 kac hafta once yuksek brightness ayarlarinda ekran titreme sorunu ortaya cikdi.Oneplus guncelleme ile cozuceyini soyledi.ama hala bir cok problemi var. Amma soyle bir sey var.ayni yonga kullansalar da oneplus 6 daha hizli ve 845 islemcisini tam performansinda kullaniyor. Mi 8 de sogutma problemleri varmis rom kaynakli o yuzden 845-i one plus 6 kadar verimli kullanmiyor. Mi 8 in artilari ise soyle 2 ci kamera (arkadaki) hem derinlik sensoru hem de resmin isik ve reng doygunlugunu daha iyi yapmak icin kullaniliyor.Oneplus 6 da olan 2-ci kamera ise yalniz derinlik sensoru icin. Hem Oneplus 6-dan daha ucuz Mi 8. Simdilik 2 telefon arasindaki fark bunlar( tabii 3.5 mm lik jack girisi Mi 8 de yok amma USB C portu uzerinden takilan kulakliklarda ses performansi daha iyi oluyor)
Evet bunların birkaçını bende okudum yüz tanıma sisteminde hangisi daha başarılı peki

Frohell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet bunların birkaçını bende okudum yüz tanıma sisteminde hangisi daha başarılı peki

Tabiiki Mi 8. Mi8 de gece gorus sensorlari da var. Explorer edition ise iPhone X ile bire bir ayni tarz 3D yuz okuma kullaniyor. Oneplus 6-da yuz tanima yok.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
oneplus 6 gelmiş hepsiburada ya 3600 tl tabii pahalı dolar yüzünden. xiaomi kaldık mecbur

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Görünüşe göre mi 8 almalıyım öyle mi ?

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Ben yerinde olsam oneplus 6 alırdım ki 5'ten beridir ben bu markayı tutuyorum.. Xiaomi'ye kötü demiyorum ama şu an baktım mesela hepsiburada da 4000 tl 128 gb versiyon..

Oneplus 6'nın kasasının dayanıklı olması, su geçirmezlik, kameranın en iyilerden olması, vesaire ben oneplus derim. Sırf o pil performansı, ekranın orantılı olup çentiğin küçük olması, kulaklık girişinin bulunması falan.. 4K 60 FPS, ağır çekim vs..

Bunlar xiaomi'de yok demiyorum ama oneplus 6 alınır gerçekten..

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Ben olsam Mate 10 Pro'dan vazgeçmezdim ama ikisi arasından ben OnePlus'ı öneririm.

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben olsam Mate 10 Pro'dan vazgeçmezdim ama ikisi arasından ben OnePlus'ı öneririm.
bende uzun süre mate 10 pro alma taraftarıydım ama xiaomi mi 8 mate 10 prodan bariz bi şekilde üstün bir telefon , 845 in rakibi kirin 980 ancak bu seferde bütçem yetmeyecek öyle bir telefona .. Kirin işlemciyi gerçekten seviyorum oldukça başarılı 980 de başarılarını katlayacaklarınada eminim ama fiyat bakımından cep yakıyor ..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben yerinde olsam oneplus 6 alırdım ki 5'ten beridir ben bu markayı tutuyorum.. Xiaomi'ye kötü demiyorum ama şu an baktım mesela hepsiburada da 4000 tl 128 gb versiyon..

Oneplus 6'nın kasasının dayanıklı olması, su geçirmezlik, kameranın en iyilerden olması, vesaire ben oneplus derim. Sırf o pil performansı, ekranın orantılı olup çentiğin küçük olması, kulaklık girişinin bulunması falan.. 4K 60 FPS, ağır çekim vs..

Bunlar xiaomi'de yok demiyorum ama oneplus 6 alınır gerçekten..
oneplus 6 nın 8gb ram 256 gb olan versiyonunu bulabilirsem belki onu alabilirim fiyat farkı çok uçuk değilse .. ancak oneplusun çentiği küçük kibar duruyor ve hoşuma gidiyor ama yüz tanıma sistemi ne kadar başarılı olucak sensörsüz ?

Son düzenleme:

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
OnePlus 6 mükemmel bir telefon onlum 1 hafta boyunca kullanma şansım oldu. Özellikle kamarı gayet iyi güzel ve net çekiyor, Pili beni bir gün çıkarmadı tek kötü yanı sık kullanımda pilin bir günü çıkaramaması, Oyun larda kasma veya Donma olmadı Gayet akıcı oynata biliyor. Suya dayanıklı diyorlar ama açıkçası Façam yemedi denemeye, İnternet bağlantı hızı yeterli seviyede türkiye de isen zaten onu tam olarak kullanamıyacaksın zaten, içinden Oreo ile geliyor bir iyi yanı'da bu

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Hahahha onca şey arasında yüz tanımaya mı takıldın. Oldukça hızlı ve yanılmaz deniliyor videolarda. Zaten pek kullanmazsın bile.

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hahahha onca şey arasında yüz tanımaya mı takıldın. Oldukça hızlı ve yanılmaz deniliyor videolarda. Zaten pek kullanmazsın bile.
yani evet :D ben yüzümü tanıtıcam yüzünü gösteren herkese açılıcak telefon falan olmaz güvenli olması lazım :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

OnePlus 6 mükemmel bir telefon onlum 1 hafta boyunca kullanma şansım oldu. Özellikle kamarı gayet iyi güzel ve net çekiyor, Pili beni bir gün çıkarmadı tek kötü yanı sık kullanımda pilin bir günü çıkaramaması, Oyun larda kasma veya Donma olmadı Gayet akıcı oynata biliyor. Suya dayanıklı diyorlar ama açıkçası Façam yemedi denemeye, İnternet bağlantı hızı yeterli seviyede türkiye de isen zaten onu tam olarak kullanamıyacaksın zaten, içinden Oreo ile geliyor bir iyi yanı'da bu
evet bencede öyle telefon ama hala birsürü sorunu var telefonun çıktıkça çıkıyor telefonun sorunu :D android güncellemelerini en hızlı alan telefonlardan biri oxygen os işletim sistemi hafif ve kullanımı kolay ama miui arayüzüde oldukça güzel ve stabil çalışıyor . oneplus 6 de genel olarak baktığımızda beğenmediğim hicbir yönü yok sadece parmak izi okuyucusu arkada ufak dikdörtgen tarzda ve ben sevmiyorum öyle yüz tanımasına takılmamın sebeplerinden biride bu ben sevmiyorum oyle parmak izi okuyucusunu yuvarlak büyük olsaydı xiaomi gibi daha iyi olabilirdi ama öyle değil bu yüzden büyük ihtimalle güvenlik kısmında yüz tanımaya güvenicem ..

Son düzenleme:

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
USB C kulaklıklar thoroughly olarak piyasaya çıkmadı tr'de bulunması pek kolay değil usb jack her türlü senin için avantaj olacak ki.

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
USB C kulaklıklar thoroughly olarak piyasaya çıkmadı tr'de bulunması pek kolay değil usb jack her türlü senin için avantaj olacak ki.
benim için sorun değil type c girişli yada jack girişli olması bluetooth kulaklık kullanıyorum genellikle ve telefonum nasıl olursa one göre gerekli aksesuarı toplarım ben o yüzden pek sorun etmiyorum onu

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
oneplus 6 nın yüz tanıma sistemi nasıl peki ?

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Youtube'dan izleyebilirsin kullanmadığım için bilmiyorum. Şimdiden Bir kaç aylık uzun kullanım testleri yayımlanmıştır.

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Mi8 alırsan bi sorunda tamir imkanı falan daha kolay ve yüz tanıması çok daha başarılı

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Beyler alacağım firmaların ikisine de güvenilmez diyorlar , o yüzden oneplus & xiaomi den çıktı durum en iyisi bütçeyle sormalı 3.500 lira bütçe ile garantili & garantisiz alınabilecek en iyi telefon hangisidir ? özellikle depolama yükseltilebilir olursa iyi olur yükseltilmiyorsa da yüksek bir depolama olursa iyi olur şimdiden teşekkürler

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
V30+
S8-S8+
Huawei P20
s8+ dahil tek kamera ve 4gb ram ile geliyor benim şuan kullandığım c9 pro 6gb ram içeriyor eliyorum bu yüzden ..
v30+ 4gb ram içeriyor buda çift kamera olması hoşuma gitti 6 gb ram ve 845 olsaydı kuşkusuz bunu seçerdim
p20 de aynı 4 gb ram kullanıyor
şöyle ram kısmında üzmeyecek ihtimali varsa 845 işlemcisi olacak bir cihaz bulamaz mıyım ? :(

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
s8+ dahil tek kamera ve 4gb ram ile geliyor benim şuan kullandığım c9 pro 6gb ram içeriyor eliyorum bu yüzden ..
v30+ 4gb ram içeriyor buda çift kamera olması hoşuma gitti 6 gb ram ve 845 olsaydı kuşkusuz bunu seçerdim
p20 de aynı 4 gb ram kullanıyor
şöyle ram kısmında üzmeyecek ihtimali varsa 845 işlemcisi olacak bir cihaz bulamaz mıyım ? :(
Biraz zorlayıp Mate 10 Pro alabilirsiniz çok çok iyi cihaz(3200tl idi 3 gün önce:sweatsmile:)
Fakat sizin cihazınız 600 serisi bir işlemci kullanıyor ve işlemci anlamında önerdiğim cihazların hepsi 835-845 rakibi işlemciler ve bence olaya sadece Ram açısından yaklaşmayın yeni gelecek Pixel 3 dahi 4Gb Ram ile gelecek ama ortalığı kasıp kavuracak zam gelmeden DE V30+ çok iyi tercih olur 3000 liraya.ZenFone 5Z önermiyorum çünkü ZenFone 5'ten tek farkı Ram ve İşlemci yani batarya,kamera ve çok fazla özellik ZenFone 5 ile aynı ve bana göre amiral gemisi niteliği taşımıyor.O fiyattaki cihazların da hep fiyattı arttı maalesef.