Xiaomi Note 8 Pro önerir misiniz ? Açıklamaları ile birlikte lütfen.

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139

1:25 kısmında grafik ayarlarını görebilirsiniz.

Fps limiti değerleri şöyle:

Düşük: 20fps
Orta: 25fps
Yüksek: 30fps
Aşırı yüksek: 40fps
Aşırı: 60fps

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273

1:25 kısmında grafik ayarlarını görebilirsiniz.

Fps limiti değerleri şöyle:

Düşük: 20fps
Orta: 25fps
Yüksek: 30fps
Çok yüksek: 40fps
Aşırı: 60fps
Herkes şunu yanlış biliyor anlatmaya çalışıyorum herkese çoğu anlamıyor. O düşük orta yüksek kare atlama hızıdır. Telefonda grafik ayarını düşüğe alıp kare atlama hızını düşük yaparsanız oyun yine kasar çünkü o kare atlama hızıdır. Oyunu HDR'ye alıp aşırı yada çok yükseğe alırsanız yüksek fps alırsınız.

O düşükde 20 fps alıyor aşırı da 60fps alıyor diyenler cahildir net! Çünkü o aşırı yada düşük kare atlama hızıdır. Tekrar söylüyorum İphone X'de alsanız yine de kasma yapar.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Herkes şunu yanlış biliyor anlatmaya çalışıyorum herkese çoğu anlamıyor. O düşük orta yüksek kare atlama hızıdır. Telefonda grafik ayarını düşüğe alıp kare atlama hızını düşük yaparsanız oyun yine kasar çünkü o kare atlama hızıdır. Oyunu HDR'ye alıp aşırı yada çok yükseğe alırsanız yüksek fps alırsınız.

O düşükde 20 fps alıyor aşırı da 60fps alıyor diyenler cahildir net! Çünkü o aşırı yada düşük kare atlama hızıdır. Tekrar söylüyorum İphone X'de alsanız yine de kasma yapar.
Nasıl cahilliktir? Örneğin fps limitini “düşük” ayarına yaparsan fps değeri 20fps’e kilitleniyor,daha yukarısına çıkılamıyor. Kimse fps değerini düşük yapmıyor zaten. Biz en yüksek değerinden bahsediyoruz. Note 8 pro Akıcı(düşük grafikte) aşırı fps(en fazla 60fps) alırken HDR(en yüksek grafik)’da ise aşırı yüksek(en fazla 40fps) alırsın

Yalnız bu değerler limiti. Yani mesela HDR’da aşırı yüksek(40fps) yaparsan illa 40fps alacağın anlamına gelmiyor. O daha çok işlemci performansına göre değişir. Testlere göre note 8 pro o ayarlarda ortalama 35fps alıyor. Bu az gelebilir ama orta segmente göre çok iyi bir değer

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Nasıl cahilliktir? Örneğin fps limitini “düşük” ayarına yaparsan fps değeri 20fps’e kilitleniyor,daha yukarısına çıkılamıyor. Kimse fps değerini düşük yapmıyor zaten. Biz en yüksek değerinden bahsediyoruz. Note 8 pro Akıcı(düşük grafikte) aşırı fps(60fps) alırken HDR(en yüksek grafik)’da ise aşırı yüksek(40fps) alırsın

Yalnız bu değerler limiti. Yani mesela HDR’da aşırı yüksek(40fps) yaparsan illa 40fps alacağın anlamına gelmiyor. Testlere göre note 8 pro o ayarlarda ortalama 35fps alıyor.
Ben onu demiyorum tüm arkadaşlarım pubg mobile oynayan akıcı grafiğe alıyor oyun kasmasın diye bi bakıyorum kare atlama hızı en düşükde birde bana kasıyor diyor ver yapayım diyorum kare atlama hızını aşırı ya alıyorum en yükseğe işte diyor oh be sonunda kasma gitti nasıl yaptın diyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhabalar 1 2 ay içinde telefon alacağım şuan telefon araştırma evresindeyim Xiaomi Note 8 Pro önerir misiniz ? Önerirseniz neden öneriyorsunuz ? (Ekran,şarj vb. vb.)

Birde oyun oynayan kişiler olursa hangi oyunda kaç fps aldığını söyleyebilir mi ?
oyun manyağı biriysen tam senlik telefon fakat ekran olarak geride kalıyor çünkü IPS panel kullanıyor onun yerine Realme X2 öneririm fakat henüz ülkemize gelmedi eğer ekran kalitesini takıntı etmeyeceksen RN8 Pro tam senlik telefon
@AlteredTech arkadaşla ilgileniver sana zahmet

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ben onu demiyorum tüm arkadaşlarım pubg mobile oynayan akıcı grafiğe alıyor oyun kasmasın diye bi bakıyorum kare atlama hızı en düşükde birde bana kasıyor diyor ver yapayım diyorum kare atlama hızını aşırı ya alıyorum en yükseğe işte diyor oh be sonunda kasma gitti nasıl yaptın diyor.
Ha sen onu diyorsun. Ben yanlış anladım. Benimkiler bunların hepsini biliyor. Ondan böyle deneyimlerle karşılaşmadım :)

Evet,malesef casual oyuncuların birçoğu o fps kısmını yanlış anlıyor

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
oyun manyağı biriysen tam senlik telefon fakat ekran olarak geride kalıyor çünkü IPS panel kullanıyor onun yerine Realme X2 öneririm fakat henüz ülkemize gelmedi eğer ekran kalitesini takıntı etmeyeceksen RN8 Pro tam senlik telefon
@AlteredTech arkadaşla ilgileniver sana zahmet
Pek bir sıkıntı olacağını sanmıyorum bi güneş altında sıkıntı çıkarır fakat ekran 6.53 inçmiş gerçekten büyük iyi oyunlar için birebir evet oyun manyağıyım :) PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite ilk çıktıklarından beri oynuyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bende hala sezon 1 kıyafeti var :) ilk çıktığında vay be telefonda pubg oynuyoz diyorduk. Bana 2011’i hatırlattı. O zaman telefonda gta 3 ile herkese hava atıyordum :)

Telefondaki donanım güçlenince çok daha kaliteli oyunlar çıkacaktır. Umarım yakında gta4’ü çıkarırlar.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Pek bir sıkıntı olacağını sanmıyorum bi güneş altında sıkıntı çıkarır fakat ekran 6.53 inçmiş gerçekten büyük iyi oyunlar için birebir evet oyun manyağıyım :) PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite ilk çıktıklarından beri oynuyorum.
ekran boyutunu dert etme ekran gövde oranı yüksek olduğu için rahat kullanırsın bende 4 inçlik İPhone 5s'ten 6.39 inçlik Mİ9T'ye geçtim gerisini artık sen düşün
6.39 inç kullanıyorum ve hiç zorlanmıyorum kullanımı bana çok rahat geliyor bence sen en fazla 1 haftada alışırsın

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
ekran boyutunu dert etme ekran gövde oranı yüksek olduğu için rahat kullanırsın bende 4 inçlik İPhone 5s'ten 6.39 inçlik Mİ9T'ye geçtim gerisini artık sen düşün
6.39 inç kullanıyorum ve hiç zorlanmıyorum kullanımı bana çok rahat geliyor bence sen en fazla 1 haftada alışırsın
Ben abimin telefonunda oyun oynayıp video izlediğim için alıştım onunki de note 8 pro ama önerir misiniz diye sorayım dediydim :)

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Benim bir sorum olacak. Bu telefonda pubgyi akıcı-aşırı yani 60fps oynasak ne kadar ısınma olur? Isınma normal derecelerde mi olur? Telefonun tek sıkıntısı ısınması.

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Benim bir sorum olacak. Bu telefonda pubgyi akıcı-aşırı yani 60fps oynasak ne kadar ısınma olur? Isınma normal derecelerde mi olur? Telefonun tek sıkıntısı ısınması.
Telefonda HDR ayarlarda oynasanız bile ısınma pek olmaz çünkü telefonda sıvı soğutucu var.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Telefonda HDR ayarlarda oynasanız bile ısınma pek olmaz çünkü telefonda sıvı soğutucu var.
O ayarda çok yardımcı olacağını sanmıyorum. HDR’da telefon bayağı ısınıyor.

Ya normal,ya da normalden biraz daha sıcak olur diye düşünüyorum.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Eşim sadece fotoğraf çekimi ve sosyal medya için kullanıyor telefonu.
Oyun oynamaz.
Sırf kamerası için alınır mı bu telefon?
(Hatta video bile çekmiyor.)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Eşim sadece fotoğraf çekimi ve sosyal medya için kullanıyor telefonu.
Oyun oynamaz.
Sırf kamerası için alınır mı bu telefon?
(Hatta video bile çekmiyor.)

Hocam kamera için bu cihazı almayın derim.

Eğer fotoğraf konusunda güzel bir cihaz istiyorsanız OIS olan cihazlara bakın.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Android istiyoruz.
Bir de 3 bin lira civarı ayırdık. Bu yönde öneriniz nedir?
İos demedi ois dedi :)

Yani optik görüntü sabitleyici donanımı kullanan telefonlara bakın diyor. O donanım titreme efektini azaltıyor,bu da çoğu zaman daha net sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bu genelde videoda çok etkili ama yinede fotoğraf kalitesini de güzel yandan etkileyebiliyor

Hangi cihazda OIS’in var/yok olduğunu öğrenmek istiyorsan epey veya gsmarena gibi sitelerden telefonun özelliklerine göz atabilirsin. OIS: evet/hayır falan diyorlar genelde...

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben abimin telefonunda oyun oynayıp video izlediğim için alıştım onunki de note 8 pro ama önerir misiniz diye sorayım dediydim :)
oyun manyağı biriysen öneririm fakat ben RN8 Pro kullanıcısı değilim o yüzden seni @AlteredTech hocama yönlendireyim sana seve seve yardımcı olur
RN8 Pro öneririm tam bir f/p canavarı fakat işlemcisi 4-5 sene kullanım sunar mı bilmiyorum o yüzden ben RN8 Pro yerine Realme X2 alırdım ki daha TR'ye gelmedi