Xiaomi mi5s bildirim sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar mi5s telefonuma bildirimler ya gelmiyor ya da geç geliyor.. Uygulama bildirimlerini açtım pil kullanımını ayarladım ama yine de bildirim gelmiyor.. Özellikle bip kelimelik Youtube twitter gibi uygulamalarda dahası var ama bunlar aklıma gelenler.. Watsapta da bazen geç geldiği oluyor.. Yardımcı olursanız sevinirim..

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Ben. 8.2 global sürümünü kullanırken de vardı ,ayrıca konu yeri yanlış ilgili yere konunuzu taşıtırsanız daha hızlı yardım alabilirsiniz.
Cihazı aldığınızdan itibaren sıfırlama yaptıysanız sıfırdan global sürüm flash atmakta fayda var.
Önemli bir uyarıda bulunayım eğer daha önce bu tarz işlemleri yapmadıysanız iyice araştırmadan girişmemenizi öneririm

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İlgili yere de yazdım ama yeterince cevap alamadım.. Burdan daha çok cevap geliyor.. 8.5.3 global sürümü kullanıyorum. Siz sorunu nasıl aştınız yeni rom yükleyerek mi.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Sıfırdan flash atarak çözmüştüm üç model xiaomi kullandım üçünde de aynı sorun vardı zaten global forumunda da 8.x.x sürümlerinde bir sürü konu yazmışlardı. İki whatsapp birden kullanıyordum sorun bir süre sonra tekrar etmeye başlıyordu.

Bu arada şimdi global sitesine baktım farklı modellere 8.5.4 verilmeye başlanmış ,hata raporlarında bildirim sorunu da yazıyor .

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Flash attım derken yeni rom mu yükledin.. 8.5.4 de bildirim sorunu düzeltilmiş mi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam konuyla alakası yok da birşey soracağım cihazdan memnun musun?

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Normalde gayet memnunum ama bikaç gündür bildirim sorunları çıkmaya başladı o canımı sıkıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Güç tasaaufunu kapat bildirim gelmeyen uygulamaların verilerini ve onbelleklerini temizle (whatsapa dikkat mesajların gidebilir bir şekilde yedekle veya whaatsapi sıfırlama )

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Bu miui9 mi5s'e ne zaman gelir yahu bir bilginiz var mı ?
Ben üç model kullandım hala gelecek , benim kanım adamlar işi çözdü nasılsa satılıyor mantığı gidiyor ki sitesinde isyan eden üyeler var. Tepkiler artıyor bence yılsonuna dayanamaz global dağıtırlar diye düşünüyorum Nisan ayında mi note 2 kullanırken gelecekti sözde

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben üç model kullandım hala gelecek , benim kanım adamlar işi çözdü nasılsa satılıyor mantığı gidiyor ki sitesinde isyan eden üyeler var. Tepkiler artıyor bence yılsonuna dayanamaz global dağıtırlar diye düşünüyorum Nisan ayında mi note 2 kullanırken gelecekti sözde
Paran varsa çinli telefon olarak OnePlus alıp geçeceksin aslında parası çok olmayanlar için de Xioami cihazlar donanım olarak gayet güzel hiç yoktan bu tarafı var.
Esşek yükü para istemiyorlar en azından.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Paran varsa çinli telefon olarak OnePlus alıp geçeceksin aslında parası çok olmayanlar için de Xioami cihazlar donanım olarak gayet güzel hiç yoktan bu tarafı var.
Esşek yükü para istemiyorlar en azından.
Oneplus 5 de ois açığını her hafta update vererek kapatabilirse ne ala.Aslında güzel cihaz ama xiaomi şu yazılım ile donanım işini aynı kutuya bilerek koymuyor benim görüşüm bu . Bu arada bende göz kırpayım OP5 için:D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Oneplus 5 de ois açığını her hafta update vererek kapatabilirse ne ala.Aslında güzel cihaz ama xiaomi şu yazılım ile donanım işini aynı kutuya bilerek koymuyor benim görüşüm bu . Bu arada bende göz kırpayım OP5 için:D
4K için EİS geldi ama EİS asla ve asla OİS olamaz asla. OİS gece fotoğraflarınada yardım ediyor.

Son mesajlar