Xiaomi Mi5 tavsiye edermisiniz ? Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Ön ve arka kamera performansı nasıl ve sar değeri hakkında bilgi almak istiyorum

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Ön ve arka kamera performansı nasıl ve sar değeri hakkında bilgi almak istiyorum
ben kullanıyorum ön kamera htc 10 ile birlikte en iyi kameralardan arka kamerası ise s7 lerle neredeyse aynı 1 tık düşük diyebiliriz. Sar değeri biraz yüksek ama 40 dk ya varan konuşmalarda bir ısınma veya rahatsızlık yaşamadım , öneririm.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ben kullanmadım fakat tasarımı gerçekten güzel.:)Ama Sar değeri sıkıntı.:eek:

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Xiaomi mi5 tam bir f/p ürünü. Kamera konuşunda piyasanın en iyisi değil ama gayet başarılı. Bu konuda kesinlikle memnun edecektir. Fakat sar değeri oldukça tartışılıyor haklı olarak. Arkadaş kullanıyormuş o daha iyi deneyimler konuşma konusundaki rahatsızlık konusunu ama ben rahatsız etmesede insan sağlığına olan zararı yüzünden yüksek sar değerli cihazlara herzaman bir tık eksi puan veririm. Neticede cihaz donanım, ekran, kamera konusunda oldukça başarılı olmasına rağmen böyle basit bir neden ile almayı düşünenleri kuşkuya düşürmemeli. Özetle xiaomi mi5 alınır mı? Evet alınır ama sırf şu sar değeri kuşku uyandırcaksa hepsiburada'dan 1750 tl'ye lg g5 de alınabilir. Donanım özelliklerini düşündüğümüzde mi5'den sonraki f/p ürünü lg g5.

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Kazakistan da bulunduğum süre içerisinde kullandım gayet güzel telefon. Hatta xiaomi nin laptop, tablet ve diğer cihazlarını da test etme imkanım oldu. Kesinlikle seveceksin mi5 i.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Kazakistan da bulunduğum süre içerisinde kullandım gayet güzel telefon. Hatta xiaomi nin laptop, tablet ve diğer cihazlarını da test etme imkanım oldu. Kesinlikle seveceksin mi5 i.
Ben de sevdim tasarımı falan güzeldi fakat Sar değeri yüksek.:eek:

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hay sizin SAR değerinize! demek istiyorum müsaadenizle.. SAR değeri muhabbeti iyice midemi bulandırdı artık. Hatta atalarımızın deyimiyle "kabak tadı verdi".. Senenin başında kimsenin umrunda değildi. Telefonlara takacak kulp bulamadılar şimdi de ağızlarına SAR kelimesini sakız ettiler.. Yeter ya.. Valla sıktınız..

Avrupa Standartlarına göre 2.0'ı geçmiyorsa rahat bir şekilde alabilirsiniz.. Bu firmalar, büyük firmalar, insan sağlığına zarar verecek telefon üretemezler.. Kalkıp, "sigara da sağlığa zararlı ama satılıyor" gibi saçma sapan örnekler verip sinirleri iyice germeyiniz ayrıca.. SAR değerine bakacağınıza önce marketten cips, bisküvi, kek, çikolata, kola almayı bırakın.. Yediğinizden, içtiğinizden haberiniz yok gelmiş burada telefonlara SAR'ıyorsunuz..

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hay sizin SAR değerinize! demek istiyorum müsaadenizle.. SAR değeri muhabbeti iyice midemi bulandırdı artık. Hatta atalarımızın deyimiyle "kabak tadı verdi".. Senenin başında kimsenin umrunda değildi. Telefonlara takacak kulp bulamadılar şimdi de ağızlarına SAR kelimesini sakız ettiler.. Yeter ya.. Valla sıktınız..

Avrupa Standartlarına göre 2.0'ı geçmiyorsa rahat bir şekilde alabilirsiniz.. Bu firmalar, büyük firmalar, insan sağlığına zarar verecek telefon üretemezler.. Kalkıp, "sigara da sağlığa zararlı ama satılıyor" gibi saçma sapan örnekler verip sinirleri iyice germeyiniz ayrıca.. SAR değerine bakacağınıza önce marketten cips, bisküvi, kek, çikolata, kola almayı bırakın.. Yediğinizden, içtiğinizden haberiniz yok gelmiş burada telefonlara SAR'ıyorsunuz..
Bunlara ek olarak baz istasyonuna yakın oturmamak, uyumadan önce telefonu kapatıp kendinden uzağa koymak, odada modem varsa fişini çekmek yine odadaki televizyonun elektrik bağlantısını kesmek telefonla konuşurken kulaklık kullanmak telefonda gereksiz fazla konuşmamak radyasyondan korunmanın diğer yolları :)

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bir arkadaşım kullanıyor mi5 in 128gb/4gb ram modelini. Geçen hepsiburada.com da gördüm. Fiyatı 1350₺ lere kadar gerilemiş durumda ( tabi 32gb/3gb ramli modeli ). Bence alınabilecek telefon. Özellikle fiyat yönünden rakipleri ile kıyasladığımız zaman ( iph5s, G4, SGS5 ve belki daha da ucuz olsa da GM5+ ) kesinlikle hepsinden daha iyi bir kamera, şarj, performans deneyimi sunacağına eminim. Kullanan arkadaşım bayağı memnundu. Bende bir süre kurcalama fırsatı edindim. Telefon gerçekten akıcı ve seriydi. Kameraları da gerçekten tatmin edici.
Ama şöyle bir not düşmek isterim. Bu tip cihazların garanti süreci gerçekten sancılı oluyor. Eğer bozulursa yenisini alırım gözüyle bakıyorsanız sıkıntı yok. Çünkü bazen olay öyle bir reddeye geliyor ki, garanti yerine lanet edip elden bir telefoncuya yaptırmak istediğinizde, alacağınız cevap " abi bunun parçası yok bende. Sen nerden buldun bunu?" oluyor. Bunlari göze alması gerek alacak kişilerin.