Xiaomi Mi Note 3-Nokia 8 -Huawei P20 Lite-Sony Xperia XZ1?

Bu konuyu okuyanlar

MerSez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar, 4,5 yıldır severek kullandığım Samsung Galaxy S4'le dün itibariyle yollarımı ayırmak zorunda kaldım. :confused:Çok zaman donar, kendi kendine kapanır, ısınırdı ama vura çarpa alışmıştık birbirimize. Eşim bu çok eskidi yeni alalım dediğinde bir yıl daha kullanırım diyordum. Kullanırdım da ama dün elimden kayıp şiddetle yere çarpmasaydı. Şimdi sıkıntı şu: Eşimin bana yeni telefon almayı teklif ettiği dönemlerde fiyatlar 1500 civarıyken şimdi 2000 civarlarında geziyor.:oops: Mutsuzluğum bu haberle daha da perçinlendi. En azından doğru kararı verirsem bir miktar avunurum diye düşünüyorum. :) Bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var.

Xiaomi Mi Note 3'ü arkadaşım aldı. Severek kullanıyor. Ben de fotoğraf çekimlerini çok beğendim. Hızlı ve yavaş video çekimleri de var. Kafamdaki sorular: İthalatçı garanti olayı büyük sıkıntı oluyor mu, uzun yıllar kullanabilir miyim?

Nokia 8, benim için iyi bir nostalji. Sonuçta Nokıa 3310 efsanesini yaşamış biriyim. Bir de amiralmiş (ne demek anlamıyorum) ama epey artı bir özellik olmalı. Tasarımı da çok güzel. Kafamdaki sorular şu: Çok ısınma sorunu olduğu söyleniyor, kamera kullanımının da zahmetli olduğundan bahsedilmiş. Kimi çok beğenirken kimi de yerden yere vurmuş. Emin olamadım.

Huawei P20 Lite, fotoğraf çekiminde çok iyi olduğunu buradan izlediğim videolardan öğrendim. Kafamdaki sorular: sağlam mıdır, uzun yıllar dayanır mı, donmaydı bilmem ne gibi problemler yaşatıp pişman eder mi?

Sony Xperia XZ1, çok kafamda olan bir model değildi. Fakat forumdan takip ettiğim kadarıyla birçok insanın favorisi. Eşim Z1'i kullanmıştı. Sanırım onunla pek alakası yok. Kafamdaki sorular şu: Bu telefonun kamerası ve fotoğraf çekimi beni Xiaomi Mi Note 3 kadar memnun eder mi, uzun yıllar kullanabilir miyim?

Yazdığım markalarda fiyat farkı neredeyse yok. Ben telefona oyun yükleyen bir insan değilim. En fazla kızım için basit boyama oyunu yüklerim o da bir taneyi geçmez. Fotoğraf çekip iyi sonuçlar almak isterim ama işi sadece fotoğrafa döküp kaliteyi de bırakmak istemem uzun yıllar kullanmak isterim. Bu durumda tercihim ne olmalı? Şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Açıkçası ben P20 lite'ın uzun süreler dayanabileceğini pek sanmıyorum yani tasarımına aldanıp da P20 lite tercih etmemelisiniz kamera özellikleri de karşılaştırdığınız cihazların altında kalıyor.
Mi Note 3 oldukça iyi bir tercih olabilir fakat onun da Nokia 8 vs XZ1 yanında işlemcisi çok uzun süreli olmayacaktır
XZ1 gibi bir seçeneğiniz varken Nokia 8'i eleyin bence.Nokia 8'e kıyasla kamera özellikleri,Stereo hoparlörü,suya dayanıklılığı,kutudan daha yeni sürüm olan 8.0 ile çıkması gibi artıları var fakat ikisinin de tasarımı berbat bana kalırsa.
Sonuç olarak belirttiğiniz cihazlar arasında en iyi tercih XZ1 olur.Fakat 2000 lira seviyesinde LG G6'ya da bakmanızı öneririm

MerSez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Açıkçası ben P20 lite'ın uzun süreler dayanabileceğini pek sanmıyorum yani tasarımına aldanıp da P20 lite tercih etmemelisiniz kamera özellikleri de karşılaştırdığınız cihazların altında kalıyor.
Mi Note 3 oldukça iyi bir tercih olabilir fakat onun da Nokia 8 vs XZ1 yanında işlemcisi çok uzun süreli olmayacaktır
XZ1 gibi bir seçeneğiniz varken Nokia 8'i eleyin bence.Nokia 8'e kıyasla kamera özellikleri,Stereo hoparlörü,suya dayanıklılığı,kutudan daha yeni sürüm olan 8.0 ile çıkması gibi artıları var fakat ikisinin de tasarımı berbat bana kalırsa.
Sonuç olarak belirttiğiniz cihazlar arasında en iyi tercih XZ1 olur.Fakat 2000 lira seviyesinde LG G6'ya da bakmanızı öneririm

Çok teşekkür ederim ayrıntılı açıklamanız için. LG G6'ya da bakacağım. Onu hiç düşünmemiştim.

Size de çok teşekkür ederim.

bugrahan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tasarım takıntınız yoksa en iyi seçenek XZ1 gibi görünüyor. Hayır ben çerçevesiz telefon istiyorum göze hoş gelsin diyorsanız Xiaomi ve Huawei arasında bir tercih yapmanız gerekir. Diğer cihazlara çok fazla hakim değilim ancak XZ1' in tek eksik yanı söylediğim gibi tasarımı. Kamera, Performans, Sağlamlık, Güncellik olarak çok iyi bir seviyede, fiyatına göre tabi ki.

M.C.D

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Bu trlefonlardan en iyisi bence p20lite ama Zenfone 5 i de bu listeye alabilirsin

Ilkegnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XZ1 i tercih edebilirsin teknik özellikleri güzel kamerasıda güzel tavsiye ederim

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Önce XZ1 sonra G6 en son Nokia 8 diyorum.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Xiaomi mi a2 alabilirsin yada mi 8 youth veya Xiaomi redmi note 6 yı bekle bu fiyatlara alabilirsin

Vovo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bende tecrübe mi paylaşayım belki faydası olur.

A2 kullanıyorum daha doğrusu 6X ikisi de aynı telefon A2 Android One 6X ise Xiaomi markasının kendi arayüzü olan MIUI kullnıyor. 6X i 3 ay önce 1600 e almıştım şuan 1800 (garantisiz) Bende ilk defa garantisiz bir telefon tercih ettim MIUI arayüzüne gerçekten bayıldım kullanıcıya gereken tüm özellikler mevcut stabil ve akıcı. A2 modeline gelirsek kamerası bence çok iyi youtube a yazarsanız camera test görürsünüz. İşlemcisi de üzmez SD660 AI tüm oyunları gayet akıcı oynatıyor donma kasma vs yaşamadım. Isınma konusunda da cihaz gayet başarılı aşırı ısınma yaşamadım. Çok oyun oynuyorsanız batarya performansı üzebilir 3010 mAH bataryaya sahip ben günde 1 2 saat oyun gerisi normal kullanım olarak bir kez şarj ediyorum yıl sonuna kadar Android P alacağı söyleniyor P de batarya optimizasyonu başarılı olduğu belirtiliyor buda iyi bir etken olur diye düşünüyorum.
İki arkadaşıma A2 Lite aldık pek oyun oynamazlar onlar da çok memnunlar.

Çevremde kullanılan telefonlar Note3, Note5 bunlardan da şikayeti olmadı arkadaşlarımın.

Nokia 8 benim de çok istediğim bir modeldi ama Vatan bilgisayarda çalışan arkadaşım ve servisinde çalışmış arkadaşım uzak dur dedi. Tavsiyelerine uydum.

Garantisiz telefon kullanmak bir risk mi? Evet ama xiaomide şu artınız var Aliexpressten tüm materyali satın alabilirsiniz ki en çok sorun çıkaran ekran kırılması gibi görünüyor oda uygun fiyatlara mevcut. Dilediğiniz telefoncuya taktırırsınız.

Samsun A7 kullanıyordum durduk yere bozuldu servise götürdüm anakart darbeden dolayı arılanmış dediler telefonu incelediniz mi dedim evet yanıtı aldım kılcal çizik dahi olmayan bir telefonun darbeden ötürü anakartı nasıl bozulur onuda anlamış değilim. Toplamda 4 kez arıza yaptı ekran gitti vs hepsi kullanıcı hatasıydı. Kısaca benim için garanti hikayesi pek önem arz etmez oldu.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,261
Merhaba arkadaşlar, 4,5 yıldır severek kullandığım Samsung Galaxy S4'le dün itibariyle yollarımı ayırmak zorunda kaldım. :confused:Çok zaman donar, kendi kendine kapanır, ısınırdı ama vura çarpa alışmıştık birbirimize. Eşim bu çok eskidi yeni alalım dediğinde bir yıl daha kullanırım diyordum. Kullanırdım da ama dün elimden kayıp şiddetle yere çarpmasaydı. Şimdi sıkıntı şu: Eşimin bana yeni telefon almayı teklif ettiği dönemlerde fiyatlar 1500 civarıyken şimdi 2000 civarlarında geziyor.:oops: Mutsuzluğum bu haberle daha da perçinlendi. En azından doğru kararı verirsem bir miktar avunurum diye düşünüyorum. :) Bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var.

Xiaomi Mi Note 3'ü arkadaşım aldı. Severek kullanıyor. Ben de fotoğraf çekimlerini çok beğendim. Hızlı ve yavaş video çekimleri de var. Kafamdaki sorular: İthalatçı garanti olayı büyük sıkıntı oluyor mu, uzun yıllar kullanabilir miyim?

Nokia 8, benim için iyi bir nostalji. Sonuçta Nokıa 3310 efsanesini yaşamış biriyim. Bir de amiralmiş (ne demek anlamıyorum) ama epey artı bir özellik olmalı. Tasarımı da çok güzel. Kafamdaki sorular şu: Çok ısınma sorunu olduğu söyleniyor, kamera kullanımının da zahmetli olduğundan bahsedilmiş. Kimi çok beğenirken kimi de yerden yere vurmuş. Emin olamadım.

Huawei P20 Lite, fotoğraf çekiminde çok iyi olduğunu buradan izlediğim videolardan öğrendim. Kafamdaki sorular: sağlam mıdır, uzun yıllar dayanır mı, donmaydı bilmem ne gibi problemler yaşatıp pişman eder mi?

Sony Xperia XZ1, çok kafamda olan bir model değildi. Fakat forumdan takip ettiğim kadarıyla birçok insanın favorisi. Eşim Z1'i kullanmıştı. Sanırım onunla pek alakası yok. Kafamdaki sorular şu: Bu telefonun kamerası ve fotoğraf çekimi beni Xiaomi Mi Note 3 kadar memnun eder mi, uzun yıllar kullanabilir miyim?

Yazdığım markalarda fiyat farkı neredeyse yok. Ben telefona oyun yükleyen bir insan değilim. En fazla kızım için basit boyama oyunu yüklerim o da bir taneyi geçmez. Fotoğraf çekip iyi sonuçlar almak isterim ama işi sadece fotoğrafa döküp kaliteyi de bırakmak istemem uzun yıllar kullanmak isterim. Bu durumda tercihim ne olmalı? Şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

Sony Xperia XZ1 Öneririm!