Xiaomi mi A2 IMEI

Bu konuyu okuyanlar

Efotia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar.

4 ay önce İspanya'dan telefon satın aldım kendi telefonum bozulduğu için yaklaşık 280 euroya ve 1 hafta önce eğitimim bittiği için ülkeye dönüş yaptım. Bugün bir sms geldi 120 gün içinde cihazımın kullanım dışı kalacağına dair. E-devlet sistemine girdim ödeme yapmak için gördüğüm rakam yüzünden sinirden elim ayağım titredi gerçekten 618 lira vergi istiyor devlet 280 euroluk bir telefon için. Ben bu parayı hem ödeyemem hem de ödeyebilsem bile parayı yakarım ama yine de bu vergiyi ödemem. Bu konu hakkında neler yapılabilir? cihaza yeni IMEI tanımlama gibi şeyler yapılabiliyor sanırım konu ile ilgili tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Telefoncular yapıyor ama bir zaman sonra patlama olasılığı yüksek en mantıklısı pasaport kaydı yaptırıp 618 tl vermek

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Merhabalar.

4 ay önce İspanya'dan telefon satın aldım kendi telefonum bozulduğu için yaklaşık 280 euroya ve 1 hafta önce eğitimim bittiği için ülkeye dönüş yaptım. Bugün bir sms geldi 120 gün içinde cihazımın kullanım dışı kalacağına dair. E-devlet sistemine girdim ödeme yapmak için gördüğüm rakam yüzünden sinirden elim ayağım titredi gerçekten 618 lira vergi istiyor devlet 280 euroluk bir telefon için. Ben bu parayı hem ödeyemem hem de ödeyebilsem bile parayı yakarım ama yine de bu vergiyi ödemem. Bu konu hakkında neler yapılabilir? cihaza yeni IMEI tanımlama gibi şeyler yapılabiliyor sanırım konu ile ilgili tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.
Maalesef artık böyle. Önceden 140₺ falandı sonra 170₺ oldu. Sonra da fiyatı 600₺’ye fırladı.

İnsanlar yurtdışından herhangi telefonu Türkiye’deki fiyatından çok daha ucuza getirdiğinden böyle saçmalık oluştu. Görünüşe göre hükümet bundan hoşlanmadı.

Mesela 14000₺’lik iphone almak yerine aynı telefonu yurtdışından 7600’e getirebiliyorsun

Artık iphone yada Mate 20 pro gibi aşırı pahalı telefon getirmiyorsan yurtdışından telefon getirmek değmez. Keşke gelmeden önceden araştırsaydın :(

Telefoncular daha ucuza bunu yapabiliyor ama riskli olabilir.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,048
3310'dan alıp o telefona aktarıyorlar gibi duymuştum ama bir telefoncuya danışmanız gerek.
En sağlıklısı ve yasalı e-devlet'ten işletmek.