Xiaomi Mi 9T/9T Pro Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
@Görkem Say hocam neden RN8 RN8 Pro ve Mİ9 Lite'da MİUI 11 güncellemesi gelmesine rağmen hala Google'ın telefon ve mesajlar uygulaması yer alıyor ?

Reaksiyon puanı
628
Off yine Android Sistemi yüzde 42 oldu. Bugün telefonu çok da kullanmadım. Normalde 18 filan oluyor Android Sistemi.
Screenshot_2019-11-24-21-03-30-736_com.miui.securitycenter.jpg

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Anlaşmaya bağlı galiba. Klavyede de GBoard kullanıyoruz mesela.
Mİ9T de MİUI kendi telefon ve mesajlar uygulaması varken neden RN8 Pro'da Google'ın kendi telefon ve mesajlar uygulaması var ben anlamıyorum keşke kullanıcıya seçenek sunsalardı ben şahsen google'ın kendi telefon ve mesajlar uygulamasını kullanmam
Klavye sorun değil SwiftKey de kurarım GBoard da kullanırım klavye dert edilecek bir şey değil

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Mİ9T de MİUI kendi telefon ve mesajlar uygulaması varken neden RN8 Pro'da Google'ın kendi telefon ve mesajlar uygulaması var ben anlamıyorum keşke kullanıcıya seçenek sunsalardı ben şahsen google'ın kendi telefon ve mesajlar uygulamasını kullanmam
Klavye sorun değil SwiftKey de kurarım GBoard da kullanırım klavye dert edilecek bir şey değil
Çok bir fark yok ki uygulamalar arasında. MIUI'ın kendi mesajlar ve rehber uygulaması ile yapıp Google uygulamalarında yapamayacağın şeyler yok. İkisi de çok basit temel amaçları gideriyor zaten bu kadar takılma.

Kesici34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sistemsel güncellemeler sonucu bu tarz hataların meydana gelmesi normaldir. 1-2 ay içerisinde gelecek güncellemelerle bu hatalar giderilir. 9T/Pro için Aralık ayının sonuna kadar Android 10 yayınlanacak büyük ihtimalle bütün hatalar giderilecektir.
Şimdi bana bidaha güncelleme gelirmi abi 11.03 benimki. 11 oldu sanırım bidaha gelirmi

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Çok bir fark yok ki uygulamalar arasında. MIUI'ın kendi mesajlar ve rehber uygulaması ile yapıp Google uygulamalarında yapamayacağın şeyler yok. İkisi de çok basit temel amaçları gideriyor zaten bu kadar takılma.
Muhammed İkbal Tansu kardeşimize katılıyorum videoda 10:24'den itibaren izleseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Şimdi bana bidaha güncelleme gelirmi abi 11.03 benimki. 11 oldu sanırım bidaha gelirmi
Bizim seriler Android 10 ve 11 alacak. 12 bile gelebilir belli olmaz. Bunun yanından ortalama 4 yıl MIUI güncellemesi de alırız ek olarak. Aralarda hata gidermeleri, güvenlik güncellemeleri de olur. Daha çok alırız yani :)

Muhammed İkbal Tansu kardeşimize katılıyorum videoda 10:24'den itibaren izleseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız
Ben daha önceden Google'ın kendi rehber ve mesajlaşma uygulamalarını da kullandım. Bir eksiklik veya fazlalık hissetmiyorum açıkçası şimdi. Uygulamanın görüntüsü temalar aracılığıyla değiştirilebilir kolay bir işlem. Belki en büyük handikap arama kaydının yapılamıyor olmasıdır ki bunu da günlük hayatta kaç kişi kaç kere kullanacak malum. Zaten aynı işlevi gören farklı uygulamalar da var. Dediğim gibi ben ikisini de kullandığım için söylüyorum. Şuan 9T cihazımda Google rehber ve mesajlaşma olsaydı da benim için değişen bir şey olmazdı.

Son düzenleme:

Kesici34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bizim seriler Android 10 ve 11 alacak. 12 bile gelebilir belli olmaz. Bunun yanından ortalama 4 yıl MIUI güncellemesi de alırız ek olarak. Aralarda hata gidermeleri, güvenlik güncellemeleri de olur. Daha çok alırız yani :)

Ben daha önceden Google'ın kendi rehber ve mesajlaşma uygulamalarını da kullandım. Bir eksiklik veya fazlalık hissetmiyorum açıkçası şimdi. Uygulamanın görüntüsü temalar aracılığıyla değiştirilebilir kolay bir işlem. Belki en büyük handikap arama kaydının yapılamıyor olmasıdır ki bunu da günlük hayatta kaç kişi kaç kere kullanacak malum. Zaten aynı işlevi gören farklı uygulamalar da var. Dediğim gibi ben ikisini de kullandığım için söylüyorum. Şuan 9T cihazımda Google rehber ve mesajlaşma olsaydı da benim için değişen bir şey olmazdı.
O zaman kamera şarj falan düzeltilir inşaallah. Şimdi sabah baktım başlatıcıya güncelleme gelmiş ama değişiklik yok

Kesici34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Abi bu hızlı şarj olayı nasıl oluyor kutudan çıkan dan hariç daha hızlı şarj eden makina varmı 9t pro ya

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Abi bu hızlı şarj olayı nasıl oluyor kutudan çıkan dan hariç daha hızlı şarj eden makina varmı 9t pro ya
9T Pro için kutunda çıkan şarj aleti 27W desteğe sahip diye biliyorum. Zaten Pro modeli de en fazla 27W hızlı şarj destekliyor. Ek bir ürün almana gerek yok yani.

BkBozkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Watsap görüntülü aramada cevap vermeden ön kamera açılıyor. Cebimizde bu mekanizma bozulur. Hiç hoşuma gitmedi. Başına gelen varmı

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
5 yıldır kullandığım İPhone 5s'ten bugün Mİ9T 128 GB mavi rengi ile bende artık aranızdayım çok mutluyum :)

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
2 gün önce S9'dan Xiaomi Mİ9T Pro Kırmızı modele geçtim.Mutluyum :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
GCam Night Sight ile bu gece çektim baya hoşuma gitti.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
MIUI 11 kurduktan sonra kullanmaya başlamadan önce telefonu sıfırladın mı
hayır çünkü kurulumu yeni yaptım telefonu sıfırlamam için ortada hiçbir sebep yoktu kurulumu yaptıktan sonra MIUI 10 vardı sonra hemen MIUI 11'e güncelledim ondan sonra rehber fotolar ve müzikleri aktardım

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
hayır çünkü kurulumu yeni yaptım telefonu sıfırlamam için ortada hiçbir sebep yoktu kurulumu yaptıktan sonra MIUI 10 vardı sonra hemen MIUI 11'e güncelledim ondan sonra rehber fotolar ve müzikleri aktardım
Ben ne olur ne olmaz diye sıfırlamıştım ondan dedim reis şarjı anormal bir şekilde bitmiyorsa sıkıntı yok demektir ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben ne olur ne olmaz diye sıfırlamıştım ondan dedim reis şarjı anormal bir şekilde bitmiyorsa sıkıntı yok demektir ?
Hızlı şarj oluyor tam ihtiyacım olan şey
Yüde 14'te şarja taktım birden yüzde 50'lere ulaştı
Mesaj otomatik birleştirildi:

WhatsApp yedeğim 5s'te kaldı onu malesef kurtaramadım babam telefonu yaptırsa kurtarabilirim aslında 150 tl masrafı var whatsapp yedegimi alsam ayarlardan icloud hesabimdan ciksam ve teli sıfırlasam yeter babam 2.hattini takip kullansin bu arada babami RN8'e gecirsem cağ atlar yemin ediyorum

azizomerr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selam,

mi 9t pro veya baska xioami cihazlarda ister telefondan 4k video çekip instagramdan story atın istersenizde instagramın kendi kamerasından video çekip atın videolar yüklendikten sonra çözünürlük çamur gibi oluyor 144p kalıtesinde adeta.

elimde samsung cihaz var bunda öyle bir sorun yok fakat ixoami telefonlarında böyle bir sorun var. Çözüm konusunda bilgisi olan varmı?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
müzik dinlerken kilit ekranında player çıkmıyor ama arka planda müzik çalmaya devam ediyor böyle bir problem ile karşılaşan var mı ya da karşılaştıysa çözümü nedir bilen var mı ?

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
müzik dinlerken kilit ekranında player çıkmıyor ama arka planda müzik çalmaya devam ediyor böyle bir problem ile karşılaşan var mı ya da karşılaştıysa çözümü nedir bilen var mı ?

Ben de RN8 Pro'da bunu yaşamıştım. Uygulama ayarlarından kullandığın uygulama(Spotify, Apple Music, Tidal vb.) için bildirimlere izin verince player'ı kilit ekranında görebiliyorsun.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben de RN8 Pro'da bunu yaşamıştım. Uygulama ayarlarından kullandığın uygulama(Spotify, Apple Music, Tidal vb.) için bildirimlere izin verince player'ı kilit ekranında görebiliyorsun.
Call of Duty mobile indirdim grafikleri en yükseğe ayarlardım kasma ve donma yok yağ gibi akıyor tek sinirimi bozan şey hesabımı silemiyorum çünkü gboard'un tahmin özelliği yüzünden kullanıcı adımı istediğim gibi yazamadım Spidey yazacaktım Soidey yazdı düzeltemiyordum 350 cod puanı istiyor niye ben bu oyunda bir hesaba bağlanmak zorundayım

bugün evden %96 şarj ile çıktım %61 ile eve geldim müzik dinledim mobil veri full açıktı parlaklık %50'lerdeydi kısacası batarya performansından çok memnun kaldım ayrıca artık yanımda şarj aleti taşımıyorum

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Call of Duty mobile indirdim grafikleri en yükseğe ayarlardım kasma ve donma yok yağ gibi akıyor tek sinirimi bozan şey hesabımı silemiyorum çünkü gboard'un tahmin özelliği yüzünden kullanıcı adımı istediğim gibi yazamadım Spidey yazacaktım Soidey yazdı düzeltemiyordum 350 cod puanı istiyor niye ben bu oyunda bir hesaba bağlanmak zorundayım

bugün evden %96 şarj ile çıktım %61 ile eve geldim müzik dinledim mobil veri full açıktı parlaklık %50'lerdeydi kısacası batarya performansından çok memnun kaldım ayrıca artık yanımda şarj aleti taşımıyorum
Miui 11 le ekran sureleri dustu diyor bazi kullanicilar sen guncelleme yaptinmi

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Miui 11 le ekran sureleri dustu diyor bazi kullanicilar sen guncelleme yaptinmi
kurulumu yaptıktan sonra hemen miuı 11'e güncelledim ekran süresi ile ilgili bir problem yaşamadım

Son düzenleme: