Xiaomi Mi 9T/9T Pro Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Forumda kullanıcısı gittikçe artan orta ve üst seviyede popüler 9T/Pro serisinin kullanıcıları hoş geldiniz :)

index_viewport.jpg

Xiaomi 9T Teknik Özellikleri

Ekran

• Ekran Boyutu: 6.39 İnç
  • Ekran Çözünürlüğü: 1080x2340 (FHD+) Piksel
  • Ekran Çözünürlüğü Standardı: FHD+
  • Piksel Yoğunluğu: 403 PPI
  • Ekran Teknolojisi: AMOLED
  • Ekran Özellikleri: HDR, Çizilmeye Dirençli Cam, Çentiksiz Tam Ekran Tasarım, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display),103.8% NTSC, 430 cd/m² (nit) Parlaklık, 600 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.), 60000:1 Kontrast Oranı
  • Ekran Dayanıklılığı: Corning Gorilla Glass 5
  • Dokunmatik Türü: Kapasitif Ekran
  • Renk Sayısı: 16 Milyon
  • Ekran / Gövde Oranı: 86.09 %

Tasarım
  • Boy: 156.7 mm
  • En: 74.3 mm
  • Kalınlık: 8.8 mm
  • Ağırlık: 191 Gram
  • Renk Seçenekleri: Mavi, Kırmızı, Siyah

Batarya
  • Batarya Kapasitesi: 4000 mAh
  • Şarj: USB Type-C
  • Batarya Teknolojisi: Lithium Polymer (Li-Po)
  • Hızlı Şarj Özellikleri: Hızlı Şarj (18W)

Temel Donanım
  • Yonga Seti (Chipset): Qualcomm Snapdragon 730 (SM7150-AA)
  • Ana İşlemci (CPU): Dual-core 2.2 Ghz Kryo 470 (Gold)
  • CPU Frekansı: 2.2 GHz
  • CPU Çekirdeği: 8 Çekirdek
  • İşlemci Mimarisi: 64-bit
  • 1. Yardımcı İşlemci: Hexa-core 1.7 Ghz Kryo 470 (Silver)
  • Grafik İşlemcisi (GPU): Adreno 618
  • GPU Frekansı: 610 MHz
  • CPU Üretim Teknolojisi: 8 nm
  • AnTuTu Puanı (v7): 213.500 Puan
  • Bellek (RAM): 6 GB LPDDR4X
  • Dahili Depolama: 128 GB, UFS 2.1
  • Hafıza Kartı Desteği: Yok
  • Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri: 6/8GB RAM seçeneği var
  • Diğer Hafıza Seçenekleri: 64/128/256GB Depolama seçeneği var

Kamera
  • Kamera Çözünürlüğü: 48 MP
  • Optik Görüntü Sabitleyici: Yok
  • Kamera Özellikleri: Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Hızlı Odaklama, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, HDR, Perde Hızı (Shutter Speed): 32 sn, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Panorama, Otomatik odaklama, Coğrafi konum etiketleme, Zamanlayıcı, Contrast Detection Auto-Focus (CDAF), Sony Exmor Sensör (IMX582)0.8μm (1.6μm) Piksel
  • Flaş: Dual-LEDTek Tonlu Flaş
  • Diyafram Açıklığı: F1.75
  • Kamera Sensör Boyutu: 1/2 İnç
  • Video Kayıt Çözünürlüğü: 2160p (Ultra HD) 4K
  • Video Kayıt ÖzellikleriTime-lapse Video KayıtYavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
  • Video Kayıt Seçenekleri: 2160p@30fps, 1080p@30/120/240fps, 1080p@960fps
  • İkinci Arka Kamera: Var
  • İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü: 13 MP
  • İkinci Arka Kamera Diyafram: F2.4
  • İkinci Arka Kamera Özellikleri: Ekstra Geniş Açı (124.8°)Ekstra Geniş Açı1/3 Sensör Boyutu1.12μm Piksel5p Lens
  • Üçüncü Arka Kamera: Var
  • Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü: 8 MP
  • Üçüncü Arka Kamera Özellikleri: Otomatik OdaklamaTelephotoF2.4Optik Zoom (2x)44.6° Açılı
  • Ön Kamera Çözünürlüğü: 20 MP
  • Ön Kamera Video Çözünürlüğü: 1080p
  • Ön Kamera FPS Değeri: 30 fps
  • Ön Kamera Diyafram Açıklığı: F2.2
  • Ön Kamera Özellikleri: Portre Modu, Pop-Up Açılma, Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Safir Objektif Camı, HDR, Sanal Flaş, Zamanlayıcı (self-timer), Gesture Shot, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Panorama Selfi

Ağ Bağlantıları
  • 2G: Var
  • 2G Frekansları: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
  • 2G Teknolojisi: GSM, GPRS, EDGE
  • 3G: Var
  • 3G Frekansları: 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz
  • 3G İndirme: 42.2 Mbps
  • 3G Karşıya Yükleme: 5.76 Mbps
  • 3G Teknolojisi: HSPA+
  • 4G: Var
  • 4G Frekansları: 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz
  • 4.5G Desteği: Var
  • 5G: Yok

Kullanıcı Arayüzü
  • İşletim Sistemi: Android
  • İşletim Sistemi Versiyonu: Android 9.0 (Pie)
  • Kullanıcı Arayüzü: MIUI
  • Kullanıcı Arayüz Versiyonu: MIUI 10

Kablosuz Bağlantılar
  • Wi-Fi Kanalları: Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
  • Wi-Fi Özellikleri: MIMO, Dual-Band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, Wi-Fi Hotspot, MU-MIMO
  • NFC: Var
  • Bluetooth Versiyonu: 5.0
  • Bluetooth Özellikleri: AAC, aptX, aptX HD, AptX Adaptive, TrueWireless Stereo Plus, LDAC
  • Kızılötesi: Yok
  • Navigasyon Özellikleri: Galileo, A-GPS, GLONASS, BDS

Çoklu Ortam
  • Radyo: Var
  • Ses Çıkışı: 3.5 mm

Ek Özellikler
  • Suya Dayanıklılık: Yok
  • Toza Dayanıklılık: Yok
  • 3G Görüntülü Arama (Şebeke ile): Yok
  • Görüntülü Konuşma (Uygulama): Var
  • Sensörler: JiroskopPusulaYakınlık SensörüOrtam Işığı Sensörüİvmeölçer
  • Parmak izi Okuyucu: Var
  • Parmak izi Okuyucu Özellikleri: Ekran İçinde
  • Bildirim Işığı (LED): Var
  • LED Özelliği: Pop-up Kamera Üzerinde
  • SAR Değeri 10g (Baş): 1.341 W/kg
  • SAR Değeri 10g (Vücut): 1.511 W/kg
  • Servis ve Uygulamalar: Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Yüksek Kaliteli (Hi-Fi) Ses, Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Smart PA (Power Amplifier), Hi-Res Audio Sertifikası, Yüz Tanımlama, Qualcomm WCD9335 Ses Çipi

Diğer Bağlantılar
  • USB Versiyonu: 2.0
  • USB Bağlantı Tipi: USB Type-C
  • USB Özellikleri: USB On-the-go (OTG), Kulaklık Ses Çıkışı
  • Hat Sayısı: Çift Hat
  • SIM: Nano-SIM (4FF)
index_battery.jpg

index_figure.jpg

Xiaomi Mi 9T Pro teknik özellikleri

Ekran

• Ekran Boyutu: 6.39 İnç
  • Ekran Çözünürlüğü: 1080x2340 (FHD+) Piksel
  • Ekran Çözünürlüğü Standardı: FHD+
  • Piksel Yoğunluğu: 403 PPI
  • Ekran Teknolojisi: AMOLED
  • Ekran Özellikleri: HDR, Çizilmeye Dirençli Cam, Çentiksiz Tam Ekran Tasarım, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display),103.8% NTSC, 430 cd/m² (nit) Parlaklık, 600 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.), 60000:1 Kontrast Oranı
  • Ekran Dayanıklılığı: Corning Gorilla Glass 5
  • Dokunmatik Türü: Kapasitif Ekran
  • Renk Sayısı: 16 Milyon
  • Ekran / Gövde Oranı: 86.09 %

Tasarım
  • Boy: 156.7 mm
  • En: 74.3 mm
  • Kalınlık: 8.8 mm
  • Ağırlık: 191 Gram
  • Renk Seçenekleri: Mavi, Kırmızı, Siyah

Batarya
  • Batarya Kapasitesi: 4000 mAh
  • Şarj: USB Type-C
  • Batarya Teknolojisi: Lithium Polymer (Li-Po)
  • Hızlı Şarj Özellikleri: Qualcomm Quick Charge 4.0+ Hızlı Şarj (27W), 30 dakikada %58 dolum

Temel Donanım
  • Yonga Seti (Chipset): Qualcomm Snapdragon 855 (SM8150)
  • Ana İşlemci (CPU): Single-core 2.84 GHz Kryo 485
  • CPU Frekansı: 2.84 GHz
  • CPU Çekirdeği: 8 Çekirdek
  • İşlemci Mimarisi: ARMv8-A (64-bit)
  • 1. Yardımcı İşlemci: Triple-core 2.42 GHz Kryo 485
  • 2. Yardımcı İşlemci: Quad-core 1.8 GHz Kryo 485
  • Grafik İşlemcisi (GPU): Adreno 640
  • GPU Frekansı: 585 MHz
  • CPU Üretim Teknolojisi: 7 nm
  • AnTuTu Puanı (v7): 368.800 Puan
  • Bellek (RAM): 6 GB LPDDR4X
  • Dahili Depolama: 128 GB, UFS 2.1
  • Hafıza Kartı Desteği: Yok
  • Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri: 6/8GB RAM seçeneği var
  • Diğer Hafıza Seçenekleri: 64/128/256GB Depolama seçeneği var

Kamera
  • Kamera Çözünürlüğü: 48 MP
  • Optik Görüntü Sabitleyici: Yok
  • Kamera Özellikleri: Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Hızlı Odaklama, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, HDR, Perde Hızı (Shutter Speed): 32 sn, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Panorama, Otomatik odaklama, Coğrafi konum etiketleme, Zamanlayıcı, Contrast Detection Auto-Focus (CDAF), Sony Exmor Sensör (IMX582)0.8μm (1.6μm) Piksel
  • Flaş: Dual-LEDTek Tonlu Flaş
  • Diyafram Açıklığı: F1.75
  • Kamera Sensör Boyutu: 1/2 İnç
  • Video Kayıt Çözünürlüğü: 2160p (Ultra HD) 4K
  • Video Kayıt ÖzellikleriTime-lapse Video KayıtYavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
  • Video Kayıt Seçenekleri: 720p@30/120/240/960fps,1080p@30/120/240/960fps, 2160p@30/60fps
  • İkinci Arka Kamera: Var
  • İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü: 13 MP
  • İkinci Arka Kamera Diyafram: F2.4
  • İkinci Arka Kamera Özellikleri: Ekstra Geniş Açı (124.8°)Ekstra Geniş Açı1/3 Sensör Boyutu1.12μm Piksel5p Lens
  • Üçüncü Arka Kamera: Var
  • Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü: 8 MP
  • Üçüncü Arka Kamera Özellikleri: Otomatik OdaklamaTelephotoF2.4Optik Zoom (2x)44.6° Açılı
  • Ön Kamera Çözünürlüğü: 20 MP
  • Ön Kamera Video Çözünürlüğü: 1080p
  • Ön Kamera FPS Değeri: 30 fps
  • Ön Kamera Diyafram Açıklığı: F2.2
  • Ön Kamera Özellikleri: Portre Modu, Pop-Up Açılma, Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Safir Objektif Camı, HDR, Sanal Flaş, Zamanlayıcı (self-timer), Gesture Shot, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Panorama Selfi

Ağ Bağlantıları
  • 2G: Var
  • 2G Frekansları: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
  • 2G Teknolojisi: GSM, GPRS, EDGE
  • 3G: Var
  • 3G Frekansları: 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz
  • 3G İndirme: 42.2 Mbps
  • 3G Karşıya Yükleme: 5.76 Mbps
  • 3G Teknolojisi: HSPA+
  • 4G: Var
  • 4G Frekansları: 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz
  • 4.5G Desteği: Var
  • 5G: Yok

Kullanıcı Arayüzü
  • İşletim Sistemi: Android
  • İşletim Sistemi Versiyonu: Android 9.0 (Pie)
  • Kullanıcı Arayüzü: MIUI
  • Kullanıcı Arayüz Versiyonu: MIUI 10

Kablosuz Bağlantılar
  • Wi-Fi Kanalları: Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
  • Wi-Fi Özellikleri: 2x MIMO, Dual-Band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, Wi-Fi Hotspot, MU-MIMO
  • NFC: Var
  • Bluetooth Versiyonu: 5.0
  • Bluetooth Özellikleri: AAC, aptX, aptX HD, AptX Adaptive, TrueWireless Stereo Plus, LDAC
  • Kızılötesi: Yok
  • Navigasyon Özellikleri: Galileo (E1 + E5a dual band), GPS (L1 + L5 dual band), Dual-Frequency GPS, Galileo, A-GPS, GLONASS, BDS

Çoklu Ortam
  • Radyo: Var
  • Ses Çıkışı: 3.5 mm

Ek Özellikler
  • Suya Dayanıklılık: Yok
  • Toza Dayanıklılık: Yok
  • 3G Görüntülü Arama (Şebeke ile): Yok
  • Görüntülü Konuşma (Uygulama): Var
  • Sensörler: JiroskopPusulaYakınlık SensörüOrtam Işığı Sensörüİvmeölçer
  • Parmak izi Okuyucu: Var
  • Parmak izi Okuyucu Özellikleri: Ekran İçinde
  • Bildirim Işığı (LED): Var
  • LED Özelliği: Pop-up Kamera Üzerinde
  • SAR Değeri 10g (Baş): 1.341 W/kg
  • SAR Değeri 10g (Vücut): 1.511 W/kg
  • Servis ve Uygulamalar: Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Yüksek Kaliteli (Hi-Fi) Ses, Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Smart PA (Power Amplifier), Hi-Res Audio Sertifikası, Yüz Tanımlama, Qualcomm WCD9340 Ses Çipi

Diğer Bağlantılar
  • USB Versiyonu: 2.0
  • USB Bağlantı Tipi: USB Type-C
  • USB Özellikleri: USB On-the-go (OTG), Kulaklık Ses Çıkışı
  • Hat Sayısı: Çift Hat
  • SIM: Nano-SIM (4FF)

index_night.jpg

index_camera.jpg

index_force.jpg

Son düzenleyen moderatör:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bende önümüzdeki ay inşallah aranıza katılacağım

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu telefonun bu kadar özelliği mi varmış ;)
Yaklaşık bir aydır kullanıyorum; sonuç memnuniyet..

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Güzel cihaz, şimdiden hayırlı olsun.
Fıstık gibi telefon yemin ediyorum benim kitabımda telefonun karşılığı direk Mİ9T her şeyi istediğim gibi ama param olsaydı cidden Pro modelini almak isterdim

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Mi9TPro ile K20Pro arasında bi fark var mı ya aynı gibi :D

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Mi9TPro ile K20Pro arasında bi fark var mı ya aynı gibi :D
9T Pro, Avrupa pazarına sunulan model; global rom ile geliyor. K20 Pro, Çin pazarı için sunulan model; eu rom ile geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ben de yakında 9T ile aranıza katılacağım. Umarım memnun kalırım.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yahu arkadaşlar, bu telefon güzel de, niye kimse çok önemli bir özellik olan IP68 ya da en azından 67 eksikliğinden bahsetmiyor. SAR değerinin ne olduğunu bilmediğim için onu geçtim hadi... Malum Çinli amcalar bu konuda pek duyarlı sayılmazlar. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yahu arkadaşlar, bu telefon güzel de, niye kimse çok önemli bir özellik olan IP68 ya da en azından 67 eksikliğinden bahsetmiyor. SAR değerinin ne olduğunu bilmediğim için onu geçtim hadi... Malum Çinli amcalar bu konuda pek duyarlı sayılmazlar. :)
Hocam suya ve toza dayanıklılık esasen var ama sertifika alınca maliyet arttığı için almıyorlar. Yani masada otururken cihaza su dökülürse çok yüksek ihtimalle bir şey olmaz aynı durum OnePlus içinde geçerli. Hatta OP7 Pro modelini bir Youtuber 15 dakika boyunca cihaz suyun içindeyken sunmuştu ve cihazın açılır kamerası dahi çalışır durumdaydı. Olay tamamen maliyet yani. Birde SAR değeri olayı çift hat gözüktüğü için bu kadar. Tek hat kullananların SAR değerini dert etmesine gerek yok.

Cigdemce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Huaweı kullanıyorum 2017 ekımde aldım hala tık yok telefonda kedım sıcak çorba bıle doktu hala gıcır adamlar bozulmayan telefon yapmıs :( yenılerını deneyemıyoruz shshs

adnan.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Youtube da dolaşırken üstteki saatin olduğu bilgi çubuğu kesilip geri geliyormu ben çok sık yaşıyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Youtube da dolaşırken üstteki saatin olduğu bilgi çubuğu kesilip geri geliyormu ben çok sık yaşıyorum
Hiç denk gelmedim. Gerçi Youtube çok fazla kullanmadım şu ana kadar ama denk gelirsem söylerim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hocam suya ve toza dayanıklılık esasen var ama sertifika alınca maliyet arttığı için almıyorlar. Yani masada otururken cihaza su dökülürse çok yüksek ihtimalle bir şey olmaz aynı durum OnePlus içinde geçerli. Hatta OP7 Pro modelini bir Youtuber 15 dakika boyunca cihaz suyun içindeyken sunmuştu ve cihazın açılır kamerası dahi çalışır durumdaydı. Olay tamamen maliyet yani. Birde SAR değeri olayı çift hat gözüktüğü için bu kadar. Tek hat kullananların SAR değerini dert etmesine gerek yok.

Eyvallah, teşekkür ederim Görkem. Bu kadar insan bu telefonu beğendiğine göre iyi olduğu muhakkak. Sanırım bu biraz da özellikleriyle fiyatı arasındaki bağıntıdan geliyor olmalı. İlle de gıcıklık etmeyi sevmem ama şu guguk kuşu gibi inip çıkan kamerasını hiç sevmedim. :D

Ha bir de bişey daha sorayım, bunun tek hatlı olanı yok mu? Bu çift hatlı olanları oldum olası sevmedim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Eyvallah, teşekkür ederim Görkem. Bu kadar insan bu telefonu beğendiğine göre iyi olduğu muhakkak. Sanırım bu biraz da özellikleriyle fiyatı arasındaki bağıntıdan geliyor olmalı. İlle de gıcıklık etmeyi sevmem ama şu guguk kuşu gibi inip çıkan kamerasını hiç sevmedim. :D
Hocam herkesin kişisel zevkleri farklıdır beğenmemeniz bence çok normal sonuçta herkes beğenecek diye bir kural yok :D

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28

Ha bir de bişey daha sorayım, bunun tek hatlı olanı yok mu? Bu çift hatlı olanları oldum olası sevmedim.
Facebook'ta bir Xiaomi grubu var da oradan bir arkadaş telefonunu içinden çıkan kılıf olduğu halde yere düşürmüş, kamerası kapalı olduğu halde ön kamera mekanizması bozulmuş. Teknosa'dan aldığı için oraya göndermiş, kasa değişeceği için 1400 TL ücret vermeniz gerekiyor demişler. Bu kadar mıydı bu mekanizmanın olayı demeden alamıyorum kendimi.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bu arada ben de yakında 9T ile aranıza katılacağım. Umarım memnun kalırım.
Facebook'ta bir Xiaomi grubu var da oradan bir arkadaş telefonunu içinden çıkan kılıf olduğu halde yere düşürmüş, kamerası kapalı olduğu halde ön kamera mekanizması bozulmuş. Teknosa'dan aldığı için oraya göndermiş, kasa değişeceği için 1400 TL ücret vermeniz gerekiyor demişler. Bu kadar mıydı bu mekanizmanın olayı demeden alamıyorum kendimi.

Buğra yeğenim böyle bir durum olduktan sonra kararını değiştirdi mi merak ettim doğrusu ya belli ki ŞHY ile uzun bir yolculuğa çıkarılmış. :D

ŞHY: Şutting Hava Yolları (Bu da benim icadım) :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Telefon ne kadar yükseklikten düşmüş önemli olan o. Kalça seviyesinden yukarı bir seviyede düşen bir telefonun herhangi bir donanımı bozulabilir ki bozulursa da birinin bir şey diyebileceğini sanmıyorum. Yine teknolojinin şans işi olduğunu vurgulayayım. O şartlar altında belki 100 telefon düşse bir tanesi bozulacaksa arkadaşa denk gelmiş olabilir.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Buğra yeğenim böyle bir durum olduktan sonra kararını değiştirdi mi merak ettim doğrusu ya belli ki ŞHY ile uzun bir yolculuğa çıkarılmış. :D

ŞHY: Şutting Hava Yolları (Bu da benim icadım) :)
Ben değil de babam vazgeçti. :D Note 8 ya da 8 Pro'yu bekliyorum.

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Mi 9t alırsam mi 9t pro almadığıma pişman olurmuyum sizce? Genellikle oyun oynarım video izlerim.
Ayrıca Mi 9T - Note 8 Pro arasında kaldım.

baby_face_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3,5 yıldır Galaxy S7 kullanıcısıyım. Allah'ın sevdiği kuluyum ki Samsung'un en sağlam serisine denk geldim. Telefon gün itibariyle ilk günkü akıcılığından zerre birşey kaybetmedi, sadece batarya artık çabuk bitiyor.

Aklımda hiç "telefonumu değiştireyim" fikri yoktu. Fiyatlar malumunuz! Lakin 2 gün önce Akasya'da bulunan Mii Store'ye uğramam bütün planlarımı alt üst etti. Özellikle mavi rengi ile tanışmam ilk bakışta beni telefona aşık etti. Maddi sıkıntılar yaşadığım bu dönemde, telefonu elime alır almaz "acaba nasıl sahip olabilirim" diye düşünmeye başladım.

Eski de olsa amiral gemisi bir telefon kullandığım için Pro versiyonu düşünüyorum.

Ne kadar telefonu beğenip arzu etsem de telefon konusunda her zaman bilinçli davranmaya özen gösterdim. Bundan dolayı da S7'den 9T proya geçmeye değip değmeyeceğinin muhakemesini yapmaya başladım.

Günlük hayatta kullanıcının farkedemeyeceği saçmalıkları es geçiyorum. S7 kablosuz şarj özelliği var - 9T'de yok.
S7 ip68 (suya ve toza dayanıklılık) sertifikası var - 9T'de yok (muhtemelen pop-up kameraya kurban gitti).
S7 optik imaj sabitleme (ois) var - 9T'de yok.
Arttırılabilir hafıza 9T'de yok.

Yukarıda yazdığım maddeler olmazsa olmazım değil ama bunlardan vazgeçtikten sonra pişman olur muyum? Diyeceksiniz ki yukarıdaki özellikler olsa cihaz bu fiyatta olmaz, sonuna kadar haklısınız. Sadece benim gibi geçiş yapmayı düşünen arkadaşlar için gerçekçi ve samimi deneyimlerinize ihtiyacımız var.

Son olarak, bu telefon benim çantamda veya cebimdeyken, görüntülü whatsap araması geldiğinde pop-up kamerayı kendisi mi açıyor? Eğer ben cevaplamadan kendisi açıyor ise pop-up kamera için büyük problem teşkil etmez mi?

Cihazı kullanan siz değerli arkadaşlarımdan deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Saygılar.

Reaksiyon puanı
628
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3,5 yıldır Galaxy S7 kullanıcısıyım. Allah'ın sevdiği kuluyum ki Samsung'un en sağlam serisine denk geldim. Telefon gün itibariyle ilk günkü akıcılığından zerre birşey kaybetmedi, sadece batarya artık çabuk bitiyor.

Aklımda hiç "telefonumu değiştireyim" fikri yoktu. Fiyatlar malumunuz! Lakin 2 gün önce Akasya'da bulunan Mii Store'ye uğramam bütün planlarımı alt üst etti. Özellikle mavi rengi ile tanışmam ilk bakışta beni telefona aşık etti. Maddi sıkıntılar yaşadığım bu dönemde, telefonu elime alır almaz "acaba nasıl sahip olabilirim" diye düşünmeye başladım.

Eski de olsa amiral gemisi bir telefon kullandığım için Pro versiyonu düşünüyorum.

Ne kadar telefonu beğenip arzu etsem de telefon konusunda her zaman bilinçli davranmaya özen gösterdim. Bundan dolayı da S7'den 9T proya geçmeye değip değmeyeceğinin muhakemesini yapmaya başladım.

Günlük hayatta kullanıcının farkedemeyeceği saçmalıkları es geçiyorum. S7 kablosuz şarj özelliği var - 9T'de yok.
S7 ip68 (suya ve toza dayanıklılık) sertifikası var - 9T'de yok (muhtemelen pop-up kameraya kurban gitti).

Yukarıda yazdığım maddeler olmazsa olmazım değil ama bunlardan vazgeçtikten sonra pişman olur muyum? Diyeceksiniz ki yukarıdaki özellikler olsa cihaz bu fiyatta olmaz, sonuna kadar haklısınız. Sadece benim gibi geçiş yapmayı düşünen arkadaşlar için gerçekçi ve samimi deneyimlerinize ihtiyacımız var.

Son olarak, bu telefon benim çantamda veya cebimdeyken, görüntülü whatsap araması geldiğinde pop-up kamerayı kendisi mi açıyor? Eğer ben cevaplamadan kendisi açıyor ise pop-up kamera için büyük problem teşkil etmez mi?

Cihazı kullanan siz değerli arkadaşlarımdan deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Saygılar.
Kamera bildirim gelince açılmıyor, mekanizmanın üzerindeki led yanıyor incelemelerden gördüğüm kadarıyla. Ve pişman olmazsınız. Bu arada benim de Redmi Pro'm bozuldu tamirde şu an. Eğer olmazsa Mi9T istiyorum ben de. Bundan dolayı da internetteki çoğu kaliteli Türkçe ve İngilizce videoları izledim. :grinning::sweatsmile:

Gördüğüm kadarıyla çok başarılı bir seri Mi9T serisi.

Mi 9t alırsam mi 9t pro almadığıma pişman olurmuyum sizce? Genellikle oyun oynarım video izlerim.
Ayrıca Mi 9T - Note 8 Pro arasında kaldım.
Mi9T Pro daha iyi tabii ama Mi9T de pişman etmez hani. Note 8 Pro ile ise yaklaşık aynı güçte. Sadece ekrandan parmak izi ve AMOLED ekran farkı var.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhaba arkadaşlar,

Saygılar.
Görüntülü arama durumunda öncelik hep arka kamerada olur. Cebinizdeyken görüntülü arama gelirse ön kamera açılmaz yani. Siz cevapladiktan sonra ön kameraya dönersiniz o zaman açılır.

baby_face_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Görüntülü arama durumunda öncelik hep arka kamerada olur. Cebinizdeyken görüntülü arama gelirse ön kamera açılmaz yani. Siz cevapladiktan sonra ön kameraya dönersiniz o zaman açılır.

Sanırım bunun bir ayarı var. 9T alan bir arkadaşımdan rica ettim, kendisini whatsaptan görüntülü aradım ve çağrıyı kabul etmeden direk pop-up kameranın açıldığını söyledi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sanırım bunun bir ayarı var. 9T alan bir arkadaşımdan rica ettim, kendisini whatsaptan görüntülü aradım ve çağrıyı kabul etmeden direk pop-up kameranın açıldığını söyledi.
Kamera uygulamasından çıkarken on kamera kullanılıp cikildiysa öncelik on kamerada olabilir o yüzden görüntülü aranma durumunda pop up açılabilir. Başka ayarı varsa bilmiyorum böyle bir şey yaşamadım çünkü.