Xiaomi Mi 9 lite mi note 8 pro mu?

Bu konuyu okuyanlar

Oguz6nsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar,
başlıkta yazdığı üzere iki telefon arasında kaldım. iphone 8 plus'um var kullanmaktayım ama satıp birikim olarak ayırmak istiyorum.
karşılaştırmalara baktım ama aradığımı bulamadım. Ekran kalitesi olarak hep AMOLED istemiştim 9Tyi katmıyorum o kamera işine girmek istemiyorum çünkü pop-uptan vazgeçecekler gibi markalar.
8 proyu denemek için mağazaya gittim ama şifreliydi hiçbir şeyi karşılaştıramadım (kamera dışında)
.

Merak ettiğim şeyler var mesela Lite'da bir youtuber telefon arama ve mesaj uygulamalarının google uygulamaları olduğunu söyledi bunu bana video olarak gösterebilecek var mı? Ön kamera arka kamera farkını gören var mı?
Ios'tan geçenler var mı?
Alan kişiler sevdiği sevmediği şeyleri paylaşabilir mi? indirme hızları tarayıcı hızı geçiş hızı animasyonlar falan filan..

Genelde yaptığım şeyler standart. Bir genç yetişkinin kullandığı şeyler netflix,tarayıcı,youtube,insta twit face...

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhabalar arkadaşlar,
başlıkta yazdığı üzere iki telefon arasında kaldım. iphone 8 plus'um var kullanmaktayım ama satıp birikim olarak ayırmak istiyorum.
karşılaştırmalara baktım ama aradığımı bulamadım. Ekran kalitesi olarak hep AMOLED istemiştim 9Tyi katmıyorum o kamera işine girmek istemiyorum çünkü pop-uptan vazgeçecekler gibi markalar.
8 proyu denemek için mağazaya gittim ama şifreliydi hiçbir şeyi karşılaştıramadım (kamera dışında)
.

Merak ettiğim şeyler var mesela Lite'da bir youtuber telefon arama ve mesaj uygulamalarının google uygulamaları olduğunu söyledi bunu bana video olarak gösterebilecek var mı? Ön kamera arka kamera farkını gören var mı?
Ios'tan geçenler var mı?
Alan kişiler sevdiği sevmediği şeyleri paylaşabilir mi? indirme hızları tarayıcı hızı geçiş hızı animasyonlar falan filan..

Genelde yaptığım şeyler standart. Bir genç yetişkinin kullandığı şeyler netflix,tarayıcı,youtube,insta twit face...

İki cihazda da arama ve mesaj uygulaması google.

RN8 Pro öneririm. 4 yıllık İphone 6 kullanımımdan sonra RN8 Pro'ya geçtim. Cihaz beni her açıdan çok memnun etti. Detaylı bilgi için açtığım deneyim konusuna bakabilirsiniz:

Amoled ekran sizin için önemli bir kriterse Mi 9 Lite'a bakabilirsiniz. Zamanınız varsa Mi 10T'yi de bekleyebilirsiniz.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Amoled sizin için önemli olmasaydı Redmi Note 8 Pro alın veya Mi 10T'yi bekleyin derdim ama amoled istiyorsanız Mi 9 Lite veya Mi 9T öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amoled ekran sizin için önemli bir kriterse Mi 9 Lite'a bakabilirsiniz. Zamanınız varsa Mi 10T'yi de bekleyebilirsiniz.
Yalnız hocam Mi 10T IPS LCD ekran kullanıyor

Son düzenleme:

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Amoled sizin için önemli olmasaydı Redmi Note 8 Pro alın veya Mi 10T'yi bekleyin derdim ama amoled istiyorsanız mi 9 lite veya mi 9t öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yalnız hocam Mi 10T IPS LCD ekran kullanıyor

Biliyorum hocam, ama IMX 686, 730G/765 işlemci ve punch hole ekran için amoled'ten vazgeçilebilineceğini düşündüğüm için yazdım:)

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Biliyorum hocam, ama IMX 686, 730G/765 işlemci ve punch hole ekran için amoled'ten vazgeçilebilineceğini düşündüğüm için yazdım:)
Aslında doğru Mi 10T IPS LCD olmasına rağmen geri kalan özellikleri segmentindeki diğer cihazlara göre daha iyi. Acaba Türkiye fiyatı ne olacak merak ediyorum

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Aslında doğru Mi 10T IPS LCD olmasına rağmen geri kalan özellikleri segmentindeki diğer cihazlara göre daha iyi. Acaba Türkiye fiyatı ne olacak merak ediyorum

Tahminimce Redmi'lerdeki politikayı uygulayarak yeni cihazı eskisiyle aynı fiyata koyacaklar. Tahminimce ilk ay 3500tl olur. Sonrasından 2800'lere düşer. Pro olan modelin fiyatı hakkında şuan emin değilim:)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Daha tanıtılmadı fakat 865 kullanacağı kesin bir de pro modelde amoled olsa çok iyi bir telefon olur

9T serisinde çoğu insan sırf işlemci ve 4k60Fps farkı için 1000 lira vermek istemedi ve 9T Pro'lar daha az satıldı. Tahminimce arada segment farkı yaratmak için özellikle Mi 10T Pro'yu Amoled ekranla tanıtıcaklar.

Oguz6nsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
9 lite hiçbir yerde bulamadığım deneyemedigim icin pro alıyorum teşekkür ederim

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Ben Mi A3 ve RN8 ekranlarını karşılaştırdım.

Büyük problem yok gibi geldi bana mağaza ışıkları altında. IPS ekranı eskilerine göre çok daha parlak geldi nedense. FULL parlaklık yapınca "Eh işte" denecek kadar fark var.

Ama pil performansı konusunda Amoled çok daha başarılı

Raizell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
9 lite hiçbir yerde bulamadığım deneyemedigim icin pro alıyorum teşekkür ederim
Bulamadım derken Teknosa ve mi store mağazalarında telefonu inceleyebilirsin. İki Telefonda gerçekten pişman etmez. Özellik olarak ayrışıyor. Şahsen bana göre mi 9 lite daha dolu bir telefon kendim de kullanıyorum. Sorun varsa sorabilirsin.