Xiaomi Mi 8 vs iPhone 8 Plus

Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Xiaomi Mi 8 çünkü her konuda üstün. :)

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İphone 8 plus xiaomi hangi ara apple la karşılaştırılacak duruma geldi??

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İphone 8 plus xiaomi hangi ara apple la karşılaştırılacak duruma geldi??
Snapdragon 845 işlemci platformu, yüksek bellekler, Daha kapsamlı gelişmiş kamera, Yüz tanıma, tasarım, yüksek kapasiteli pili gibi bir çok artıları var.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Snapdragon 845 işlemci platformu, yüksek bellekler, Daha kapsamlı gelişmiş kamera, Yüz tanıma, tasarım, yüksek kapasiteli pili gibi bir çok artıları var.
A11 bionic işlemci 3 gb ram le hallediyor o işleri kamerasının daha iyi olduğunu düşünmüyorum yüz tanıma ne kadar iyi çalışıyo sürekli stabil çalışabilecekmi onun yerine parmak izini tercih ederim.Pil kapasitesi yüksekde ne kadar verimli çalışacak orası meçhul zamanında 6 plus kullanmış biri olarak 2900 mah pille 2 gün kullandığımı hatırlıyorum.

Sefa.Erbasaran

Asistan
Reaksiyon puanı
20
A11 bionic işlemci 3 gb ram le hallediyor o işleri kamerasının daha iyi olduğunu düşünmüyorum yüz tanıma ne kadar iyi çalışıyo sürekli stabil çalışabilecekmi onun yerine parmak izini tercih ederim.Pil kapasitesi yüksekde ne kadar verimli çalışacak orası meçhul zamanında 6 plus kullanmış biri olarak 2900 mah pille 2 gün kullandığımı hatırlıyorum.
Mi 8 de parmak izi de mevcut aklınızda bulunsun

slmndmrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
mi8 in Türkiye satış fiyatı belli değil, bende kararsız kaldım. Ama iPhone un sağlamlığı ortada alırsın enaz 4-5 seneyi devirir. Mi8 bozulsa nasıl tamir ettireceğinde belli değil. iPhone kullanan iPhonu tavsiye eder ama xiomi kullananlarda pişman değil. kısacası kararsız bir durum

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Artistlik yapmak, hava atmak vs. önceliğinse tabiki Iphone alacaksın ama teknolojiden anlayan biriysen zaten cevabı biliyorsun

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
iOS sistemine aşina olan ve stabilite hariç farklı özellikleri isteyenler Mi8 alabilir. İşlemci konusunda zaten biri iOS biri Android sisteme özgü işlemciler .Ben telefonda hiçbir ayar ile uğraşmam üretici ne derse onu kullanırım diyenlere iPhone
Ben yazılım ayarları kişiselleştirme verdiğim paranın hakkını sonuna kadar tüketirimdiyenler miui sistemli Android tabanlı Mi8 alabilirler.

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Diğer telefonu hiç inceleyemedim android seviyosan en iyilerden yenilerden birisidir herhalde ama ben iosa yeni geçtim kullanması daha kolay geldi bu sistemden devam ederim diye düşünüyorum 8 plus güzel bir telefon 6 aydır bir an olsun üzmedi batarya perf. kamerası telefonun akıcılığı çok güzel bence.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
iphone 8 plus alırdım.Mi 8 apple çakması olmuş.Çentik kullanımına lafım yok hatta ilk çentiği android telefonlar yaptı ancak çentik tasarımını neden iphone'a benzetirsin,arayüzü neden iphone'a benzetirsin.Bu arada bu iki cihaz yerine s9+ alınabiliyorsa onu almalısın rakipsiz bir cihaz şu an bana göre

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
iPhone 8 Plus kalasına vereceğin parayla Xiaomi Mi 8 alırsın ki 8 Plus’tan her türlü daha iyi bir telefon, üstüne de güzel bi tatil yaparsın. Mi 8 tokatlar 8 Plus’ı.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
iPhone 8 Plus kalasına vereceğin parayla Xiaomi Mi 8 alırsın ki 8 Plus’tan her türlü daha iyi bir telefon, üstüne de güzel bi tatil yaparsın. Mi 8 tokatlar 8 Plus’ı.
8 plusa göre artılarını söylermisin bide tokatlar falan demişsin tasarımını aynı Appleın telefonuna benzeten bi firma nasıl olurda Apple a kafa tutabilir taklitler aslını yüceltir diye boşuna dememişler.

Sefa.Erbasaran

Asistan
Reaksiyon puanı
20
8 plusa göre artılarını söylermisin bide tokatlar falan demişsin tasarımını aynı Appleın telefonuna benzeten bi firma nasıl olurda Apple a kafa tutabilir taklitler aslını yüceltir diye boşuna dememişler.
Heryerde apple dan çalmış ordan çalmış burdan çalmış kardeşim bırakın bu işleri ya o p20 nin arkasıda apple gibi ona bakılırsa kamera dizilişi ona neden kimse apple çakması demiyor çünkü yıllardır bilinen bir marka xiaomi sırf yeni yeni duyuluyor diye böyle ön yargıyla yaklaşmayalım hele ki telefonlarından bir tanesini bile kullanmadan..

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Heryerde apple dan çalmış ordan çalmış burdan çalmış kardeşim bırakın bu işleri ya o p20 nin arkasıda apple gibi ona bakılırsa kamera dizilişi ona neden kimse apple çakması demiyor çünkü yıllardır bilinen bir marka xiaomi sırf yeni yeni duyuluyor diye böyle ön yargıyla yaklaşmayalım hele ki telefonlarından bir tanesini bile kullanmadan..
Ben aynı şekilde p20 yede apple çakması diyorum hatta telefondan nefret ediyorum arayüzü bile iosa benziyor apple 7 plusta sol üst köşeye 2 kamera yerleştirdi bütün firmalar o sene kamerayı sol üst köşeye yerleştirdi bu senede apple x te çentik koydu kamerayı alt alta yerleştirdi bütün firmalar yine taklit etti şuanda apple samsung ve htc dışındaki firmalar benim gözümde beş para etmez bu konuda sabaha kadar tartışabilirim beni ikna edemezsin

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Fiyatınıda işin içine katarsak Mi8 derim. Ama ikisinide aynı fiyat bandında düşünüp kıyaslarsak iPhone 8 Plus’ın tek gerçek olduğunu söyleyebilirim. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama şu sıralar harcama yaparken normalden daha fazla dikkatli olmakta fayda var. Bütçenizi sarsmayacaksa iPhone 8 Plus daha doğru tercih olur.

Reaksiyon puanı
892
Ben iphone 8 plus diyorum.Sebebi ise şu Xiaominin tamamiyle çakma tasarım kullanması ve de ios işletim sistemi(Alışan vazgeçemiyor!:D)
Bana belki kızacaksınız ama kamera konusunda da iphone iyi çünkü renkler gerçekçi.

Son düzenleme:

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Tasarımı daha iyi. Kameraları daha iyi. Ekran daha iyi. Ses kalitesi yarışır Mi 8'i bilmiyorum. İşlemci kafa kafaya. Snapdragon 845 bi tık daha iyi. Bi kere android. Kullanıcı deneyimi olarak daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tasarım konusunda göreceli olduğu için bir şey diyemem. Benim için iPhone çakması olmasının hiçbir sorunu yok. Ne güzel aynı tasarımı kafa kafaya özelliklerle çok daha ucuza alabiliyoruz. Bu benim umrumda değil. Batarya daha iyi.

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Tasarımı daha iyi. Kameraları daha iyi. Ekran daha iyi. Ses kalitesi yarışır Mi 8'i bilmiyorum. İşlemci kafa kafaya. Snapdragon 845 bi tık daha iyi. Bi kere android. Kullanıcı deneyimi olarak daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tasarım konusunda göreceli olduğu için bir şey diyemem. Benim için iPhone çakması olmasının hiçbir sorunu yok. Ne güzel aynı tasarımı kafa kafaya özelliklerle çok daha ucuza alabiliyoruz. Bu benim umrumda değil.
Bana kalırsada 8 plusın kamerası daha iyi renkleri daha gerçekçi tasarımıda daha premium duruyo en azından kendine has bi tasarımı var.Senin için sorun olsada olmasada tasarımı x 'in bire bir aynısı bunu senin zevkine göre değerlendirilecek bi durum değil android olması senin için avantaj olabilir belki bi başkası için ios avantajdır bunu kendi zevkine göre yorumlayamazsın.Aynı tasarımı kafa kafaya daha ucuza alıyoruz cümlesinde bile 8 plusın üstün olduğunu kabul ediyosun farkında değilsin ?

Reaksiyon puanı
892
Bana kalırsada 8 plusın kamerası daha iyi renkleri daha gerçekçi tasarımıda daha premium duruyo en azından kendine has bi tasarımı var.Senin için sorun olsada olmasada tasarımı x 'in bire bir aynısı bunu senin zevkine göre değerlendirilecek bi durum değil android olması senin için avantaj olabilir belki bi başkası için ios avantajdır bunu kendi zevkine göre yorumlayamazsın.Aynı tasarımı kafa kafaya daha ucuza alıyoruz cümlesinde bile 8 plusın üstün olduğunu kabul ediyosun farkında değilsin ?
Aynen?

M

Murat Burç

SDN Okuru
OnePlus 6 ve Mİ8 yanında, 8 Plus tam bir oyuncak. 5T yanında bile oyuncak 8 Plus. Apple Apple diye abartmayın isterseniz.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
OnePlus 6 ve Mİ8 yanında, 8 Plus tam bir oyuncak. 5T yanında bile oyuncak 8 Plus. Apple Apple diye abartmayın isterseniz.
O kadarda değil bence tamam tasarım olarak geride kalmış bi telefon olmuş olabilir ama kamerası işlemcisi sesi Bence yeterli seviyede one plus 6 yla mi8 demo telefon gibi geliyo bana x e bakdıkça aklıma samsung ve htc hariç bütün firmalar geliyo artık ki bence 8 plus mi8 le one plus 6 ya göre daha premium bi telefon şahsi görüşüm bu yönde

M

Murat Burç

SDN Okuru
O kadarda değil bence tamam tasarım olarak geride kalmış bi telefon olmuş olabilir ama kamerası işlemcisi sesi Bence yeterli seviyede one plus 6 yla mi8 demo telefon gibi geliyo bana x e bakdıkça aklıma samsung ve htc hariç bütün firmalar geliyo artık ki bence 8 plus mi8 le one plus 6 ya göre daha premium bi telefon şahsi görüşüm bu yönde
OnePlus 6 mı demo telefon? 845+8GB LPDDR4X Samsung RAM, Samsung üretimi Optic Amoled, SOny IMX512 kamera sensörü evet demo telefon. Ayrıca Android P'yi indirebilen nadir telefonlardan OnePlus 6.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Marka fanatikliğinden kurtulmanız gerekiyor. Bakın belli bir marka demiyorum. ''marka'' Apple'sa daha iyidir. Samsung'sa daha iyidir vb.

Son düzenleyen moderatör:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
OnePlus 6 mı demo telefon? 845+8GB LPDDR4X Samsung RAM, Samsung üretimi Optic Amoled, SOny IMX512 kamera sensörü evet demo telefon. Ayrıca Android P'yi indirebilen nadir telefonlardan OnePlus 6.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Marka fanatikliğinden kurtulmanız gerekiyor. Bakın belli bir marka demiyorum. ''marka'' Apple'sa daha iyidir. Samsung'sa daha iyidir vb.
Demodan kastım işlemcisi kamerası değil ben tasarımından bahsediyorum çentik koymaya ne gerek vardı çentiksiz telefon yapan nasıl yapıyo isterse 12 14 gb ram koyup Snapdragon 1000 kullansın yinede benim gözümde demo telefondan öteye gitmeyecekler bu Sadece mi8 op6 için geçerli değil diğer bütün apple özentisi firmalar için geçerli ben böyle düşünüyorum telefonlar kötü değil ama bana itici geliyolar