xiaomi mi 8 lite özellikleri

Bu konuyu okuyanlar

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Xiaomi Mi 8 Youth Edition özellikleri ve fiyatı
Global adı Xiaomi Mi 8 Lite olarak adlandırılan Mi 8 Youth Edition, adından da anlaşılacağı üzere orta segment kullanıcılarına hitap edecek.
Ekrandan parmak izi okuyan modele göre oldukça uygun fiyat etiketine sahip olacak olan Mi 8 Lite, Mi 8 Screen Fingerprint Editon modelinde olduğu gibi çentikli ekrana ve degrade geçişli renk seçeneklerine sahip olduğunu görmekteyiz.
Youth Edition modelinde, parmak izi tarayıcısı telefonun arka paneline yerleştirilmiş durumda. Donanım konusundaysa bugün tanıtılan Mi 8 Pro modelinin gerisinde olan Mi 8 Lite, Snapdragon 660 işlemcisinden gücünü alıyor.
mi-8-youth-edition-blue.jpg

6.26 inç boyutundaki 19:9 LCD ekran üzerine kurulan model 2280x 1080çözünürülük değerine de sahip. 4 ve 6 GB’lık bellek seçeneklerine sahip olan model iki farklı depolama seçeneğiyle geliyor. 64 ve 128 GB depolama seçenekleriyle gelecek olan model 3.350 mAh’lik bir batarya ile besleniyor.
Kamera konusunda ise f/1.9 diyafram aralığına sahip 12 + 5 megapiksellik çift kamera kurulumuyla karşımıza çıkacak olan Youth Editon, Sony sensörlü 24 megapiksel değerindeki bir ön kamera ile geleceğine de şahit olmaktayız.
Hızlı Şarj 3.0 ile kullanıcılar hızlı şarj desteği de verecek olan akıllı telefon, 204 dolardan başlayan fiyat etiketiyle piyasaya sunulacak

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Vergisiz fiyatı 1280-1300 tl arası ama satışa çıkınca Mi A2 den pahalı olacak gibi. Bende mi A2 var özelliklerine bakıyorum çok fark göremedim şahsen ekranı dışında.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Vergisiz fiyatı 1280-1300 tl arası ama satışa çıkınca Mi A2 den pahalı olacak gibi. Bende mi A2 var özelliklerine bakıyorum çok fark göremedim şahsen ekranı dışında.
kesinlikle öyle tasarım anlayışı hoşuma geldiği için mi 8 lıte bekliyorum. mi a2 yi ne kadara aldın