Xiaomi Mi 8 Lite mı Redmi Note 7 mi

Bu konuyu okuyanlar

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Redmi Note 7 almamak için sebebler:
Kasası plastik olduğu normalden daha kolay yamulma sorunu var
Mi 8 lite'ın ekranı note 7 ye göre daha canlı
Mi 8 Lite almamak için sebepler:
3350 mAh bataryası olması
şebeke sorunları (ne kadar doğru bilmiyorum ama forumlarda şikayetler var ama güncellemeyle çözülür diye düşünüyorum)

aradığım bir telefonda şunların olmasını isterim 2 3 sene idare edecek sağlam olacak (yamulma, yere düşünce kırılma gibi) kamerayla pek işim olmaz bataryası 1 günü çıkarsa yeter genellikle oyun oynar ve video izlerim

Sizce;
Mi 8 Lite'a Redmi Note 7'ye gelen güncellemeler gelir mi örneğin yakında android 11 gelecek ve bazı sitelerde Redmi Note 7 ye geleceği duyurulmuş ama aynı sitede Mi 8 Lite'a geleceği duyurulmamış sizce gelme ihtimali var mı,
siz olsaydınız yukarıda yazdığım sebeplere göre hangi telefonu seçerdiniz. (başka iyi yada kötü yanları varsa söyleyebilirsiniz benim gözlemlediklerim bunlar)

Lütfen telefon önerisi yapmayın bu iki telefon arasında kaldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde Mi A3 ü gördüm yanlız beni üzen sorunu ise 720p ekranı olması ve ben genellikle oyun oynayan video izleyen birisiyim benim içinde ekran önemli oluyor o yüzden siz olsaydınız ne yapardınız

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Mi 8 lite'ın redmi note 7'ye göre bir artısı yok android 10 güncelllemesi almayacak donanım olarak aynı iki cihaz kamera olarak redmi note 7 üstün batarya olarakta mi 8 lite ile redmi note 7'nin ekran özellikleri bire bir aynı yani daha canlı gibi bir durum söz konusu olamaz note 7'nin eksi yönü arka kapağın plastik olması..

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
kamera ile alakam yoktur ona özen göstermiyorum bile en çok korktuğum konu yamulma konusu ve ünlü yabancı bir youtube kanalındaki videoda Note 7 nin normalden daha kolay bir şekilde yamulduğunu gördüm bu durumdan korkuyorum (önceki telefonum j7 prime 2 idi o bile yamulduğu için)
Ben birkaç forumda gördüklerimi paylaşıyorum ve zaten shift delete bile kendi youtube kanalında karşılaştırdı orada da canlı olarak gördümkü çok küçük bir farkla mi 8 lite daha canlı bir ekrana sahip ama çok fazla göze çarpmaz yani

android 10 güncelllemesi almayacak
ayrıca android 10 güncellemesi almayacağına dair kaynağınız varmı acaba

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Redmi Note 7 almamak için sebebler:
Kasası plastik olduğu normalden daha kolay yamulma sorunu var
Mi 8 lite'ın ekranı note 7 ye göre daha canlı
Mi 8 Lite almamak için sebepler:
3350 mAh bataryası olması
şebeke sorunları (ne kadar doğru bilmiyorum ama forumlarda şikayetler var ama güncellemeyle çözülür diye düşünüyorum)

aradığım bir telefonda şunların olmasını isterim 2 3 sene idare edecek sağlam olacak (yamulma, yere düşünce kırılma gibi) kamerayla pek işim olmaz bataryası 1 günü çıkarsa yeter genellikle oyun oynar ve video izlerim

Sizce;
Mi 8 Lite'a Redmi Note 7'ye gelen güncellemeler gelir mi örneğin yakında android 11 gelecek ve bazı sitelerde Redmi Note 7 ye geleceği duyurulmuş ama aynı sitede Mi 8 Lite'a geleceği duyurulmamış sizce gelme ihtimali var mı,
siz olsaydınız yukarıda yazdığım sebeplere göre hangi telefonu seçerdiniz. (başka iyi yada kötü yanları varsa söyleyebilirsiniz benim gözlemlediklerim bunlar)

Lütfen telefon önerisi yapmayın bu iki telefon arasında kaldım.

Birde Mi A3 ü gördüm yanlız beni üzen sorunu ise 720p ekranı olması ve ben genellikle oyun oynayan video izleyen birisiyim benim içinde ekran önemli oluyor o yüzden siz olsaydınız ne yapardınız
ikisinden birini alsan pişman olmazsın çünkü aynı işlemciyi kullanıyorlar Mİ8 Lite'ın RN7'den tek üstün yanı 6 gb ram'e sahip olmasıdır RN7'nin tek üstün yanı ise tasarımı başka bir artısı yok ama ben senin yerinde olsam bu iki telefonu da almam bütçemi biraz daha arttırıp Mİ9T alırdım ya da bütçeni arttıramıyorsan ve micro usb girişi var diye ağlamayacaksan sana Realme 3 Pro'yu öneririm

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
yok sağol bütçemi 2 bin üstüne çıkaramıyorum ayrıca türkiye de az duyulmuş bir telefon almak ta istemiyorum daha garantileri bile bulunmuyorlar.
İki telefonun aynı malzemeyi kullanıyorsa note 7nin android 11 alacağı duyurulmuş aynı sitede peki neden mi 8 lite duyurulmamış ben onu anlamadım.
aynı işlemciyi kullanıyorlar

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
yok sağol bütçemi 2 bin üstüne çıkaramıyorum ayrıca türkiye de az duyulmuş bir telefon almak ta istemiyorum daha garantileri bile bulunmuyorlar.
İki telefonun aynı malzemeyi kullanıyorsa note 7nin android 11 alacağı duyurulmuş aynı sitede peki neden mi 8 lite duyurulmamış ben onu anlamadım.
yalnız benim önerdiğim model 1700-1800 tl ayrıca bir tek ben değil 10 kişiden 9'u Realme 3 Pro önerir çünkü Mİ8 Lite'dan da RN7'den de daha iyi
Realme Oppo'nun alt markası ve ülkemize resmi olarak giriş yaptı

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Mi 8 lite almayacak güncelleme alacaklar listesinde yok..

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Donanım ile alakalı bir durum değil telefonun çıkış tarihiyle alakalı lite modeller 1 bilemedin 2 büyük güncelleme alıyor..

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
yalnız benim önerdiğim model 1700-1800 tl ayrıca bir tek ben değil 10 kişiden 9'u Realme 3 Pro önerir çünkü Mİ8 Lite'dan da RN7'den de daha iyi
Realme Oppo'nun alt markası ve ülkemize resmi olarak giriş yaptı
benim için önemli olan bilindik bir marka olması ve ayrıca artık micros usb denen illetten kurtulmak istiyorum yani alanlara birşey diyemem daha performaslı olabilir ama beni 2 3 sene idare edeceğinin kimse garantisini veremez. yarın öbürgün bi sorun olursa uğraş dur garantisiyle

Donanım ile alakalı bir durum değil telefonun çıkış tarihiyle alakalı lite modeller 1 bilemedin 2 büyük güncelleme alıyor..
ozaman size şöyle bir örnek vereyim şuanda galaxy j7 prime 2 kullanıyorum ve ilk aldığım da 7.1 idi android sürümü ve şimdi ise 9.0 ulaştı android sürümü yani çıkış tarihi pek önemli olmuyor o telefon da hatırlamıyorsam mart ta çıkışını sürmüştü 2018 de benim mi 8 lite ile merak ettiğim konu acaba sizce android 11 gelme ihtimali varmı

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Mi 8 lite android 10 güncellemesi alacaklar listesinde yok mi8 ailesimden sadece mi8 mi8 pro alacak sen android 11'den bahsediyorsun..

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
benim için önemli olan bilindik bir marka olması ve ayrıca artık micros usb denen illetten kurtulmak istiyorum yani alanlara birşey diyemem daha performaslı olabilir ama beni 2 3 sene idare edeceğinin kimse garantisini veremez. yarın öbürgün bi sorun olursa uğraş dur garantisiyle

ozaman size şöyle bir örnek vereyim şuanda galaxy j7 prime 2 kullanıyorum ve ilk aldığım da 7.1 idi android sürümü ve şimdi ise 9.0 ulaştı android sürümü yani çıkış tarihi pek önemli olmuyor o telefon da hatırlamıyorsam mart ta çıkışını sürmüştü 2018 de benim mi 8 lite ile merak ettiğim konu acaba sizce android 11 gelme ihtimali varmı
hocam Realme 3 Pro f/p ürünüdür tek eksisi micro usb girişi onun dışında RN7 ve Mİ8 Lite'dan daha iyi ama madem micro usb'den kurtulmak istiyorsunuz ve haklısınız ki bende type-c kullanma taraftarıyım alacağınız telefonda type-c girişi olup olmamasına dikkat edin derim
Hocam Redmi Note 7 önermiyorum eğer aceleniz yoksa Redmi Note 8'i bekleyin hem Android 10 ile gelecektir diye tahmin ediyorum

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
bi yanlışık oldu herneyse android 10 u kastediyordum ben zaten

hocam Realme 3 Pro f/p ürünüdür tek eksisi micro usb girişi onun dışında RN7 ve Mİ8 Lite'dan daha iyi ama madem micro usb'den kurtulmak istiyorsunuz ve haklısınız ki bende type-c kullanma taraftarıyım alacağınız telefonda type-c girişi olup olmamasına dikkat edin derim
Hocam Redmi Note 7 önermiyorum eğer aceleniz yoksa Redmi Note 8'i bekleyin hem Android 10 ile gelecektir diye tahmin ediyorum
note 8 i bekleyecek vaktim malesef yok mi 8 lite anroid 10 un gelme konusunda endişeliyim biraz acaba gelirmi diye note 7 de ise yamulma gibi bir sıkıntısı var bilemedim yani

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
bi yanlışık oldu herneyse android 10 u kastediyordum ben zaten

note 8 i bekleyecek vaktim malesef yok mi 8 lite anroid 10 un gelme konusunda endişeliyim biraz acaba gelirmi diye note 7 de ise yamulma gibi bir sıkıntısı var bilemedim yani
note 7 çok sorunlu bir cihaz band20 sorunu hayalet ekran bir sürü şikayeti var riskli bir telefon olduğu için önermiyorum bende 3 ay önce onu almak istiyordum ama bütçeyi arttırınca daha güzel seçenekler artıyor ben Mİ9T istiyorum ve değer bence

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
note 7 çok sorunlu bir cihaz band20 sorunu hayalet ekran bir sürü şikayeti var riskli bir telefon olduğu için önermiyorum bende 3 ay önce onu almak istiyordum ama bütçeyi arttırınca daha güzel seçenekler artıyor ben Mİ9T istiyorum ve değer bence
peki sence mi 8 lite alsam pişman olurmuyum yada ilerde android 10 desteği gelebilirmi yada farklı bir telefon( meizu oppo realme) hariç önerebileceğin bir telefon varmı

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İki telefonda eşit diyebilirim.Aralarında aman aman bir şey yok,beğendiğini al geç.
Redmi Note 7 kullanıyorum ve Ghost Screen,Yamulma ya da band20 sorunu yaşamadım.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
peki sence mi 8 lite alsam pişman olurmuyum yada ilerde android 10 desteği gelebilirmi yada farklı bir telefon( meizu oppo realme) hariç önerebileceğin bir telefon varmı
şöyle söyleyim sınıf arkadaşım Mİ8 Lite kullanıyor ve oldukça memnun bir şikayeti yok android 10 desteğine gelecek olursak kahin olmadığım için gelir mi gelmez mi bilmiyorum o yüzden bilmediğim bir konuda yorum yapıp sana boş umut vermek istemiyorum parantez içindekiler dışında önerebileceğim Huawei var ama kara listeye alındığı için istesem de öneremiyorum Xiaomi'yi gönül rahatlığı ile önerebilirim bende İPhone 5s'ten Mİ9T'ye geçeceğim için oldukça sabırsızım diyebilirim
Samsung tarafında hiçbir modeli önermem zaten bütçen kısıtlı yeni A serisi de parasının hakkını vermiyor ayrıca Samsung'un servisi de rezalet mağdur olmanı istemediğim için Samsung önermiyorum bu senin iyiliğin için
Huawei'den sonra Honor önermek isterdim ne de olsa alt markası ve f/p ürünleri ile dikkat çekiyor lakin Huawei kara listede olduğu için otomatikman Honor da o listede o yüzden Honor da öneremiyorum bütçen kısıtlı olmasa fıstık gibi telefonlar önerecem de bütçeni 500 tl arttırma imkanın hiç mi yok hocam ?
edit: Normalde Lite telefonları hiç sevmem ve önermem hatta kullanmam bile ancak Xiaomi'nin Lite modelleri çok iyidir adam akıllıdır diğer firmalar gibi her yerinden kırpmazlar en azından ram'den veya şarj girişinden kırpmıyorlar Huawei'nin Lite modelini alacağına Xiaomi'nin Lite modelini öneririm ve en sevdiğm Xiaomi Lite modeli ise Mİ9 Lite'dır ama benim gözümde Mİ9T etmiyor

İki telefonda eşit diyebilirim.Aralarında aman aman bir şey yok,beğendiğini al geç.
Redmi Note 7 kullanıyorum ve Ghost Screen,Yamulma ya da band20 sorunu yaşamadım.
seninki tamamen teknoloji şansı başka açıklaması yok olamaz yani
yine de riskli bir telefon olduğu gerçeğini değiştirmiyor alt çerçevenin kalınlığı seni hiç mi rahatsız etmiyor ?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
garanti işini takmayın
ben g3 beat garantili aldım 5.5 yıl kullandım bu 5.5 yılın sonlarına doğru batarya tamiri için mecburi servise verdim zaten sonraki ay batarya ömrünü tamamladı
bi kere bile vermeye ihtiyaç duymadım hemde koruma takmadım sürekli yere düştü nemlendi su geldi bi şey oldu telefon durdu

şimdi ben realme 3 pro veya garantili olmayan bir telefon alacağım diyelim . Full koruma takacağım

inanın o telefon 6 sene gider hala işlevsel olur

endişe etmeyin garanti servis işini al bi tane realme 3 pro geç daha iyisini bulamassın

lite telefonlardan ise uzak dur derim lite genelde üvey evlat oluyor

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
seninki tamamen teknoloji şansı başka açıklaması yok olamaz yani
yine de riskli bir telefon olduğu gerçeğini değiştirmiyor alt çerçevenin kalınlığı seni hiç mi rahatsız etmiyor ?
Bilmiyorum belki şanstır,o kadar sorun var internette bunlara karşılık ben bu telefonu en az 20 Redmi Note 7 kullanıcısına bizzat sorarak aldım,hiç biri de sorun var demedi,bir kaç tanesinde şu telefonla konuşurkan kulağa deyip başka uygulamaların açılması olayını duydum ama onlar da kalibre ederek çözümü bulmuşlar.Bu kişilere güvenerek aldım ve aşırı derecede memnunum açıkcası.
Hayır pek rahatsız etmedi,işime yarıyor desem yeridir.Alt çerçevesi çok ince olan telefonlarda elim başka şeylere çarpabiliyordu.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Bilmiyorum belki şanstır,o kadar sorun var internette bunlara karşılık ben bu telefonu en az 20 Redmi Note 7 kullanıcısına bizzat sorarak aldım,hiç biri de sorun var demedi,bir kaç tanesinde şu telefonlar konuşurkan kulağa deyip başka uygulamaların açılması olayını duydum ama onlar da kalibre ederek çözümü bulmuşlar.Bu kişilere güvenerek aldım ve aşırı derecede memnunum açıkcası.
Hayır pek rahatsız etmedi,işime yarıyor desem yeridir.Alt çerçevesi çok ince olan telefonlarda elim başka şeylere çarpabiliyordu.
hayırlı olsun full koruma takın 20 liraya kalın korumalı kılıflar var
bende düşünüyorum 1600 e ya honor8x ya redmi note 7 yada (büyük ihtimalle) realme 3 pro

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
bende düşünüyorum 1600 e ya honor8x ya redmi note 7 yada (büyük ihtimalle) realme 3 pro
Teşekkür ederim :)
Realme 3 Pro çok iyi bir cihaz fakat İthalatçi garantili olduğunun ve Micro USB kullandığının bilincinde olarak almalısın.
Honor 8X tavsiye etmem,güzel cihaz ama aynı fiyata Redmi Note 7 ya da Realme 3 Pro varken tercih edilmez diye düşünüyorum...

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Teşekkür ederim :)
Realme 3 Pro çok iyi bir cihaz fakat İthalatçi garantili olduğunun ve Micro USB kullandığının bilincinde olarak almalısın.
Honor 8X tavsiye etmem,güzel cihaz ama aynı fiyata Redmi Note 7 ya da Realme 3 Pro varken tercih edilmez diye düşünüyorum...
garanti pek umrumda değil
g3 beat telefonunu ben 5.5 yıl servise verme ihtiyacım olmadan kullandım
son ayında 1 kere verdim sonrada bozuldu şu an yeni telefon alacağım

Emre dilber

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Samsung tarafında hiçbir modeli önermem zaten bütçen kısıtlı yeni A serisi de parasının hakkını vermiyor
buraya kadar haklısın çünkü samsung modelleri f/p olamıyor genellikle
Samsung'un servisi de rezalet
burada bi dur derim çünkü j7 prime7 kullanıcısıyım telefonum yazın bozuldu telefon hiçbir şekilde açılmıyordu servise kendim götürdüm anlattım işte gece calsııyodu sabah acılmadı sonra aldılar telefonu sadece 50 dakikda içinde herşeyini düzelttier (anakart, kasa , pil deişti) ve kasam da 3 tane gözle görülebilir hasar vardı üstüne parada almadılar yani ama tabi herkes böyle bir durum yaşamıyor oda bi gerçek

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
buraya kadar haklısın çünkü samsung modelleri f/p olamıyor genellikle

burada bi dur derim çünkü j7 prime7 kullanıcısıyım telefonum yazın bozuldu telefon hiçbir şekilde açılmıyordu servise kendim götürdüm anlattım işte gece calsııyodu sabah acılmadı sonra aldılar telefonu sadece 50 dakikda içinde herşeyini düzelttier (anakart, kasa , pil deişti) ve kasam da 3 tane gözle görülebilir hasar vardı üstüne parada almadılar yani ama tabi herkes böyle bir durum yaşamıyor oda bi gerçek
senin durumun tamamen şanstan ibaret başka açıklaması olamaz
Samsung alacak olan adam S veya Note serisinden başka cihaz almamalı çünkü sadece S ve Note serisi parasının hakkını veriyor ve benim anlamadığım şey S9 serisi geçen sene çıktı neden fiyatı düşmedi S9 Plus hala 5000 seviyelerinde

garanti işini takmayın
ben g3 beat garantili aldım 5.5 yıl kullandım bu 5.5 yılın sonlarına doğru batarya tamiri için mecburi servise verdim zaten sonraki ay batarya ömrünü tamamladı
bi kere bile vermeye ihtiyaç duymadım hemde koruma takmadım sürekli yere düştü nemlendi su geldi bi şey oldu telefon durdu

şimdi ben realme 3 pro veya garantili olmayan bir telefon alacağım diyelim . Full koruma takacağım

inanın o telefon 6 sene gider hala işlevsel olur

endişe etmeyin garanti servis işini al bi tane realme 3 pro geç daha iyisini bulamassın

lite telefonlardan ise uzak dur derim lite genelde üvey evlat oluyor
Xiaomi'nin Lite modelleri diğer modeller gibi dandik değil hocam çünkü sınıf arkadaşım Mİ8 Lite kullanıyor ve oldukça da memnun ve konu sahibi benim gibi micro usb girişinden nefret ettiği için Realme 3 Pro istemiyor
Realme 5 Pro gelse daha iyi olurdu en azından onda Type-C girişi var

Ben Mİ9T'ye Spigen Rugged Armor çakmayı düşünüyorum

Bilmiyorum belki şanstır,o kadar sorun var internette bunlara karşılık ben bu telefonu en az 20 Redmi Note 7 kullanıcısına bizzat sorarak aldım,hiç biri de sorun var demedi,bir kaç tanesinde şu telefonla konuşurkan kulağa deyip başka uygulamaların açılması olayını duydum ama onlar da kalibre ederek çözümü bulmuşlar.Bu kişilere güvenerek aldım ve aşırı derecede memnunum açıkcası.
Oppo Reno Z'nin tasarımı RN7'den daha iyi ve RN7 bana çok kalın ve ağır geldi sana da öyle gelmiyor mu heleki kılıfla ?

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
senin durumun tamamen şanstan ibaret başka açıklaması olamaz
Samsung alacak olan adam S veya Note serisinden başka cihaz almamalı çünkü sadece S ve Note serisi parasının hakkını veriyor ve benim anlamadığım şey S9 serisi geçen sene çıktı neden fiyatı düşmedi S9 Plus hala 5000 seviyelerinde

Xiaomi'nin Lite modelleri diğer modeller gibi dandik değil hocam çünkü sınıf arkadaşım Mİ8 Lite kullanıyor ve oldukça da memnun ve konu sahibi benim gibi micro usb girişinden nefret ettiği için Realme 3 Pro istemiyor
Realme 5 Pro gelse daha iyi olurdu en azından onda Type-C girişi var

Ben Mİ9T'ye Spigen Rugged Armor çakmayı düşünüyorum

Oppo Reno Z'nin tasarımı RN7'den daha iyi ve RN7 bana çok kalın ve ağır geldi sana da öyle gelmiyor mu heleki kılıfla ?
1800 TL bandında kusursuz bir telefon beklemedim tabi ki eksileri var,en basitinden kamerası çok dışarıda ama 15TL ye aldığım lens koruyucu ile önüne geçtim.Müsait olduğum bir zamanda ekran koruyucu ve kılıfta alacağım zaten.
Ağırlık olarak diğer telefonlara göre biraz fazla ama bu da keşke almasaydım dedirten bir detay değil.Almadan önce de bunu göze almıştım zaten,epeyde karşılaştırırken diğer telefonlardan bir tık daha ağır olduğunu görüyordum,bana şu ana kadar bir sıkıntı çıkartmadı bu durum.
Ayrıca Oppo reno Z 3000TL lik bir cihaz,yani bu iki cihazın tasarımını karşılaştırmak ne kadar mantıklı ?

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
1800 TL bandında kusursuz bir telefon beklemedim tabi ki eksileri var,en basitinden kamerası çok dışarıda ama 15TL ye aldığım lens koruyucu ile önüne geçtim.Müsait olduğum bir zamanda ekran koruyucu ve kılıfta alacağım zaten.
Ağırlık olarak diğer telefonlara göre biraz fazla ama bu da keşke almasaydım dedirten bir detay değil.Almadan önce de bunu göze almıştım zaten,epeyde karşılaştırırken diğer telefonlardan bir tık daha ağır olduğunu görüyordum,bana şu ana kadar bir sıkıntı çıkartmadı bu durum.
Ayrıca Oppo reno Z 3000TL lik bir cihaz,yani bu iki cihazın tasarımını karşılaştırmak ne kadar mantıklı ?
Mantıklı olduğunu söyleyen kim ?
Oppo Reno Z olması gereken bir fiyatın çok üzerinde bir model olaya fiyat olarak değil de tasarım yönünden bakacak olursak Oppo Reno Z daha iyi bir tasarıma sahip damla çentiği alt çerçevesi tam istediğim gibi ekran gövde oranı %90 seviyelerinde ama RN7'de %80 ekran gövde oranı var ayrıca inceleme videolarında damla çentik diyorlar ama bu bildiğin U çentik
Oppo Reno Z her ne kadar güzel bir telefon olsa da işemci ve fiyat yüzünden tercih edeceğim bir model değil

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Mantıklı olduğunu söyleyen kim ?
Oppo Reno Z olması gereken bir fiyatın çok üzerinde bir model olaya fiyat olarak değil de tasarım yönünden bakacak olursak Oppo Reno Z daha iyi bir tasarıma sahip damla çentiği alt çerçevesi tam istediğim gibi ekran gövde oranı %90 seviyelerinde ama RN7'de %80 ekran gövde oranı var ayrıca inceleme videolarında damla çentik diyorlar ama bu bildiğin U çentik
Oppo Reno Z her ne kadar güzel bir telefon olsa da işemci ve fiyat yüzünden tercih edeceğim bir model değil
Tasarımsal açıdan fevkulade bir telefon değil,ben bunu savunmadım zaten.Ama dediğim gibi beni rahatsız etmedi,bu tabi ki kişiden kişiye değişir.Çentikten nefret eden insanlarda var çentiksiz olmaz diyenlerde.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Tasarımsal açıdan fevkulade bir telefon değil,ben bunu savunmadım zaten.Ama dediğim gibi beni rahatsız etmedi,bu tabi ki kişiden kişiye değişir.Çentikten nefret eden insanlarda var çentiksiz olmaz diyenlerde.
Tasarım zaten tamamen subjektif RN7 bana çok kalın ve ağır geldiği için ve alt çerçevesi yüzünden tercih etmiyorum bu arada ben çentik hiç sevmem ama damla çentiği çok severim bana daha estetik geliyor ama ben en çok punch hole (delikli ekran) ve tam ekranlı telefonları çok seviyorum