Xiaomi Mi 6 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ve en sonunda mi 6 için MIUI v10 güncellemesi geldi.

VDJlEq.png

Reaksiyon puanı
140
benim 2 şey dikkatimi çekti. Mesajlara hızlı cvp kalkmış birde eskiden operatör adı sağ üste çıkıyordu şimdi çıkmıyor neden
Screenshot_2018-09-20-16-57-02-231_com.android.settings.png

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yeni güncelleme iyi güzel olmuş ama sarj açısından bi hızlılık göremedim

Burakzdner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende mi mix2 var fakat ben bu güncellemeden hiç memnun olmadım. Geri alma şansımız yok değil mi?

Burakzdner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden memnun olmadıknki
Mi mix2 konulu başlıkta yazdıklarımı aşağıya kopyaladım. Yardımcı olabileceğiniz bir nokta varsa seve seve duymak isterim teşekkürler.

"Merhaba arkadaşlar. Dün itibari ile MIUI 10 güncellemesini yaptım. Eğer yapmayan var ise yapmasın bence biraz daha beklesin derim.
Efsanevi derecede iyi olan pil tüketimim ki telefonumun en çok övündüğüm yanıydı an itibari ile canımı sıkacak kadar kötü hale geldi.
Portre moduna aldanıp yaptım güncellemeyi fakat aman aman işte yapmıyor. Ses konusunda bir gelişme oldu mu inannın fark edemedim ama videolardaki ses kalitesi malesef halen düşük.
Arayüzde edindiğim bazı kullanım alışkanlıklarım malesef bu güncelleme ile değişmek zorunda kaldı ki bu durumdan da hiç memnun değilim. Ekran kilidi açıp kapama sesi resmen berbat olmuş ve ekranın üst kısmında bulunan pil göstergesi, yayın gücünün olduğu kısımdaki font ve büyüklük değişikliği resmen gözü tırmalayacak cinsten. Bildirim olarak bunların hepsini yazdım umarım gerekli adımları atarlar..."

Reaksiyon puanı
140
İlginç bişe dikkatimi çekti gizli sekmedeyken ekran görüntüsü almıyor önceden varmıydı

Yılmaz İpek

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Merhaba arkadaşlar xiaomi model kullanan arkadaşlar bende iPhone 6 var benim için kamera performansı önemli sizce mi a2 lite yada şuan kullandığınız telefonda ön kamerası nasıl sizce geçiyimi sadece kullanan arkadaşlar yorum yaparsa daha iyi olur

Reaksiyon puanı
140
Merhaba arkadaşlar xiaomi model kullanan arkadaşlar bende iPhone 6 var benim için kamera performansı önemli sizce mi a2 lite yada şuan kullandığınız telefonda ön kamerası nasıl sizce geçiyimi sadece kullanan arkadaşlar yorum yaparsa daha iyi olur
mi6 kullanıyorum güzel bence

Renova1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar miui 10 güncellemesiyle bazı bildirimler de sorun oldu sizde de öyle mi? Mesela maçkolik bildirimleri kilit ekranda görünmüyor. Bundle haber uygulaması bildirimleri de hiç gelmiyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Güncelleme gelmiş. MIUI V10.2.1.0.OCAMIXM (566 MB)

QyWM6T.png

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Bu son güncelleştirme, MIUI global forumlarında Global Beta Stable/Kararlı adı altında duyurmuş ve her cihazın bu güncelleştirmeyi almadığı belirtilmiş. Ancak güncelleştirme alanlara bu yeni güncelleştirmenin (beta ibaresi olmadan) sadece Global kararlı/stable olarak bildirimi geliyor. Eğer buna ilişkin (sürüm notlarını içeren) bir konuyu miui global forumlarına açarsanız, konunuz siliniyor ve uyarı alıyorsunuz, devamında ise forumdan yasaklanabiliyorsunuz. Güler misin, ağlar mısın. :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
gayet iyi bir rakam.

Hocam bu cihaz seninkinden iyi yanlız sd835'de hem işlemci çekirdeği ve mimarisi daha yeni hemde 10nm üretim teknolojisi var, sana dediğim sd710'da bunun gibi ama gpu olarak tabiki biraz daha iyi sd835, sd710'dan ama aldığın telefonun ekranı, bataryası, kamerası gayet başarılı fiyatına göre çok başarılı hatta. Küçük şeylere takılma bence artık. :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu son güncelleştirme, MIUI global forumlarında Global Beta Stable/Kararlı adı altında duyurmuş ve her cihazın bu güncelleştirmeyi almadığı belirtilmiş. Ancak güncelleştirme alanlara bu yeni güncelleştirmenin (beta ibaresi olmadan) sadece Global kararlı/stable olarak bildirimi geliyor. Eğer buna ilişkin (sürüm notlarını içeren) bir konuyu miui global forumlarına açarsanız, konunuz siliniyor ve uyarı alıyorsunuz, devamında ise forumdan yasaklanabiliyorsunuz. Güler misin, ağlar mısın. :)

Neden acaba insanların böyle küçük sorunları bildirmesi yararlı olduğu halde engelliyorlar? Birde bir şey soracaktım sık sık güncelleme yapıyorsunuz bunların toplamda size sağlam bir faydası oluyormu? Meizu x8 düşünüyorum yada sonradan çıkacak modellerini ama güncelleme konusu sıkıntılı o firmada :) gerçi bu güncellemeler alsan bir türlü almasan başka türlü.

Son düzenleme:

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Hocam bu cihaz seninkinden iyi yanlız sd835'de hem işlemci çekirdeği ve mimarisi daha yeni hemde 10nm üretim teknolojisi var, sana dediğim sd710'da bunun gibi ama gpu olarak tabiki biraz daha iyi sd835, sd710'dan ama aldığın telefonun ekranı, bataryası, kamerası gayet başarılı fiyatına göre çok başarılı hatta. Küçük şeylere takılma bence artık. :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Neden acaba insanların böyle küçük sorunları bildirmesi yararlı olduğu halde engelliyorlar? Birde bir şey soracaktım sık sık güncelleme yapıyorsunuz bunların toplamda size sağlam bir faydası oluyormu? Meizu x8 düşünüyorum yada sonradan çıkacak modellerini ama güncelleme konusu sıkıntılı o firmada :) gerçi bu güncellemeler alsan bir türlü almasan başka türlü.
:) telefonumdan gayet memnunum. Bir şeylere takılmıyorum ilgiliyim farklı telefonlara gördüğümde sadece soruyorum.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Telefonda donanım açısından sıkıntı yok ama sistemin geliştirilmesinde, yani işin yazılım boyutunda bekleneni veremiyor, özellikle de kamera açısından vasatın altında diyebilirim. Google kamera yazılımını kullanmak için (Cihazın BL Kilidi açılmak suretiyle) farklı ROM'lar kurup kullananlar var ve kamera kalite ve performansı çok çok iyi duruyor, bu işlemi yapanların paylaştıkları fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla.
Güncellemeler genelde minör boyutta oluyor, çok farklı bir şey katmıyor diyebilirim hatta bazen tersine gidiyor işler; v9.2.x (nosunu tam hatırlamıyorum) batarya süresini bozmuştu. :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kamerası 2017 standartlarına ve fiyatına göre gayet iyi. Bildiğim kadar iphone 7+’ın barındırdığı sensörlerin tıpatıp aynısını kullanıyor.

Ama iphone gibi doğal renkler göstermiyor ve iyi stabilizasyon bulundurmuyor. Yinede bu telefon iki kat daha ucuz bunu da unutmayalım.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Abim ikinci elini 1600 e buldu sizce alınırmı
Alınır ama önce birkaç kontroller yap. Birde ekran markasına bak.

Telefonda ##64663## numarayı ara
1) sürüm bilgilerine göz ata bas

2)En alt kısma doğru git

3)LCM bilgilerine bak. Eğer lgd ise ekran LG demek. Yani ghost screen sorunu riski çok yüksek. Eğer jdi yada np ise sorun yok.

Son mesajlar