Xiaomi Mi 6 Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Yılmaz İpek

Asistan
Merhaba arkadaşlar xiaomi model kullanan arkadaşlar bende iPhone 6 var benim için kamera performansı önemli sizce mi a2 lite yada şuan kullandığınız telefonda ön kamerası nasıl sizce geçiyimi sadece kullanan arkadaşlar yorum yaparsa daha iyi olur

Renova1

Üyecik
Arkadaşlar miui 10 güncellemesiyle bazı bildirimler de sorun oldu sizde de öyle mi? Mesela maçkolik bildirimleri kilit ekranda görünmüyor. Bundle haber uygulaması bildirimleri de hiç gelmiyor.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Bu son güncelleştirme, MIUI global forumlarında Global Beta Stable/Kararlı adı altında duyurmuş ve her cihazın bu güncelleştirmeyi almadığı belirtilmiş. Ancak güncelleştirme alanlara bu yeni güncelleştirmenin (beta ibaresi olmadan) sadece Global kararlı/stable olarak bildirimi geliyor. Eğer buna ilişkin (sürüm notlarını içeren) bir konuyu miui global forumlarına açarsanız, konunuz siliniyor ve uyarı alıyorsunuz, devamında ise forumdan yasaklanabiliyorsunuz. Güler misin, ağlar mısın. :)

Leand

Profesör
gayet iyi bir rakam.
Hocam bu cihaz seninkinden iyi yanlız sd835'de hem işlemci çekirdeği ve mimarisi daha yeni hemde 10nm üretim teknolojisi var, sana dediğim sd710'da bunun gibi ama gpu olarak tabiki biraz daha iyi sd835, sd710'dan ama aldığın telefonun ekranı, bataryası, kamerası gayet başarılı fiyatına göre çok başarılı hatta. Küçük şeylere takılma bence artık. :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu son güncelleştirme, MIUI global forumlarında Global Beta Stable/Kararlı adı altında duyurmuş ve her cihazın bu güncelleştirmeyi almadığı belirtilmiş. Ancak güncelleştirme alanlara bu yeni güncelleştirmenin (beta ibaresi olmadan) sadece Global kararlı/stable olarak bildirimi geliyor. Eğer buna ilişkin (sürüm notlarını içeren) bir konuyu miui global forumlarına açarsanız, konunuz siliniyor ve uyarı alıyorsunuz, devamında ise forumdan yasaklanabiliyorsunuz. Güler misin, ağlar mısın. :)
Neden acaba insanların böyle küçük sorunları bildirmesi yararlı olduğu halde engelliyorlar? Birde bir şey soracaktım sık sık güncelleme yapıyorsunuz bunların toplamda size sağlam bir faydası oluyormu? Meizu x8 düşünüyorum yada sonradan çıkacak modellerini ama güncelleme konusu sıkıntılı o firmada :) gerçi bu güncellemeler alsan bir türlü almasan başka türlü.

Son düzenleme:

Tekno Göçmen

Asistan
Hocam bu cihaz seninkinden iyi yanlız sd835'de hem işlemci çekirdeği ve mimarisi daha yeni hemde 10nm üretim teknolojisi var, sana dediğim sd710'da bunun gibi ama gpu olarak tabiki biraz daha iyi sd835, sd710'dan ama aldığın telefonun ekranı, bataryası, kamerası gayet başarılı fiyatına göre çok başarılı hatta. Küçük şeylere takılma bence artık. :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Neden acaba insanların böyle küçük sorunları bildirmesi yararlı olduğu halde engelliyorlar? Birde bir şey soracaktım sık sık güncelleme yapıyorsunuz bunların toplamda size sağlam bir faydası oluyormu? Meizu x8 düşünüyorum yada sonradan çıkacak modellerini ama güncelleme konusu sıkıntılı o firmada :) gerçi bu güncellemeler alsan bir türlü almasan başka türlü.
:) telefonumdan gayet memnunum. Bir şeylere takılmıyorum ilgiliyim farklı telefonlara gördüğümde sadece soruyorum.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Telefonda donanım açısından sıkıntı yok ama sistemin geliştirilmesinde, yani işin yazılım boyutunda bekleneni veremiyor, özellikle de kamera açısından vasatın altında diyebilirim. Google kamera yazılımını kullanmak için (Cihazın BL Kilidi açılmak suretiyle) farklı ROM'lar kurup kullananlar var ve kamera kalite ve performansı çok çok iyi duruyor, bu işlemi yapanların paylaştıkları fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla.
Güncellemeler genelde minör boyutta oluyor, çok farklı bir şey katmıyor diyebilirim hatta bazen tersine gidiyor işler; v9.2.x (nosunu tam hatırlamıyorum) batarya süresini bozmuştu. :)

TheTruthHurts

Profesör
Kamerası 2017 standartlarına ve fiyatına göre gayet iyi. Bildiğim kadar iphone 7+’ın barındırdığı sensörlerin tıpatıp aynısını kullanıyor.

Ama iphone gibi doğal renkler göstermiyor ve iyi stabilizasyon bulundurmuyor. Yinede bu telefon iki kat daha ucuz bunu da unutmayalım.

stat counter